W świecie Łowców

Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Tom 2 cyklu Zrodzona

Stało się. Ziściły się Twoje najgorsze obawy.
Wchłonął Cię świat Łowców, a wraz z nim nadszedł czas próby.
Walczysz o przetrwanie i odkrywasz brutalną prawdę o ich kręgu, w którym nie ma litości dla nikogo – nawet dla swoich.
Co wyniknie ze spotkania z Łowcami?
Czego dowiesz się o nich i o samej sobie?
Jakiego wyboru dokonasz?
Miłość czy życie…

Kup książkę W świecie Łowców

Opinie o książce - W świecie Łowców

Już w trakcie lektury pierwszego tomu, wiedziałam, że z ogromną niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnej części przygód Rose i Willa. Samo zakończenie „Wychodząc z ukrycia” sprawiło, że czekanie nieznośnie mi się dłużyło, a ja wyczekiwałam najmniejszej nawet wzmianki o premierze kolejnego tomu. Co zadziwiające, mimo że pomiędzy czytaniem pierwszej i drugiej części minęło niemal półtora roku, to zagłębiając się w treść „W Świecie łowców” nie miałam najmniejszych trudności z przypomnieniem sobie pierwszej części.

Rose po burzliwych przeżyciach z łowcami i oszustwie Williama, zostaje porwana i wywieziona na Syberię, gdzie ma oczekiwać pojawienia się Lucasa, która jest przywódcą wszystkich łowców i ma zdecydować o jej losie. Rose ma przed sobą zadanie, otóż łowcy chcą wykorzystać jej niezwykły dar. Ma ona ułatwić i przyśpieszyć bardzo bolesną i niełatwą przemianę nowym osobnikom tego gatunku, niestety sama zainteresowana nie jest pewna czy jest w stanie wypełnić tę misję. Początkowo dziewczyna nie chce nawet myśleć o tym, żeby pomagać krwiożerczym bestiom, za jakie uważa Łowców.
Jednak pobyt w Macierzy Łowców wiele zmienia. Rose ma szansę nie tylko lepiej poznać swoich wrogów, ale udaje jej się również pogłębić swoje zdolności i zapanować nad swoimi uczuciami i emocjami.

„W świecie łowców” obfituje w wielu bohaterów, którzy spotykają na swojej drodze Rose i Willa. Poznajemy kilka osób, które bardziej od innych zapadają w pamięć. Marcus, Katherine czy Lucas, opowiadają nam historie, po których poznaniu nie da się nie zżyć z bohaterami, a każda z tych opowieści wywiera ogromny wpływ na całą opowieść autorki. Największe wrażenie zrobiła na mnie opowieść Willa o jego przemianie. Ewa Olchowa udowodniła, że potrafi wywoływać najróżniejsze emocje w czytelnikach, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Ta część znacznie różni się od swojej poprzedniczki, a jednocześnie wspaniale ją uzupełnia. W tomie pierwszym tylko nieznacznie mamy styczność ze światem stricte fantastycznym, a prym wiedzie wątek romantyczny oraz rozwijająca się znajomość głównych bohaterów. Tu romans zostaje jakby zepchnięty na drugi plan, a dostajemy wszystko to, czego brakowało mi w pierwszym tomie, czyli całkiem sporo akcji, całą masę niesamowitych zdarzeń i postaci oraz świat, który poznajemy z zapartym tchem. „W świecie łowców” jest bardziej fantastyką, niż romansem, ale to nie znaczy, że fanki miłosnych uniesień będą zawiedzione. Znajomość Willa i Rose wchodzi na całkiem nowe tory, ich uczucia ewoluują i dojrzewają, ale stworzenie jakiejkolwiek w miarę stabilnej relacji między tą dwójką będzie nie lada wyczynem. Czy im się to uda? Będziecie musieli sprawdzić sami.

„W świecie Łowców” jest drugą książką autorki, która absolutnie mnie zachwyciła. Jest wspaniałym dopełnieniem i rozwinięciem opowieści, którą debiutowała Ewa Olchowa i pokazuje jedynie, że autorka ma niesamowicie bogatą wyobraźnię i nie waha się jej używać tworząc swoje powieści. Widać również wielką pracę autorki, która dopracowuje swój warsztat pisarski. Drugi tom Sagi zrodzona ma jednak tę samą wadę co pierwszy. Autorka pisząc swoje zakończenia postarała się o to, aby czekanie na jej kolejną książkę było dla czytelnika udręką. Wszyscy niecierpliwi czytelnicy, a w tym również i ja, zostaliśmy wystawieni na kolejną próbę charakteru, ponieważ tom trzeci jest na razie tylko w planach.

