Ty i cała reszta

Emocjonujący, zabawny, zaskakujący romans Roni Loren - jednej z najlepiej zapowiadających się współczesnych autorek książek obyczajowych.

Wszyscy znają Miz Poppy, recenzentkę, która barwnie i dowcipnie opisuje życie artystyczne Nowego Orleanu. Nikt jednak nie wie, że za tym pseudonimem kryje się Hollyn Tate. Problemy Hollyn powodują, że dziewczyna - błyskotliwa i śmiała jako autorka tekstów - w prawdziwym życiu jest zamknięta w sobie i stroni od ludzi. Okoliczności sprawiają jednak, że postanawia wyjść ze strefy komfortu i poznaje Jaspera.

Jasper, początkujący aktor marzący o własnym teatrze, proponuje Hollyn, że pomoże jej pokonać lęk i niepewność. Zaraźliwy urok chłopaka sprawia, że dziewczyna zgadza się na kilka lekcji aktorstwa. Szybko okazuje się, że pomiędzy odgrywaniem romantycznych scen, a prawdziwym uczuciem granica jest bardzo cienka. Czy Hollyn i Jasper poprzestaną na przyjaźni? Czy dzięki tej relacji Hollyn uwierzy w siebie na tyle, by zaakceptować własne niedoskonałości?

Informacje dodatkowe o Ty i cała reszta:

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: Yes & I Love You

Kup książkę Ty i cała reszta

Ty i cała reszta - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-12-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

“Ty i cała reszta “

Ta książka jest dowodem, że nie warto oceniać książki po okładce.  Wielu z nas - czytelników, to sroki okładkowe . Najpierw widzimy , później decydujemy czy zajrzeć w opis, recenzje , do samej książki. Bywa oczywiście odwrotnie - zachęci nas recenzja i dopiero szukamy książki. Mam nadzieję, że tak właśnie zachęci Was moja opinia.

Okładka tej książki zwróciła moją uwagę ale nie tym , że “o ! jaka fajna”. Mój wzrok się na niej zatrzymał bo jest inna, ale bez szału, niestandardowa bo bez gołej klaty ;) ale gdzieś w głowie zanotowałam pochlebne opinie zaufanych recenzentek i gdy wydawnictwo zaproponowało mi tę książkę, stwierdziłam,że zaryzykuję. I to była bardzo dobra decyzja !!

Od razu Wam mówię, że ta książka jest już dla mnie w czołówce najlepszych książek jakie przeczytałam w tym roku. Jest w niej wszystko co lubię i została tak fajnie napisana, że nie mogłam się od niej oderwać . Mało tego ! Przez praktycznie całą książkę, miałam uśmiech na twarzy i to nie spowodowany wyłącznie humorem w niej zawartym - po prostu czytanie jej było samą przyjemnością, a bohaterowie są tu tak rewelacyjni, że wręcz ich uwielbiam.

Czytam dużo, za mną wiele rozmaitych wątków i ciężko mnie zaskoczyć czymś nowym. Ale tu trafiłam na wątek jakiego nie spotkałam nigdy wcześniej , mianowicie - zespół Tourette’a . Wiecie na czym polega ta choroba układu nerwowego ? Objawy są różne. Tu, u naszej głównej bohaterki - Hollyn Tate - są to niekontrolowane tiki twarzy .

Hollyn jest recenzentką ale nie książek - opisuje ona życie artystyczne Nowego Orleanu. Jest w tym świetna, jednak działa pod pseudonimem Miz Poppy. Nikt nie zna jej tak naprawdę . Jednak jej szef oczekuje , że to ulegnie zmianie . A ona , przez nieśmiałość, obawę , że jej odmienność wynikająca z choroby , doprowadzi do braku akceptacji ze strony fanów , jest przerażona tym czego od niej wymaga pracodawca. Czy da radę pokonać ten lęk ?

