Tylko ty mnie zrozumiesz

W tej książce poznajemy dalsze losy Charlie i Jake ale także ich przyjaciół i przejścia wielu z nich.
Zaczynając te część byłam nieco zdezorientowana ,bo już było dobrze, już się pogodzili, mieli dać sobie szansę a tu znów osobno ? I to ona zerwała ? O co chodzi ? I znów stopniowo poznajemy wydarzenia bieżące na przemian z wcześniejszymi, wszystko się stopniowo wyjaśnia.
W między czasie poznajemy też dramaty życiowe i rozterki miłosne , przyjaciół głównych bohaterów.
Relacje Charlie z rodziną uległy znacznemu pogorszeniu przez jej powrót do Jake. Zarówno jej ojciec jak i siostra , nie mogą zapomnieć w jakiej Charlie była rozsypce gdy Jake zniknął z jej życia gdy miała 16 lat, jak bardzo ją zranił i boją się o nią, o to że on zrani ją po raz kolejny, przez co Charlie czuje , że postawiono ją przed wyborem, rodzina albo Jake. Oddala się od najbliższych a wtedy dochodzi do dramatu, który doprowadza do kolejnego rozstania z Jakiem . On sam jest zdezorientowany, przerażony możliwością ponownej utraty Charlie, chce za wszelką cenę ją odzyskać.
Da się tu zauważyć pewien schemat, tendencję bohaterów do odsuwania się od tych ukochanych osób w dramatycznych momentach jak i do obwiniania ich za wszelkie zło tego świata. Dla mnie to nieco niezrozumiałe bo zazwyczaj szuka się wtedy wsparcia ale też daje to taką odmianę od standardowych schematów w romansach, autorka stworzyła swój własny.
Książka piękna, poruszająca ,nie da się przy niej nudzić i chce się więcej .

Informacje dodatkowe o Tylko ty mnie zrozumiesz:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-11-09
Tłumaczenie: Hesko-Kołodzińska Małgorzata
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Zobacz opinie o książce Tylko ty mnie zrozumiesz

Kup książkę Tylko ty mnie zrozumiesz

Nigdy nie będę twoja
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Nigdy nie będę twoja

Połączenie romansu chwytającego za serce i trzymającego w napięciu thrillera Położona w górzystej części północnej Szkocji luksusowa posiadłość Ardnoch...

Nieznośny ciężar tajemnic
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Nieznośny ciężar tajemnic

Niektóre sekrety są tak duże, że mogą zmienić wszytko. “Wiem, jak o siebie dbać. Od zawsze mogłam liczyć tylko na siebie.” India Maxwell...