Tutaj znów dużo się dzieje, odkrywamy świat pełen istot, które niby są złe, krzywdzą ludzi i nie znają litością, jednak mają drugą twarz - potrafią współczuć, pomagać, nawet kochać.
Pani Ewa pisze z wielką wprawą i podobnie jak w części pierwszej nic nie zostawia przypadkowi. Każdy nowy pomysł wygląda na przemyślany i dopracowany. Dzięki temu książkę czyta się z przyjemnością, choć lektura raczej nadaje się dla nastoletnich odbiorców.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2019-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie, Egzemplarz recenzencki,

Ile sekretów skrywają Twoje oczy?
Czy potrafisz je wszystkie nazwać?
Kim jesteś dziś?
Kim staniesz się jutro?

W lutym tego roku pierwszy raz zetknęłam się z Sagą Zrodzona Ewy Olchowej. Książka Wychodząc z ukrycia porwała mnie do tego stopnia, że bez wahania podjęłam się patronatu medialnego drugiej części sagi. I oto jest moja opinia.

Zaplanowana na cztery części saga zapowiada się nader interesująco. Pierwszą odsłonę można było traktować jako całkiem przyzwoite wprowadzenie, ale tym razem naprawdę się sporo dzieje, jest ciekawie i intensywnie. Przypomnę tym, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z opowieścią Ewy Olchowej, że znajdujemy się w świecie, w którym żyją (oprócz ludzi oczywiście) Luminaci i Łowcy. Kim są i jakie są ich cele nie zdradzę, by nie psuć wam przyjemności podczas czytania. Główną bohaterką zaś jest Rose, która do niedawna była zwykłym człowiekiem (może nie tak do końca zwykłym, jak by się mogło wydawać).

Akcja książki Wychodząc z ukrycia rozgrywała się w dwóch miejscach: Londynie i Portree. Zapomnijcie o tym, gdyż W świecie Łowców czeka na naszych bohaterów niezbyt gościnna i zimna Syberia, a konkretnie Macierz Łowców. To tutaj przyjdzie spędzić trochę czasu wyjątkowej Rose. Dziewczyna nie chce przebywać w Macierzy, gdzie na każdym kroku grozi jej realne niebezpieczeństwo, ale zdaje sobie sprawę, że nie ma innego wyjścia. Dzięki temu ma okazję poznać bliżej Łowców i wyrobić sobie własne zdanie. Mimo, że została zraniona przez Willa, to z niecierpliwością wyczekuje, aż uwolni ją z tego „więzienia”

W świecie Łowców czyta się w tempie ekspresowym, więc przeczytanie książki nie zajmuje wiele czasu. Ale w tym momencie zaznaczam, że nie ma sensu brać się za drugą część, bez znajomości pierwszej. Obie książki są trwale ze sobą połączone. Jedna historia wypływa z drugiej, więc zapoznanie się tylko z drugą książką nie ma sensu.

Oczy to zwierciadło duszy.
Kryje się w nich cała prawda o człowieku i o wszechświecie.
Na nic zdają się trudy zatajenia ukrytych w nich prawd,
gdyż oczy nie potrafią kłamać.
Nawet najgłębiej skrywana tajemnica nie uchroni się  przed wzrokiem wnikliwego obserwatora,
pod warunkiem, że wie on, czego należy szukać.

Przyznaję, i bardzo mnie to cieszy, że zauważyłam spory progres u Ewy Olchowej. W świecie Łowców jest opowieścią sporo lepszą od swojej poprzedniczki. Książkę czyta się z nieukrywaną przyjemnością i tylko znów na końcu można zadać sobie pytania: czy to już koniec? Ja tym razem rzuciłam w stronę ściany: Pani Ewo tak się nie robi. Jak mamy w niepewności czekać do następnej części? Ale niestety tak już jest. My, czytelnicy, chcielibyśmy od razu mieć wszystko podane na tacy, a autorzy oszczędnie dawkują informacje, wodzą nas za nos i wyprowadzają na manowce. Jednak dzięki temu rzucamy się na kolejną książkę jak wygłodniałe zwierzęta, by za moment kląć na czym świat stoi z powodu zbyt szybkiego zakończenia.

Obie książki wchodzące w skład sagi Zrodzona są na tyle uniwersalne, że spokojnie można polecić je tak nastolatce, jak i sporo starszemu czytelnikowi. Biorąc pod uwagę swój wiek, jestem przekonana, że każdemu przedstawione w nich historie mogą się spodobać. Lubisz fantastykę – nie czekaj. Zatop się w świecie Łowców i Luminatów. Zobacz jak potoczą się losy Rose. Czy w końcu uda jej się opuścić Macierz? Czy Will znajdzie gościnny kącik w sercu dziewczyny? Ode mnie się tego nie dowiecie. Tymczasem obie części gorąco wam polecam.

Wychodząc z ukrycia
Ewa Olchowa0
Okładka ksiązki - Wychodząc z ukrycia

Porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy. Porzucona przez matkę jako...