Jej kontakty z ludźmi dotychczas ograniczane były do minimum . Terapeutka zaleciła aby małymi kroczkami, te relacje międzyludzkie Hollyn, poszerzać. I gdy poznaje Jaspera Deares’a , w jej życiu coraz więcej zaczyna się zmieniać.

I właśnie tych dwoje - Hollyn i Jasper - to bohaterowie po prostu idealni . Wykreowani perfekcyjnie, inteligentni, błyskotliwi, zabawni. Ludzie z pasją. Niby odmienni, totalnie różni ale zarazem idealnie się uzupełniający. Każde z nas marzy o tym, by spotkać na swojej drodze osobę, która nas zaakceptuje w pełni, będzie wsparciem gdy stawiamy czoła wyzwaniom i pomoże nam rozwinąć skrzydła . Tu to jest ! Decydują się pomóc sobie nawzajem . Każde ma oczekiwania i potrzebuje pomocy , Hollyn w tym by uwierzyć w siebie , Jasper ma cel i ona może mu pomóc go osiągnąć. Dodatkowo decydują się udawać parę i …pomóc sobie też w innych kwestiach ;)

Oczywiście , jak to bywa w takich układach, uczucia wymykają się spod kontroli . Ale! Mimo, że jest to akurat do przewidzenia to wiele innych kwestii nie . Relacja tych dwoje jest bez wątpienia pełna emocji. Czuć tę chemię, nie brakuje namiętności i gorących scen. Ale też poza tą kwestią dzieje się nie mało. Tych dwoje otacza wiele wyjątkowych osób, które też w idealnym momencie wyciągają pomocną dłoń, służą radą, motywacją. Świat improwizacji w jakim żyje Jasper , daje wiele radości i bohaterom i nam , czytelnikom. Scenki jakie odgrywa grupa naszego aktora są niesamowite. Od teraz zwykłe “ABC” będzie dla mnie miało szczególne znaczenie .

Ta książka jest wyjątkowa, piękna i niesamowita. Jestem niebywale zaskoczona tym jak bardzo mi się podobała. To opowieść o tym, że “inny” nie znaczy gorszy, że warto wierzyć w siebie , akceptować swoje niedoskonałości , brnąć do celu. Pokazuje, że gdy otoczymy się odpowiednimi ludźmi , możemy wszystko. Dzięki osobom , które wierzą w nas , my też potrafimy uwierzyć ,że damy radę i zrealizujemy swoje marzenia . To opowieść podnosząca na duchu , dająca nadzieję, optymistyczna. Chciałabym czuć się taka radosna po każdej książce.

Ale moje “ochy” i “achy” to moje zdanie i w tej chwili mogę Wam jedynie napisać, że polecam tę lekturę. Przekonajcie się sami ile w niej emocji i wartościowej treści . Nie będziecie żałować , gwarantuję :)

Dziękuję Wydawnictwu Słowne (z uczuciem) za te cudowne chwile spędzone przy Waszej książce.

