Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Przedstawiam Wam dzisiaj drugą część dylogii z cyklu pt. "Willa", "Willa dziewczyna z mrocznej jamy", książka stanowi kontynuację tomu pierwszego pt. "Willa dziewczyna z lasu " autorstwa @trobertbeattybooks.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwoliterackie

Poznajcie moi drodzy dalsze przygody leśnej, feirańskiej dziewczynki, która dzielnie walczy o przetrwanie, swój dom, a także swoich "leśnych przyjaciół". Jak skończy się ta przygoda dla Willi?

Podczas kolejnej wyprawy do lasu Willa jest świadkiem postrzału niedźwiedzicy przez drwali prowadzących wyręb. Mimo starań ratowania życia przez Willę niedźwiedzica ginie. Dziewczyna złożyła jej obietnicę opieki nad jej młodym. Czy Willa zdoła dzięki swoim mocom uchronić bezbronnego niedźwiadka?

Po śmierci swojej babci oraz wygnania przez swój klan, Willa natknęła się na mężczyznę o imieniu Nathaniel. Na początku traktowała go jak wroga, ale gdy zdobył zaufanie i przyjaźń, stał się jej ojcem, a ona jego córką. Nathaniel i Willa mieszkają wspólnie Hialeah. Hialeah jest przyrodnią siostrą Willi, rok temu straciła matkę.

Podczas porannej kłótni z siostrą Willa ucieka do lasu, by móc wszystko przemyśleć. Kiedy wraca do domu z małym niedźwiadkiem - Charka, rodzina jest zaskoczona, ale pozwala jej zatrzymać "przyjaciela"...

Wkrótce Nathaniel zostaje oskarżony przez szeryfa Blounta o zabójstwo dwóch drwali, czy słusznie?

Na terenie wyrębu dochodzi do kolejnych zabójstw, kto lub co morduje drwali?

Czy Willa uratuje Jima McClarnena, brygadzistę z załogi Elkmon? Kim tak naprawdę okaże się Adelaide, córka Jima? Czy będzie tylko przyjaciółką feirańskiej dziewczynki? Czy Adelaide i Alliw to ta sama osoba? Czy Nathaniel zostanie w porę ocalony przed karą śmierci? Czy uda się ocalić "ziemię" ojca? Jaką cenę poniosą najbliżsi Willi oraz ona sama? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️

Po przeczytaniu książek mogę śmiało powiedzieć, że dyllogia zostanie w moim sercu na długo. Mamy do czynienia z wspaniałą baśnią z elementami fantastyki. Fabuła została osadzona przez autora @robertbeattybooks w Górach Karoliny Północnej, akcja baśni toczy się w roku 1901, gdzie rozpoczyna się przemysłowa wycinka lasów w regionie, a obozowisko Elkmont zyskało swoją nazwę trochę później. W lekturze mamy plemienię Cherokee, wierzenia Indian, mistyczne istoty, duchy oraz główną bohaterkę Willę, która jest perfekcyjnie wykreowana przez autora. Książkę czyta się płynnie i z ogromnym zainteresowaniem. Zakończenie czytałam ze łzami w oczach. Myślę, że zarówno młodzież jak i dorośli powinni przeczytać tę dyllogię. Książki budzą w czytelnikach refleksję na temat przyrody, tego, co z nią robimy i dlaczego powinniśmy ją chronić 😉.

P. S. Dzieci powinny czytać książkę z rodzicami, by mogli im wytłumaczyć świat, który jest w lekturze. Polecam 🔥❤️.

Informacje dodatkowe o Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Willa of Dark Hollow
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Kup książkę Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy

Serafina i zmiennokształtny kostur
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina i zmiennokształtny kostur

Tajemnica pochodzenia Serafiny wyszła na jaw. Każdej nocy dziewczyna może odwiedzać swoją matkę w lesie, każdego dnia spędzać czas z ludźmi w rezydencji...

Serafina i siedem gwiazd
Robert Beatty0
Okładka ksiązki - Serafina i siedem gwiazd

Serafina i Braeden powracają! Niecierpliwie wyczekiwana czwarta odsłona bestsellerowej serii Roberta Beatty'ego nareszcie w Polsce. Po serii zmagań...