Wiatrołomy

Bydgoski oddział Archiwum X z Marią Herman i Olgierdem Borewiczem w składzie, wracają do nierozwiązanej sprawy porwania dziecka Witbergów z Grudziądza. Jednak im więcej lat upłynęło, tym bardziej policjanci nie mają żadnego punktu zaczepienia, a powtórne przesłuchiwanie świadków niewiele pomaga. Czy Marii i Olgierdowi uda się ustalić sprawcę porwania? Czy dziecko po tylu latach nadal żyje?

WIATROŁOMY to pierwszy tom cyklu z Komisarz Marią Herman, a zarazem rasowy kryminał z zaskakującą fabułą.

Przyznam się, że nie miałam jeszcze przyjemności zapoznać się z piórem Roberta Małeckiego. Dlatego ogromnie się cieszę, że dostałam możliwość przeczytania tego tytułu, i wiecie co? Nie zawiodłam się, bowiem autor stworzył wyśmienitą powieść kryminalną, która mnie pochłonęła. Akcja prężnie parła do przodu, ani na moment mnie nie nudziła i co najważniejsze, nie pozwoliła mi wpaść na rozwiązanie zagmatwanej intrygi.

Na kolejny plus zasługuje kreacja bohaterów, autor przedstawił je jako postacie z krwi i kości, takie z wadami, nałogami, czy demonami przeszłości. Chociaż nie polubiłam się Olgierdem, i tak z zaciekawieniem śledziłam ich losy. Czekam na kolejną zagadkę z Archiwum X do rozwiązania!

Informacje dodatkowe o Wiatrołomy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-10-12
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Tagi: Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Zobacz opinie o książce Wiatrołomy

Kup książkę Wiatrołomy

W żywiołach ludzie mogą się przeglądać jak w lustrze.

Trzy dni temu popełniła wielki błąd, ale każdy błąd, jak mawiał jej ojciec, można było naprawić. Każdy. I lepiej to zrobić później niż wcale.

Koszmary zasną ostatnie
Robert Małecki0
Okładka ksiązki - Koszmary zasną ostatnie

Mroźny luty 2017 roku. Podczas śnieżnej zawieruchy Marek Bener rozpoczyna poszukiwania ofiary mobbingu i chorującego na depresję Jana Stemperskiego. Mężczyzna...

Zmora
Robert Małecki0
Okładka ksiązki - Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy. Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału...