W cieniu terapeutki

"W cieniu terapeutki" to bardzo udany debiut autorki. Przedstawia realistyczną, trzymająca w napięciu historię, która intryguje i zaskakuje.
Mimo, iż rozwiązania zagadki domyśliłam się niezwykle szybko, bo już w momencie, gdy w historii pojawił się morderca, od razu moje przypuszczenia i wszelkie podejrzenia padły na jego osobę, to książkę czytałam z zaciekawieniem, czy aby na pewno się nie mylę. Ponadto mimo tego, że dość wcześnie domyśliłam się kto jest mordercą, to jednak autorka potrafiła mnie niejednokrotnie zaskoczyć, chociażby współudziałem osób, których w ogóle się nie spodziewałam i nie podejrzewałam.
Magda, to młoda kobieta, którą jednak życie bardzo doświadczyło. Nie szczędziło jej zabierając jej najbliższych, których kochała. Po tak traumatycznych przeżyciach, kobieta przestała normalnie funkcjonować. Żyła, jedynie by trwać na świecie. Jest terapeutką, która pomaga innym zmagać się z problemami i trudami życia codziennego, mimo iż kompletnie nie potrafi poradzić sobie ze swoją tragedią. Odcięła się od wszystkich, nie ma ochoty na normalne życie i cieszenie się nim.
W pewnym momencie w jej życiu zaczynają ponownie dziać się dziwne rzeczy, które napawają ją strachem i wspomnieniami do tego, co straciła. Jej życie prywatne zaczyna niebezpiecznie łączyć się z zawodowym, w którym zaczyna doszukiwać się winnych jej życiowej tragedii.
Jakub, to facet który uczęszcza do niej na terapię, ale łączą ich bliższe relacje z racji podobnych przeżyć, które dodatkowo łączy śmierć mężczyzny powiązana z rozwiązaniem tragedii Magdy.
Adam to mężczyzna, który w życiu wiele przeszedł, zamknął się w sobie i powrót do normalnego życia upatruje w terapii u Magdy.
Tragedię spotykają każdego w życiu, ale taka kumulacja, jak ta u młodej kobiety, to zdecydowanie nie może być już przypadek.
Autorka stworzyła bardzo ciekawą historię, która myślę, że przypadnie do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Jest autentyczna, nie jest przerysowana i może zaintrygować. Dodatkowym plusem książki jest fakt, że historię poznajemy z perspektywy szerszego grona bohaterów, co daje nam szeroki pogląd na nich i możliwość bliższego poznania.
Samo zakończenie zaskakuje i wskazuje na kolejne części, które miałyby się ukazać, a jeśli tylko tak się stanie to ja z pewnością się na nią skuszę.
Książkę polecam szczególnie tym, którzy lubią dreszczyk emocji i ciekawe zagadki kryminalne.

Informacje dodatkowe o W cieniu terapeutki:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-06
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce W cieniu terapeutki

Kup książkę W cieniu terapeutki

Zamknięty świat. Chciwość
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - Zamknięty świat. Chciwość

Ktoś morduje włamywaczy. Jest bezwzględny wobec agresorów. Media nadały mu imię ,,Czyściciel" Grudzień 2020 roku - wieś Wygoda koło Częstochowy - Monika...

Wizje
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - Wizje

Dramat sprzed lat powraca i przynosi kolejne ofiary... Paulina została znaleziona w lesie i uparcie twierdzi, że zginął tam człowiek. Policja nie znajduje...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;