Uwieść ochroniarza

"(...) prawda jest taka, że kiedy już znajdziesz miłość, to nie jesteś w stanie przed nią uciec. Możesz wyjechać na koniec świata, możesz szukać swojego spokojnego miejsca. Możesz próbować zagłuszyć ból... Ale nic to nie da. Jeżeli miłość już cię dopadła, to nie jesteś w stanie tego zmienić."

Miłość to cwana bestia. Uderza w najmniej spodziewanym momencie. Miesza w naszym już i tak zmąconym życiu wywołując tsunami.

Osiemnastoletnia Julliet Hilton wychowywana jest tylko przez ojca. Matka zmarła przy porodzie. Ojciec rzuca się w wir pracy. Jest politykiem i rokuje mu się prezydentura. Dla prasy i ogółu społeczeństwa Julliet jest idealną, spokojną córeczka tatusia. Dopiero, gdy jest w gronie znajomych może pokazać swoje prawdziwe oblicze. A niezła z niej kokietka. Gdy ojciec musi wyjechać na jakiś czas, opiekę nad nią ma sprawować wynajęty ochroniarz. Clark Mason - były żołnierz. Ale to nie dziadziuś tylko dojrzały mężczyzna. Dziewczyna w mig obmyśla plan, jak skosztować zakazanego owocu. Zabawa w kotka i myszkę kończy się wybuchem pożądania. Tylko pytanie: co teraz? Czy jemu wolno kochać tę nieokrzesaną kobietę? Czy dla niej to tylko wakacyjne zauroczenie? W jakim kierunku pójdzie to wszystko? Czy ich miłość ma szansę i rację bytu?

Ostatnimi czasy bardzo polubiłam debiuty. Coraz chętniej po nie sięgam. Tym razem skusił mnie opis. Okładka też dorzuciła swoje trzy grosze. Od razu zaznaczę, że lubię takie historie. Autorka pomysłem na fabułę już dostała w związku z tym plusik. Zmyliło mnie na samym początku to, że była część pierwsza. W miarę czytania książki wyszło, że nie będzie drugiego tomu. Cała bowiem historia została podzielona na trzy części w jednym tomie. To, jak te wakacje wpłynęły na nich. Julliet to krnąbrna, szalona i seksowna diablicą. Umie wodzić na pokuszenie. Pewna siebie i swego ciała buntowniczka z ciętym językiem. Zołza i diablica. A każdy zakaz traktuje jak wyzwanie. Oj,  Clark nawet nie przeczuwał w co się wpakuje. Jego życie nauczyło, doświadczyło i pokazało się w tej najgorszej strony. Pewny siebie, zaradny i słowny. Totalne przeciwieństwo. Ich postacie zostały dla kontrastu świetnie skonstruowane. I ta różnica wieku. Jeśli uważacie, że tylko tu zabawa, seks, radość i szaleństwo to się mylicie. Znajdziecie tu także smutek, żal, uzależnienie od narkotyków,  strach oraz intrygi, zło i ... mafię. Z powieści obyczajowej, przez romans, po kryminał. Akcja ze względu na podzielenie na trzy części pokazała życie bohaterów na tych właśnie etapach. I w moim odczuciu troszkę to namieszało. Wolałabym osobiście bardziej rozwinięty wątek z pierwszej części i ewentualnie z drugiej. Trzecia część jakoś tak nie do końca mi w tym wszystkim pasuje. Za dużo wątków i wydarzeń. Najlepszym rozwiązaniem byłoby w moim odczuciu podzielić tę historię na trzy tomy i każdy z nich rozbudować dokładając emocji i szczegółów. Za dużo wszystkiego na raz. Ale ogółem pomysł świetny. Dzięki lekkości i naturalności dialogów miałam wrażenie, że bohaterowie są tacy zwykli. Nie rozkapryszeni. Bez bijącego po oczach bogactwa.

Debiut Kasi wciągnął mnie od początku. Może im bliżej końca, tym bardziej było namieszane ale bawiłam się świetnie. Był dowcip, była zabawa ale nie zabrakło także wydarzeń z tej ciemniejszej strony życia. Tego, jak los potrafi być przewrotny i zaskakujący. Czasami daje, a kiedy indziej zabiera. Książka zapewniła mi relaks i poprawiła nastrój. Historia bohaterów zmusza do refleksji i zastanowienia się  nad życiem. Czy warto grać, zamiast powiedzieć prawdę? Dziecinne zagrywki nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Szczególnie, jeśli obiekt jest dojrzały. Bardzo spodobał mi się styl autorki. To jak prowadziła bohaterów. Umiejętnie zwodziła i podsycała temperaturę. A pożądanie i chemia miedzy bohaterami były odpowiednie. Lektura pokazuje, jak trudno jest zapomnieć o miłości. O tym uczuciu, o tym jak reagowało serce i ciało. Jak szybko ktoś, kto pojawił się tylko na chwilę wpisał się na zawsze w karty życia. I jak ciężko jest ruszyć do przodu, kiedy kotwica nie chce się podnieść. Ta książka mówi o sile miłości i przyjaźni. O tym, jak wybory wpływają na przyszłość.  I pokazuję tę nierówna walkę serca z rozumem. Jeśli będę miała kiedyś jeszcze okazję, by sięgnąć po kolejną książkę autorki, to zrobię to z przyjemnością. Pozostaje pytanie: komu mogę polecić ten debiut? Na pewno fanom romansu. Na pewno tym, którzy lubią się pośmiać ale także zaczytują się elementami tragicznymi i nie obce im elementy kryminału.

Informacje dodatkowe o Uwieść ochroniarza :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-07-08
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Uwieść ochroniarza

Kup książkę Uwieść ochroniarza

Za pierwszą kulisą