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2021-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jaka książka wywołała u was ostatnio efekt WOW, była ogromnym zaskoczeniem?
O takiej jednej Wam dziś opowiem.
"Ty i cała reszta" autorstwa Roni Loren zainteresowała mnie ciekawym opisem i ładną okładką. Założyłam, że to komedią romantyczna. Natomiat to, co znalazłam w środku pod tym różowym opakowaniem przerosło moje najśmielsze oczekiwania i zrobiło na mnie wrażenie istnie piorunujące.
Jest to historia Hollyn, młodej blogerki z zespołem Tourette'a piszącej artykuły o lokalnej rozrywce. Z powodu swojej przypadłości dziewczyna stroni się od ludzi, ukrywająca się pod pseudonimem Miz Poppy jest znana i ceniona ze względu na rzetelne opinie, poczucie humoru i cięty język. Jej pracodawca nalega, żeby się ujawniła i zmieniła sposób prowadzenia swojej działalności na vlog. Co to oznacza dla dziewczyny, której twarz wykrzywiają tiki w każdej stresującej sytuacji?
Autorka powołała na świat bohaterów nieidealnych. Nie tylko Hollyn zmaga się z dolegliwościami. Każdy z bohaterów skrywa coś, co uważa za słabość, jeżeli nie cielesną, to skazę na duszy.
Cal, przyjaciel Hollyn, zmaga się z tą samą przypadłością, co dziewczyna.
Jasper, przystojny mistrz improwizacji, który pomaga Hollyn oswoić się z kamerą, był zaniedbywany przez rodziców. Mężczyzna panicznie boi się porzucenia.
Autorka zachwyciła mnie sposobem przedstawienia ludzkich traum, tych bardziej lub mniej widocznych, a również sposobem wniknięcia w ludzką duszę, ukazania wszystkich jej zakamarków.
Ta historia jest tak nieoczywista i zaskakująca, a jednocześnie poruszająca i piękna, że momentami brakowało mi tchu. Dosłownie zalewały mnie emocje.
Powieść ta ukazuje największą wartość, którą jest człowiek. Ułomny i niedoskonały. Mający marzenia i pragnienia. Ta książka potrząsa czytelnikiem, a jednocześnie uczy uważności.
Z jednej strony nie chciałam, żeby ta książka za szybko się skończyła, a z drugiej tak mnie pochłonęła, że nie byłam w stanie przerwać czytania. Zdecydowanie to jest książka, dla której warto było zarwać nockę

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2021-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Miz Poppy, recenzentka w świecie internetowym jest odważna i pełna ciętego języka. Wszyscy ją kochają. Niestety Miz Poppy to tylko pseudonim, za którym skrywa się Hollyn Tate, nieśmiała dziewczyna z wieloma kompleksami i chorująca na tourette'a. Pewnego dnia Hollyn poznaje Jaspera Dearsa, całkowite jej przeciwieństwo i do tego początkującego aktora. Gdy ich losy się przecinają dziewczyna dostaję od szefa ultimatum, albo zacznie nagrywać recenzje w formie video, albo straci pracę. Jasper proponuje Hollyn pomoc w lekcjach aktorstwa. Co z tego wyniknie? Czy dziewczyna przezwycięży swoje lęki?

TY I CAŁA RESZTA to zabawna i lekka obyczajówka z dozą humoru i szczyptą pikanterii. Powieść, którą czyta się jednym tchem, dzięki jej płynności i świetnemu stylowi autorki. Na pewno sięgnę po pozostałe jej książki.

Główne postacie są idealnie wyważone i budzą sympatię. Nie raz wypowiedzi i perypetie Hollyn i Jaspera wywołały u mnie uśmiech, a czasem nawet głośny śmiech.

Fabuła bardzo dobrze skonstruowana, choć schemat dosyć oklepany, ale z czystą przyjemnością i ciekawością przewracałam kolejne strony. Jestem tą powieścią zachwycona!

Również ogromne brawa dla autorki za pokazanie i przybliżenie nam zespołu tourette'a. Dzięki temu możemy chociaż trochę poznać uczucia osób dotkniętych ją i przekonać się, że osoby zmagające się z tą chorobą nie różnią się zbytnio od nas.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Moja opinia

