Wigilijna przystań

Święta to czas pojednań, ludzie czują ten magiczny czas, chcą być razem i stare zatargi idą na bok, dzięki temu Boże Narodzenie staje się wyjątkowe i co roku na nie z utęsknieniem czekamy.
Klaudia Sobótko jest zakochana w Bartoszu, wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że ich rodzice są od dawna skłóceni, kiedy mężczyzna się jej oświadcza, postanawiają wreszcie powiedzieć rodzicom prawdę. Maja pochodzi z biednej rodziny, a do tego jej tata pije, dlatego postanawia wziąć udział w konkursie, gdzie można wygrać stypendium na studia i laptopa, wszystko idzie dobrze, do czasu aż nie postanawia wetknąć nosa w nie swoje sprawy i odkrywa pewien sekret. Hilary i Malwina pragną być razem, niestety sprawa z przeszłości im na to nie pozwala, jedne co to mijając się na ulicy, spoglądają na siebie tęsknym wzrokiem i cierpią. Mieszkańcy Niechorza mają swoje rozterki, ale zbliża się ważny czas, Wigilia i wszystko może się zmienić.
Książka zauroczyła mnie swoją prostotą, problemy ludzi tu przedstawionych są takimi, które mogą dotknąć każdego z nas, są one oczywiście do rozwiązania, ale tylko przy wsparciu rodziny i najbliższych. Ta historia właśnie pokazuje, jak ważne są relacje, bliskość osób z naszej rodziny, to dzięki nim jesteśmy w stanie zmienić nasze życie, chcemy działać i po prostu żyć.
Obecnie każdy żyje osobno, rzadko sąsiad rozmawia z sąsiadem, nie ma pomocy bezinteresownej, zawsze jest coś za coś, jest to smutne i przykre, warto pomagać bezinteresownie, być miłym i serdecznym, przechodząc uśmiechnąć się i przywitać miłym słowem, a nie odwracać wzrok i udawać, że kogoś się nie widzi, takimi drobnymi gestami możemy sprawić, że świat stanie się piękniejszy.
Takie świąteczne powieści mają swój niepowtarzalny, ciepły klimat, uwielbiam je za to i cudownie nimi można nastroić się do czasu świąt, odkryć, że w tym czasie znajomi i rodzina są najważniejsi.

Informacje dodatkowe o Wigilijna przystań:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-10-30
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Wigilijna przystań

Kup książkę Wigilijna przystań

Żona nazisty
Sylwia Trojanowska0
Okładka ksiązki - Żona nazisty

Miasto o dwóch obliczach, ludzie o dwóch twarzach. Kobiety szlachetne i upadłe, mężczyźni waleczni i bezwzględni. Jest koniec 1939 roku. Mieszkańcy niemieckiego...

Szept wiatru
Sylwia Trojanowska0
Okładka ksiązki - Szept wiatru

Co byś zrobiła, gdyby przyszło ci walczyć o szczęście i miłość? Do czego byś się posunęła, aby zatrzymać to, co dla ciebie najcenniejsze? Główna bohaterka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;