Uwikłana

Zapraszam do thrillera psychologicznego autorstwa @alicja_sinicka pt. "Uwikłana".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiece

22-letnia Zuza Wilk i Zośka wprawdzie nie były biologicznymi siostrami, ale łączyła ich silna więź. Zuza od dzieciństwa lubiła poezję. Swoje emocje postanowiła przelać na papier pisząc wiersze. Poetka twórczością podbija Instagram. Po zaginięciu siostry Zosi wyjeżdża ze swoim chłopakiem na wieś do Zadry. Szuka spokoju i ukojenia w jego rodzinnym domu, otoczonym lasem, na odludziu. Pisanie wierszy to ucieczka przed traumą po zaginięciu siostry. Czy Zuza jednak odnajdzie tu spokój?

Oprócz jej chłopaka jest tam jego brat Juliusz i ich przyjaciółka Liwia. Wewnętrzną harmonię Zuzi zaburza fakt, że Liwia trochę przypomina jej siostrę Zośkę. Dzieją się dziwne rzeczy. W nocy słyszy pomruk za drzwiami "Zabiorę ją". Czyżby miała halucynacje głosowe? Kim była tajemnicza postać o zniekształconyn głosie?

Znajduje fragment talizmanu, który Zośka miała tej felernej nocy, gdy zaginęła - promień srebrnego słońca.

Źle sypia, miewa koszmary, coraz większe jest napięcie wśród domowników.

Czy jej prześladowca, to tylko wytwór wyobraźni? Wie, że jej wróg istnieje, pochodzi z otoczenia, a nie jej wnętrza. Zuzę ogarnia panika, nie wie tak do końca, czy może zaufać samej sobie. Może to są halucynacje, omamy?

Została uwikłana w sprawę, o której wiedziała mniej niż inni, chciała poznać prawdę, ale ktoś wiedział więcej.

Thriller bardzo mi się spodobał, wciąga, trzyma w napięciu, w jasny sposób obrazuje nam stany emocjonalne bohaterów. Gratulacje dla autorki @alicja_sinicka za stworzenie tak doskonałej książki.

Informacje dodatkowe o Uwikłana:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Uwikłana

Kup książkę Uwikłana

Szef mojego serca. Niegrzeczna kolekcja. Tom 1
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Szef mojego serca. Niegrzeczna kolekcja. Tom 1

Mroczne tajemnice, zamknięte drzwi i gorący romans biurowy! Wszyscy wiedzą, że najgorszym, co można zrobić krótko po otrzymaniu wymarzonej pracy, jest...

Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy Ogórka

Detektywi z podstawówki znów na tropie! Kasia, Karol i Wojtek wyjeżdżają na klasową wycieczkę do Gospodarstwa Pod Chmurką, zajmującego się agroturystyką...