Napisana 2022-03-13
Czasami się zastanawiam, czy są książki o których można by mówić w nieskończoność. Które zachwycą nas w każdym calu na tyle, że długo po ich skończeniu będą jaśnieć na tle naszego serca, tak jak gwiazdy co wieczór na niebie. Aż wstyd bierze mnie za serce, kiedy uświadomiłam sobie, że ta piękność czekała na mnie aż sześć miesięcy! Wciąż nie wiem jakim cudem ktoś ją schował do pudełka po butach i włożył pod łóżko. Tą i dwie inne. Aż ciężko mi spojrzeć w lustro...
Mój szok jest tym bardziej większy, że zawierała w sobie historię jakich naprawdę niewiele. Niby z pozoru niewinna, okładka sugerująca przeciętną historię a jej wnętrze niczym najpiękniejszy domek ze złota! Bardzo wzruszająca i przejmująca zarazem. Ukazująca nawet prawdziwe życie większości z nas, gdzie chowamy się pod postami, recenzjami, czy też filmikami nie ukazując swojej twarzy. Boimy się ukazać ją w obawie przed odrzuceniem otoczenia. Oczywiście w wyobraźni jesteśmy skromnymi księżniczkami, którą pokocha każdy, kto tylko ją ujrzy. To tam możemy tak naprawdę być wolne. I niestety tylko tam...
Autorka dopracowała tą książkę w najdrobniejszych szczegółach. Nie znalazłam tutaj rzeczy, która nie wywołałaby mojego zachwytu. Po pierwsze bohaterowie, są bardzo kreatywni, mają poczucie humoru, przechodzą sławy jak i porażki. Wiedzą, że miłość nie jest najważniejsza. Z wyglądu zwyczajni, w życiu prywatnym zmagający się nie tylko z chorobami, ale i nieśmiałością. W życiu zawodowym nie ma lodów, których by nie przełamali. Piszą znakomite teksty, rozśmieszają ludzi i wciąż marzą o czymś, czego tak naprawdę się boją. Kiedy już poznamy bohaterów szef głównej postaci przyprze ją do muru. Chcąc nadal zachować swoją posadę, będzie musiała się ukazać publicznie. W tym momencie sama byłam przerażona, gdyż zdążyłam ją bliżej poznać.
Po drugie fabuła książki jest niezwykle ciekawa. Ukazuje to, czego na co dzień nie chcemy ujawniać. Do tego w momencie kiedy poznamy Jaspera wraz z bohaterami odnajdziemy coś więcej niż tylko opowieść o nieśmiałości. Bardzo ją polecam!

Czy wiecie z czym muszą się zmierzyć chorzy na zespół Tourette'a? Czy wiecie, że ta choroba może mieć różny stopień zaawansowania u różnych ludzi? Jedne osoby mogą mieć lekką postać, a inne ciężką.

Zespół Tourette'a to zespół tików głosowych i ruchowych. Jest to wrodzone zaburzenie neurologiczne. Często chorzy na tą chorobę wypowiadają brzydkie wyrazy - chociaż wcale nie chcą tego robić.

W powieści ,,Ty i cała reszta ,,poznacie dwie osoby, które mają tą chorobę. Pierwsza z nich to nasza główna bohaterka Hollyn Tate. Można powiedzieć, że ma łagodne objawy zespołu Tourette'a. Ma tiki twarzowe. Do tego stroni od ludzi. Boi się ich odtrącenia i niezrozumienia. Nie znając jej można odbierać ją za zimną, wyrachowaną osobę, która z nikim nie rozmawia, nikomu nie pomaga i nigdy się nie uśmiecha. Dodatkowo robi dziwne miny, które odstraszają innych. Jest recenzentką. Opisuje atrakcje Nowego Orlenu. Doradza innym, gdzie warto pójść, żeby się rozerwać a czego koniecznie trzeba unikać. Ukrywa się pod pseudonimem Miz Poppy. Jako tajemnicza Miz Poppy jest bardzo ceniona. Ludzie uwielbiają czytać jej teksty. Nikt oprócz jej przyjaciela i szefa nie wie tak naprawdę jak wygląda sławna recenzentka. Ma wysokie notowania co cieszy jej przełożonego. Proponuje Hollyn awans. Ma się ujawnić i zacząć prowadzić vloga. Czy nasza zakompleksiona bohaterka przyjmie propozycję swojego szefa? Czy ze względu na swoją chorobę i natręctwa będzie musiała odmówić, a jej pseudonim Miz Poppy przejmie inna kobieta? O tym przekonacie się czytając. Ma trudny orzech do zgryzienia. Wcale się jej nie dziwie. Dużo ryzykuje. Pokazując swoją twarz pełną tików stanie się osobą publiczną.

