Więzy zony

Tom 1 cyklu Więzy zony

To było moje pierwsze spotkanie z autorem i wiem, że nie ostanie. Jestem w połowie drugiego tomu, ale o tym w innej recenzji. Książka dla tych którzy oczekują mnóstwa treściwej, wartościowej akcji. Były momenty, w których musiałam cofnąć się, ale to nie jest ujmujące dla książki. Jeżeli chodzi o historię zawartą to było coś oryginalnego. Kolejna rzeczą jaka mnie ujęła to barwne dialogi i nietuzinkowi bohaterowie. W końcu jest książka, która dla nowego czytelnika jest idealna pod kątem poznawania świata oraz bohaterów przedstawionych w książce. Bywało tak, że akcja trwa, a ja nawet nie wiem kim są osoby, które biorą w niej udział i z jakiego powodu. Tutaj jak dla mnie to jest mega plus.

To, że każdy z nas jest inny chyba jest wiadome, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że pewne sytuacje jak np. wspólna podróż może takie osoby zjednoczyć dodatkowo jakby do tego dodać fakt, iż każdy z nich aniołkiem nie był i nie jest powoduje, że mamy niezły koktajl mołotowa, ale dla mnie to tylko na plus, ponieważ dzięki temu czytelnik na pewno nie zaśnie czytając tę pozycję.

W świecie/strefie Zony trzeba mieć naprawdę mocny tyłek do walki z anomaliami i mutantami więc jakiś szczawik z koziej wioski na pewno sobie nie poradził. Każdy z bohaterów wyruszył w podróż w innym sobie tylko znanym celu, ale o tym już sami przekonacie się czytając 1 tom.

Zona to taki odpowiednik Czarnobyla więc w świecie literatury (co jest mega na plus) autor stworzył coś fantastycznego. Dwie siły jakie mają władzę w tym świecie to w/w anomalie, które żądzą się własnymi zasadami oraz mutanty którzy ulegli przemianie, transformacji. Promieniowaniu/zniszczeniu uległo wszystko ludzie, zwierzęta, gleba itd.

Opisów książki jest bardzo dużo więc zachęcam do zapoznania się z nimi, a ja zachęcam do oddania się literaturze pod warunkiem, że ktoś lubi fantastykę pomieszaną momentami z grozą, ale i z czymś jeszcze.

Ja za swój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów i jak napisałam wcześniej za jakiś czas kończę drugi tom wiec będzie się działo.

Informacje dodatkowe o Więzy zony:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-07-24
ISBN: 978-83-7964-464-3
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Zobacz opinie o książce Więzy zony

Kup książkę Więzy zony

Dwa mutanty
Roman Kulikow 0
Okładka ksiązki - Dwa mutanty

Godzina próby minęła, nadszedł czas wytchnienia. Czas leczenia ran i błogosławionej, spokojnej codzienności. Jednak sielankowy piknik nad jeziorem nie...

Sztych
Roman Kulikow 0
Okładka ksiązki - Sztych

Szczęście w nieszczęściu – tak można najkrócej opisać sytuację kapitana Aleksieja Siennikowa. Trafił pod mentalny atak kontrolera, a jednak...