Willa, dziewczyna z lasu

Dzisiaj przedstawiam Wam moi drodzy baśń pt. "Willa dziewczyna z lasu" autorstwa @robertbeattybooks, jest to propozycja czytelnicza dla młodzieży i dzieci od 10 lat.

Lubicie czytać baśnie?

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwoliterackie

Willa będąc dzieckiem straciła rodziców oraz swoją siostrę bliźniaczkę Alliw, wychowuje się wśród klanu Feiran, którym przewodniczy bezwzględny padaran. Ostoją jest jej babcia, która uczy dziewczynkę zdolności, mowy lasu i zwierząt. Dzięki nim może przetrwać. Jaką zdolność posiada Willa?

Pewnego wieczoru dziewczyna wymyka się i kradnie z domu "człowieka" łupy dla swojego przywódcy. Zostaje ranna. W powrocie do domu pomagają jej zwierzęta, w tym wilczyca o imieniu Luthien. Niestety, gdy dziewczyna po długiej drodze i walce przybywa do "domu" zostaje złapana przez braci oraz pupili padarana Gredica i Ciderga, którzy podobnie jak Willa są feiranami. Dziewczyna zostaje nazwana przez klan zdrajczynią i zostaje wygnana. Jaka jest prawda o klanie feiran? Czemu nie przypominają dawnych siebie, nie kultywują swoich tradycji?

Podczas "wygnania" dziewczyna poznaje człowieka, który podczas obrony swojego domu przed kradzieżą krzywdzi ją. Willa jednak zaprzyjaźnia się z Nathanielem, który poszerza jej wiedzę o świecie ludzi. Uczy ją słów an-giel-skich, ponieważ dziewczyna zna tylko podstawy. Poznaje także historię walki Nathaniela i jego rodziny z karczownikami, którzy porwali jego żonę oraz dzieci. Ciało żony wyłowił z rzeki, a dzieci poszukuje. Co stało się z dziećmi Nathaniela, czy żyją?

Kto tak naprawdę zabił bliskich Willi? Czy Willa odszuka i uratuje dzieci Nathaniela? Kim tak naprawdę jest padaran, Bogiem, przywódcą czy zwykłym oszustem, który za maską przywódcy, kryje prawdziwe "ja"? A może jest krewnym Willi? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️

Fabuła jest bardzo ciekawa, z pewnością zainteresuje młodzież i dzieci. Autor @robertbeattybooks osadził swoją powieść w Great Smoky Mountains, nasza bohaterka nazywa je Górami Mglistymi. Książka została wydana przez Wydawnictwo @wydawnictwoliterackie w twardej oprawie i jest napisana czytelnym dużym drukiem, co ułatwia czytanie. W lekturze mamy świat zwierząt, lasu, mistycznych stworów, Cherokee, czyli Indian, ludzi. Osobiście mój podziw zbudziła Willa, która była niezwykle odważna, potrafiła stawić czoła padaranowi, kochała las, który był jej domem oraz Nathaniel, który dużo przeszedł i nadal miał dobre serce. Myślę, że morał płynie jeden. Jaki? Musicie przeczytać książkę, by się tego dowiedzieć.

P. S. Dzieci powinny czytać książkę z rodzicami, by mogli im wytłumaczyć świat, który jest w lekturze. Polecam 🔥❤️.

Informacje dodatkowe o Willa, dziewczyna z lasu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Willa of the Wood
Tłumaczenie: Łukasz Małecki
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: dla dzieci

Zobacz opinie o książce Willa, dziewczyna z lasu

Kup książkę Willa, dziewczyna z lasu

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Numer 1 listy bestsellerów ,,New York Timesa". Dajcie się porwać nowym przygodom Willi - panującej nad pierwotnymi mocami natury, nastoletniej leśnej...

Serafina And The Twisted Stuff
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina And The Twisted Stuff

New York Times Best Seller! THE CONTINUED ADVENTURES OF SERAFINA AND BRAEDEN AT BILTMORE ESTATE Serafina’s defeat of the Man in the Black Cloak...