Twoje szczęście

„Twoje szczęście” to trzecia i zarazem ostatnia część serii, którą łączy urokliwa wieś, Zalesie. autorstwa Ilony Gołębiewskiej, dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza miałam możliwość poznać losy kolejnej bohaterki,
To historie o dawaniu drugiej szansy, nie tylko innym, ale i samemu sobie.
Anita po latach tułaczki za granicą wraca do kraju. Po błędach, które popełniła pozostał w niej nadal smak goryczy. Pragnie zacząć od nowa. Życie w stolicy zaczyna obierać właściwy kierunek, ma mężczyznę, z którym się spotyka, przyjaciółkę, pracę. Do szczęścia brakuje jej tylko jednej osoby, Leny. Siostra nadal ma jej za złe popełnione wobec niej grzechy, które trudno jej wymazać z pamięci. Może jednak nadszedł czas, aby zakopać topór wojenny, zapomnieć wyrządzone krzywdy i dać sobie szansę na zgodę a przede wszystkim siostrzaną miłość? Co jednak, gdy trudna przeszłość zaczyna pukać do drzwi?
Autorka po raz kolejny funduje nam, nawet nie morze, ale ocean emocji. Muszę przyznać, że czytając „Twój uśmiech”, tom poświęcony Lenie, nie polubiłam się z Anitą. Miałam obawy, czy ja sama będę w stanie spojrzeć na nią przychylnym okiem. Moje obawy były bezpodstawne. Gdy zanurzyłam się w świat, w którym główną rolę odgrywa właśnie Anita, okazało się, że poczułam ogrom współczucia. Kto z nas nie popełnia błędów? Kto nie zrobił czegoś, czego bardzo żałuje?
Autorka pokazała, że ranić mogą nie tylko czyny, ale i słowa. Prawda jest taka, że zawsze przychodzi czas by zapłacić za wyrządzone krzywdy, ale i wybaczyć i ruszyć do przodu. Kibicowałam Anicie, gdy ta starała się naprawić swoje relacje z siostrą. Trzymałam kciuki za ich pojednanie. Zwłaszcza, że obie stanęły oko w oko z przeszłością, która wiązała się z przykrymi wspomnieniami, smutkiem i łzami.
Książkę, czyta się niezwykle przyjemnie. Towarzyszymy Anicie w jej pierwszy krokach, ku normalności. Mimo, że jest to codzienność, którą my czytelnicy znamy ze swojego życia – szukanie pracy, docieranie się z partnerem, wypełnianie obowiązków służbowych czy chwile z przyjaciółmi, jest to napisane w przyjemny sposób, naładowany emocjami i przemyśleniami, że ta pozycja absolutnie nie nuży a wręcz wciąga coraz bardziej. Dodatkowo znajdziemy tu kilka zwrotów akcji, które przysparzają głównej bohaterce kolejnych problemów. Czy kobieta, która po latach ucieczek, życia na obczyźnie, poradzi sobie z nimi? Ucieknie ponownie, czy stanie z nimi twarzą w twarz? Aby znaleźć odpowiedź na te pytania, musicie koniecznie sięgnąć po tę pozycję.

Informacje dodatkowe o Twoje szczęście:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-07-27
Dodał/a opinię: Grazyna_a_czyta

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Twoje szczęście

Kup książkę Twoje szczęście

Zakochaj się jeszcze raz
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Zakochaj się jeszcze raz

Poszukiwanie własnej drogi do szczęścia, trudne relacje w rodzinie i utracona miłość, która powraca po latach... Nic nie jest dane raz na zawsze,...

Pragnienia
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Pragnienia

Wciągająca. Seksowna. Pełna emocji. Pragnienia to wyjątkowa historia o młodych ludziach, którzy muszą nauczyć się walczyć o to, czego pragną najbardziej...