Willa, dziewczyna z lasu

„Miłość była nieskończona na tak wiele sposobów… Miała wrażenie, że jeśli tylko otworzy się na magię świata, ta magia będzie się w nią wlewać bez końca”.

Willa to dwunastoletnia członkini klanu leśnych ludzi, mieszkająca w Głuchej Jamie.  Prawdziwa nazwa jej ludu to Feiranie, którzy przychodzą na świat dwójkami. Kiedyś żyli w harmonii z przyrodą. Jej przodkowie posiadali magiczne moce, nieliczni posiadali umiejętność rozmowy z roślinami i zwierzętami żyjącymi w lesie. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się osadników, zwanych przez jej lud Światłolubymi. To przez nich zginęli jej rodzice i siostra bliźniacz. Została jej tylko babcia, która była jedną z ostatnich czarownic. Zajęła się ona wychowaniem dziewczynki i potajemnie przekazywała jej pradawną wiedzę.

Co wieczór Willa jest wysyłana z innymi młodymi łowcami do lasu. Mają za zadanie plądrować „legowiska” ludzi, a ten który wróci z największym łupem zyskuje w oczach padarana.

Pewnej nocy wszystko się zmienia, gdy dziewczyna chcąc udowodnić przywódcy ich klanu na co ją stać, zakrada się do domu jednego z ludzi. Co wyniknie z tego spotkania? Czy Willa na własnej skórze przekona się jak niebezpieczni są ludzie? Kto okaże się najgorszym wrogiem Feiran?

Robert Beatty stworzył cudowny i magiczny świat, do którego odwiedzenia gorąco Was zachęcam. Świat, w którym istnieje lecznicze jezioro, którego strzeże niedźwiedź. Świat, w którym Willa posiada niezwykłą umiejętność „splatania się” z otoczeniem i szeptania z wilkami. Zna tajemnice lasu, nawet te najmroczniejsze. Czy będąc w posiadaniu tej wiedzy będzie w stanie uchronić swój lud przed zagładą? Przepiękna historia o miłości i poświęceniu. O tym, że nie należy ślepo iść śladami przodków, że warto słuchać tego co podpowiada serce i kierować się własną intuicją. Strach może doprowadzić do zagłady, za to odwaga może otworzyć nas na nowe możliwości.

Drugim, cichym recenzentem okazała się moja córka, z którą nie omieszkałam się "podzielić" lekturą. Jest nią zachwycona i obie z niecierpliwością czekamy na kontynuację.

Ta książka stała się bestsellerem „New York Times’a”. I wcale mnie to nie dziwi.

Informacje dodatkowe o Willa, dziewczyna z lasu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Willa of the Wood
Tłumaczenie: Łukasz Małecki
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: dla dzieci

Zobacz opinie o książce Willa, dziewczyna z lasu

Kup książkę Willa, dziewczyna z lasu

Serafina And The Black Cloak
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina And The Black Cloak

"Never go into the forest, for there are many dangers there, and they will ensnare your soul." Serafina has never had a reason to disobey her pa and...

Serafina i zmiennokształtny kostur
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina i zmiennokształtny kostur

Tajemnica pochodzenia Serafiny wyszła na jaw. Każdej nocy dziewczyna może odwiedzać swoją matkę w lesie, każdego dnia spędzać czas z ludźmi w rezydencji...