Nasza Hollyn ma przyjaciela, który również ma tą samą chorobę. U niego przebiega ona znacznie gorzej. Do każdego wypowiadanego zdania dorzuca różne teksty. Czy są to przekleństwa? Czy może jakieś inne wyrazy? Dodam tylko, że autorka Roni Loren doskonale dobrała słowa. Brawo. On jest zupełnym przeciwieństwem Hollyn. Jest na swój sposób odważny. Gra w zespole. Jeździ w trasy koncertowe. Używa życia. Czy stara miłość nie rdzewieje?

Na horyzoncie pojawia się drugi bohater - 25 letni Jasper. Czy jest zadowolony ze swojego życia? Jest początkującym aktorem, który uwielbia występować na żywo przed publicznością. Jednocześnie pomaga innym w pokonywaniu swoich lęków, tym samym odmienia ich życie. Czy będzie potrafił odmienić również swoje?

Polubiłam Hollyn. Mimo choroby i głębokich kompleksów, a wręcz fobii codziennie walczy o swoje lepsze jutro. Czy uda jej się pokonać swój największy strach - strach przed spojrzeniami innych ludzi?

Dzięki tej książce możemy poczuć to co czują chorzy na zespół Tourette'a. Widzimy świat z ich perspektywy. Od razu nasuwa mi się taki apel do nas, do ludzi zdrowych. Nigdy nie oceniajmy człowieka po jego wyglądzie. Możliwe, że kiedyś spotkamy taką osobę jak Hollyn. Oceniając po wyglądzie możemy tylko jeszcze bardziej ją skrzywdzić. Oczywiście od razu będziemy myśleć, że ta osoba jest negatywna. Nic bardziej mylnego. Poznając bliżej Hollyn dowiecie się jak bardzo się myliliście. Każdy zasługuje na szanse. Może właśnie taka osoba czeka na nasz pierwszy krok, na wyciągnięcie do niej ręki. Prawdopodobnie przez swoją chorobę podobnie jak Hollyn stroni od ludzi i jest bardzo wrażliwą osobą.

Człowiek z ponurą miną lub dziwnymi tikami może być w środku całkiem fantastyczną osobą.

Dziękuję autorce Roni Loren, że w swojej powieści ,,Ty i cała reszta" poruszyła tak ważny i trudny temat. Ludzie chorzy podobnie jak zdrowi zasługują na przyjaźń, a nie na pogardę, nienawiść i odtrącenie. To nie jest ich wina, że urodzili się z tą chorobom. Ta książka daje dużo do myślenia. I bardzo dobrze.

Książka ,,Ty i cała reszta" spowodowała, że co jakiś czas się śmiałam. Nie zabrakło również łez. Nie mogłam oderwać się od niej oderwać. Czytałam do nocy. Bardzo dobra fabuła. Bohaterowie, którzy walczą o swoje lepsze jutro. Czy mimo wielu problemów znajdą czas na miłość? Czy przegapią swoje szczęście?

Doskonała powieść dla każdego. Dedykuję ją wszystkim tym osobom, które uważają, że wygląd jest najważniejszy i dla których chorzy ludzie nie powinni chodzić po ulicy. Pamiętajcie życie bywa przewrotne.

Bądźcie jak Jasper i pomóżcie im w ich trudniej i nierównej codziennej walce.

Pozostawiam was z pytaniem: Czy chorzy ludzie zasługują na miłość?

Polecam niesamowitą historię Hollyn i Jaspera ukrytą na kartkach najnowszej powieści Roni Loren ,,Ty i cała reszta".

