W świecie Łowców

Tom 2 cyklu Zrodzona

Część pierwsza zostawiła we mnie spory niedosyt, chciałam wiedzieć co będzie dalej, więc od razu po przeczytaniu ostatniego zdania sięgnęłam po część drugą, która jest kontynuacją, tak jakby była po prostu kolejnym rozdziałem.
Rose wydaje się, że trafiła do piekła, jest w macierzy Łowców i nie widzi stamtąd ucieczki dla siebie, ale z dnia na dzień okazuje się, że nie są oni aż tacy źli, to nie ich wina, że stali się żądnymi krwi wampirami. Kiedy Will odnajduje Rose, wydaje im się, że wszystko, co najgorsze już przeszli, niestety okazuje się, że przed nimi jeszcze długa droga do wolności, która zweryfikuje ich uczucia do siebie.
Druga część jest inna niż pierwsza, tutaj zaczyna się odkrywać prawda o dziewczynie oraz o wszystkich, którzy należą do Łowców i Luminatów, muszę przyznać, że ta część spodobała mi się jeszcze bardziej i rozbudziła mój apetyt na dalsze perypetie. Historia nabiera tutaj większego tempa, odkrywanie są wszystkie tajemnice i okazuje się, że to, co niby jest dobre, tak naprawdę takie nie jest i nie można ufać nikomu, również zaczynamy zauważać drugą twarz postaci, Rose przemienia się w pewną siebie i swoich mocy kobietę, a Will pokazuje, że jest w stanie dla miłości nawet zginąć. Jestem zaskoczona tym, że pomimo tego, że tutaj już zaczyna się coraz więcej fantastyki, nadal jest tutaj wiele scen jak ze zwykłej historii, przyjaźń, miłość, tęsknota za rodziną, takie rzeczy, które występują w normalnym życiu.
Rose pokazuje, że pomimo tego, że Luminaci i Łowcy różnią się od siebie, to ona nie potrafi przejść obojętnie obok krzywdy innych, pomaga każdemu bez względu na pochodzenie, chce, żeby jak najwięcej osób unikało niepotrzebnego cierpienia. Jest to piękna postawa, która pokazuje, że pomimo różnic powinniśmy się wspierać i to tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał świat, możemy żyć w nienawiści, ale możemy żyć też obok siebie, pomagając sobie wzajemnie.
Jeżeli ktoś po część i pierwszej miał niedosyt krwi i mocnych scen to tutaj już na pewno nie będzie miał na co narzekać, w tej części cała opowieść się rozkręca i dostarcza czytelnikowi skrajnych emocji, ja jestem zachwycona.

Informacje dodatkowe o W świecie Łowców:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce W świecie Łowców

Kup książkę W świecie Łowców

Pod opieką Luminatów
Ewa Olchowa0
Okładka ksiązki - Pod opieką Luminatów

SAGA ZRODZONA to porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy. POD OPIEKĄ...

Wychodząc z ukrycia
Ewa Olchowa0
Okładka ksiązki - Wychodząc z ukrycia

Porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy. Porzucona przez matkę jako...