Unikat. Biologia wyjątkowości

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2018-05-15
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-65897-32-9
Liczba stron: 0
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Ocena: 0 (0 głosów)

W niniejszej książce autor dzieli się z czytelnikiem szeroką wiedzą. Prezentuje swój temat z różnych punktów widzenia. Z perspektywy biologii, chemii, fizyki, genetyki, psychologii, socjologii.  Człowiek bowiem jest tak złożoną istotą, że mimo wielu aspektów i badań, wszystkiego - zdecydowanie i z pewnością - nie jesteśmy w stanie o nim pojąć. 
        Co wynika z treści? Przede wszystkim fakt, że każdy z nas jest tym tytułowym unikatem. Jest niepowtarzalny i bardzo autonomiczny. Jest nośnikiem zróżnicowanych cech i predyspozycji. Ilu ludzi, tyle reakcji na określoną sytuację. Stąd też wystrzegajmy się - zwłaszcza w pracy z dziećmi - tzw. mierzenia wszystkim jedną miarą. Może się to okazać iście krzywdzące. Blokujące pewne zdolności i tym samym hamujące kreatywny rozwój jednostki. 
      W Unikacie... wyjątkowość każdego dziecka, każdego człowieka została trafnie porównana do płatków śniegu. Każda śnieżynka jest inna. Ma różną budowę. Na jej kształt wpływ ma wiele czynników - wilgotność powietrza, temperatura, zanieczyszczenia. 
Dokładnie tak jest z młodym człowiekiem. Na jego rozwój, na kształtowanie się osobowości i wszelkich zdolności reagowania na bodźce, ma wpływ rodzina, szkoła, środowisko rówieśnicze, itd.


      Nie należy więc nikogo kategoryzować, zamykać w jakieś dziwne ramy  "jednakowości", bo każdy człowiek to zupełnie oddzielna historia.

Kup książkę Unikat. Biologia wyjątkowości

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Unikat. Biologia wyjątkowości
Inne książki autora
Plum Amfibianin
Marek Kaczmarzyk0
Okładka ksiązki - Plum Amfibianin

Głęboko w morzach i oceanach mieszkają inteligentne istoty, zwane Amfibianami. Mogą żyć tylko pod wodą - powietrze jest dla nich zabójcze. Gdy Alchemicy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Pokaż wszystkie recenzje