Ty i cała reszta

Jaka książka wywołała u was ostatnio efekt WOW, była ogromnym zaskoczeniem?
O takiej jednej Wam dziś opowiem.
"Ty i cała reszta" autorstwa Roni Loren zainteresowała mnie ciekawym opisem i ładną okładką. Założyłam, że to komedią romantyczna. Natomiat to, co znalazłam w środku pod tym różowym opakowaniem przerosło moje najśmielsze oczekiwania i zrobiło na mnie wrażenie istnie piorunujące.
Jest to historia Hollyn, młodej blogerki z zespołem Tourette'a piszącej artykuły o lokalnej rozrywce. Z powodu swojej przypadłości dziewczyna stroni się od ludzi, ukrywająca się pod pseudonimem Miz Poppy jest znana i ceniona ze względu na rzetelne opinie, poczucie humoru i cięty język. Jej pracodawca nalega, żeby się ujawniła i zmieniła sposób prowadzenia swojej działalności na vlog. Co to oznacza dla dziewczyny, której twarz wykrzywiają tiki w każdej stresującej sytuacji?
Autorka powołała na świat bohaterów nieidealnych. Nie tylko Hollyn zmaga się z dolegliwościami. Każdy z bohaterów skrywa coś, co uważa za słabość, jeżeli nie cielesną, to skazę na duszy.
Cal, przyjaciel Hollyn, zmaga się z tą samą przypadłością, co dziewczyna.
Jasper, przystojny mistrz improwizacji, który pomaga Hollyn oswoić się z kamerą, był zaniedbywany przez rodziców. Mężczyzna panicznie boi się porzucenia.
Autorka zachwyciła mnie sposobem przedstawienia ludzkich traum, tych bardziej lub mniej widocznych, a również sposobem wniknięcia w ludzką duszę, ukazania wszystkich jej zakamarków.
Ta historia jest tak nieoczywista i zaskakująca, a jednocześnie poruszająca i piękna, że momentami brakowało mi tchu. Dosłownie zalewały mnie emocje.
Powieść ta ukazuje największą wartość, którą jest człowiek. Ułomny i niedoskonały. Mający marzenia i pragnienia. Ta książka potrząsa czytelnikiem, a jednocześnie uczy uważności.
Z jednej strony nie chciałam, żeby ta książka za szybko się skończyła, a z drugiej tak mnie pochłonęła, że nie byłam w stanie przerwać czytania. Zdecydowanie to jest książka, dla której warto było zarwać nockę

Informacje dodatkowe o Ty i cała reszta:

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: Yes & I Love You
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce Ty i cała reszta

Kup książkę Ty i cała reszta

A może ty i ja
Roni Loren0
Okładka ksiązki - A może ty i ja

Gorący współczesny romans o bohaterach, którzy pokonują swoje lęki i ograniczenia. Andi Lockley, autorka bestsellerowych horrorów i podkastu kryminalnego...