Ty, ja i fejs

Książka Jaya Ashera i Carolyn Mackler przenosi nas w czasie. Są lata 90. Internet dopiero raczkuje, o telefonach komórkowych nikt jeszcze nie słyszał, a szczytem marzeń jest pager.
Emma dostaje komputer z kolorowym monitorem. Tworzy konto mailowe i loguje się do Facebooka. Znajduje tam swój profil oraz profile rodziny, przyjaciół i znajomych ze szkoły. Ale jest mały problem: Facebook jeszcze nie istnieje, a wszystkie osoby są tam 15 lat starsze. Początkowo Emma i jej najlepszy przyjaciel Josh myślą, że to głupi żart albo wirus. Okazuje się jednak, że to dzieje się naprawdę.
Emmie nie podoba się jej przyszłe życie i zaczyna manipulować przyszłością. Chcę być szczęśliwa, kochana i spełniona. Dlatego specjalnie robi różne rzeczy aby przekonać się jak one wpłyną na jej przyszłość i czy dadzą jej życie o jakim marzy. Oczywiście nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Historie poznajemy z dwóch perspektyw: Emmy zafascynowanej przyszłością oraz Josha, który nie chce poznawać przyszłości ani tym bardziej jej zmieniać. Wciąż nie jestem przekonana do narracji z kilku perspektyw, ale już nie przeszkadza mi ona tak jak kiedyś. Ta książka to świetna pozycja dla młodzieży. Jest zabawna - można się pośmiać z dawnej techniki i wyobrażeń ludzi o przyszłości, a z drugiej strony skłania do przemyśleń. Jeśli ktoś lubi proste, odprężające historie i urodził się długo przed powstaniem Facebooka to ta książka przypomni mu czasy młodości i braku technologii.

Informacje dodatkowe o Ty, ja i fejs:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2017-11-22
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: The future of us
Tłumaczenie: Maria Smulewska
Dodał/a opinię: ksiazki_i_cytaty

Zobacz opinie o książce Ty, ja i fejs

Kup książkę Ty, ja i fejs