Ps. Nie brakuje tutaj wątków romantycznych. Kto z kim i po co? Przeczytajcie a się tego dowiecie. Warto.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czytając opis tej książki byłam nią zaciekawiona i chętnie sięgnęłam po tę lekturę. Jednak on kompletnie nie oddaje tego, co dostajemy w środku! I jest to zaskoczenie wysoce pozytywne, w końcu trafiłam na blurb, który nie zdradza niczego istotnego i dzięki temu od samego początku byłam zaskoczona i zafascynowana tym, co dostaję. Kreacja bohaterów jest niesamowita, pierwszy raz spotkałam się z takimi postaciami w książce i oceniam to jak najbardziej na plus. Uważam jednak, że byłby to ogromny spoiler jeśli dokładnie bym wytłumaczyła o co mi chodzi, więc uwierzcie mi na słowo- to niesamowita pozycja chociażby ze względu na postaci! ;-)
Chemia między Jasperem a Hollyn jest niezaprzeczalna. Absolutnie kupiłam rodzące się między nimi uczucie, to po prostu było czuć. Natomiast najistotniejszą cechą tych postaci jest to, że oboje mają problemy. Hollyn mogłaby być oceniona jako kobieta chłodna, zdystansowana, unikająca kontaktu z ludźmi z uwagi na to, że większością nich gardzi. Jasper z kolei odbierany był jako wesołek, egocentryk, człowiek, którego wszyscy lubią i który z każdym może nawiązać nić porozumienia. Jednak taka ich ocena biorąc pod uwagę ich powierzchowność jest jak najbardziej mylna! A jak wiele razy właśnie w ten sposób oceniamy inne osoby?
Zarówno Jasper jak i Hollyn są fantastyczni, nietuzinkowi, niebanalni, do tego ambitni i inteligentni, chcący wznieść się ponad własne słabości i sięgnąć po swoje marzenia. Dopingują się wzajemnie w sposób urzekający. Ale to nie jedyne postaci godne uwagi. Andi- dziewczyna orkiestra, wszędzie jej pełno, ciągle trajkocze, a jednak z uwagi na to, czym się zajmuje dotykają ją paniczne lęki. Cal, przyjaciel Hollyn- wygadany, pewny siebie, zdolny, mądry, pokonujący własne ograniczenia..on zasługuje na swój osobny tom, uwierzcie! Fitz- chłopak, który nie miał nic, a jednak osiągnął więcej niż niejednemu się udało, jego żyłka do biznesu była naprawdę godna podziwu. Spójrzcie sami, spotkacie w tej historii szereg wartościowych i zróżnicowanych bohaterów.
Dodatkowo tym, co wyróżnia tę książkę jest wątek teatru improwizacyjnego. To moja pierwsza styczność z taką formą rozrywki i bardzo przypadła mi do gustu, zwłaszcza, że mamy okazję poczytać odrobinę jak wygląda taki występ w wykonaniu grupy Jaspera. Zamysł pracy na wynajmowanej przestrzeni przez różne osoby także był oryginalny i pokazanie tak funkcjonującego biura to kolejny wyróżnik fabuły. Genialnym zabiegiem było także zamieszczenie w książce kilku recenzji pisanych przez Hollyn, które przybliżyły nam jej styl i to, jak wygląda jej blog. A oprócz tego dostaniemy tu także (czy też przede wszystkim, zależy od podejścia ;-) ) cudowną historię miłosną. Genialne dialogi, szczypta dobrego humoru to już w ogóle wisienki na torcie tej lektury.
Mam nadzieję, że w tej opinii chociaż trochę udało mi się przekazać Wam moje autentyczne uwielbienie do tej pozycji. Czytałam ją z ogromną przyjemnością i z czystym sumieniem Wam ją polecam!

A może ty i ja
Roni Loren0
Okładka ksiązki - A może ty i ja

Gorący współczesny romans o bohaterach, którzy pokonują swoje lęki i ograniczenia. Andi Lockley, autorka bestsellerowych horrorów i podkastu kryminalnego...