W zapomnieniu

Michał to mężczyzna z przeszłością nazywany przez miejscowych jednym z „chłopaków z Santany”. Każdy w mieście wie, że lepiej z nim nie zadzierać. Jego życie to łatwe do zdobycia pieniądze, nielegalne interesy, szybkie samochody i łatwe oraz mało inteligentne kobiety. Jednak z drugiej strony to wrażliwa osoba, która samotnie wychowuje swojego młodszego brata, starając się, aby zapewnić mu to, czego jemu samemu brakowało w dzieciństwie, ale nie zawsze mu to wychodzi.

Magda to kobieta z perspektywą świetlanej przyszłości. Właśnie ukończyła studia i wróciła do swojej rodzinnej miejscowości, aby objąć stanowisko szkolnego pedagoga. Od razu dostrzega zdolności, jakie posiada Marcin, jednak martwi ją jego problematyczne zachowanie. Dzięki temu Magda i Michał spotykają się po latach i choć początkowo nie darzą się sympatią to szybko rodzi się między nimi uczucie. Jednak każdy dookoła im powtarza, że pochodzą z dwóch różnych światów, a życie rzuca im mnóstwo kłód pod nogi. Czy mimo przeciwności losu tych dwoje stworzy prawdziwy związek?

„W zapomnieniu” to romans, który niestety jest dość schematyczny – niegrzeczny on i ułożona ona z wyższym wykształceniem. Nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły, bo może jednak opisywane wydarzenia innego czytelnika zaskoczą, jednak ja zdecydowaną większość przeszkód, jakie spotkało głównych bohaterów przewidziałam. Cóż, sięgając po ten gatunek, często tak się zdarza, ale zdecydowałam się przeczytać tę książkę, bo to moja pierwsza książka tej autorki. Mimo tego, muszę przyznać, że historię czytało mi się dość dobrze ze względu na lekki styl Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Warto tutaj dodać, że autorka postarała się dostosować język do gangsterskiego światka – nie używała tu górnolotnego słownictwa, złożonych i przydługich zdań, tylko raczej wulgaryzmów, krótkich i treściwych sformułowań, co moim zdaniem dodawało całości realności. Ale z kolei momentami dialogi pomiędzy dwójką głównych bohaterów były dla mnie zbyt przesłodzone – rozumiem czułe słówka, wyznawanie sobie miłości, itp., jednak tego moim zdaniem było trochę za dużo.

To, co mi się podobało to na pewno to bohaterowie. Są dość dobrze wykreowani, spotykają się z mnóstwem problemów i wydali mi się dość realni. Ważne, że mimo, iż główny bohater prowadzi nielegalne biznesy, autorka postanowiła trochę to rozwinąć i nie ograniczać się tylko do samego Michała, ale przybliżyła czytelnikowi także inne postaci z tego środowiska. Moją sympatię zdobył również Marcin – spotkało go wiele okropnych rzeczy, a mimo tego nie powtarzał błędów brata i okazał się nadzwyczajnie dojrzały w porównaniu do innych dziesięciolatków. Z niecierpliwością wyczekuję kryminału z tym bohaterem w roli głównej, czyli „Szóstego”.

Jeżeli lubicie historie miłosne z bohaterami pochodzącymi z dwóch różnych światów,  którzy walczą z mnóstwem przeciwności losu, bo uczucie ich łączące jest tak silne, że nie są w stanie bez siebie żyć i nie przeszkadza Wam przy tym pewna schematyczność to jest to pozycja warta uwagi. Na pewno ciekawym dodatkiem jest rozwinięty wątek brudnych interesów głównego bohatera i jego znajomych z tym związanych. Książka jest lekka i można przyjemnie spędzić z nią czas.

Informacje dodatkowe o W zapomnieniu:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012-04-25
ISBN: 978-83-7722-395-6
Dodał/a opinię: Monika Pieniak

Zobacz opinie o książce W zapomnieniu

Kup książkę W zapomnieniu

Gangsta Paradise. Reno
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Gangsta Paradise. Reno

Byłem złym człowiekiem. Byłem mścicielem. Byłem mordercą. Byłem gangsterem. A to był mój pieprzony raj! Galina Jegorowna Aristowa umarła w wieku osiemnastu...

Szósty
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Szósty

"W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka - mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu... odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem." Miłość, która rodzi się...