Wiosna w Przytulnej

Każdy ma swoje tajemnice i sekrety skrywane przed rodziną, niektóre mogą nam zaszkodzić lub sprawić, że stracimy bliskich. W takich przypadkach staramy się, by nie ujrzały światła dziennego, ale czasem może nas to przerosnąć. Bywa też tak, że sekrety niszczą rodziny, czy tez tak będzie w przypadku rodziny z Przytulnej? Przekonajcie się sami!

Rzadko sięgamy po takie książki, wolę fantastykę, to nie znaczy, że nie eksperymentuje. Nadarzyła się okazja i premiera 2 tomu historii rodziny z Przytulnej, więc zanim przejdę dalej musiałam poznać początki. To historia rodziny Gawroszów, która ma więcej sekretów niż nie jedna Polska rodzina. Żyją sobie w Warszawie na Bielanach i można by powiedzieć, że uchodzą za przykładną rodzinę. Dziadkowie, mama nauczycielka, tata strażak i 3 dzieci... Nie wróć 4 dzieci, jedno tak jakby zostało wyklęte przez rodzin, no wiecie taka czarna owca, ale właśnie wraca, a każdy definitywnie się za nim stęsknił. Do tego stopnia, że brat bliźniak lekko jest zazdrosny o to.

Jednak po kolei, mama zrzuca na nich bombę mówiąc, że dostała w spadku wille i się wyprowadzają do Zalesiu, niekoniecznie wszyscy tego chcą, bo skąd pieniądze na remont i przecież wszystkim tutaj jest ok. Jednak Alicja Gawrosz ma marzenie i plan. Postawiła na swoim i koniec, jak okazuje się ma swoje sekrety, więc pytanie skąd ma pieniądze? Do tego ta cała akcja z powrotem Azji, który przeżył piekło i chce się pojednać tylko czy mu to się uda? On jest uparty i jego ojciec też, bo o ile wszyscy mu wybaczyli to z ojcem to przeprawa milowa. Oni też mają swoje sekrety.

Na światło wyjdzie wiele sekretów i po robi się sporo komplikacji, ale przecież wszyscy razem dadzą sobie radę. Z tą rodziną nie idzie się nudzić, więc nie mogę się doczekać jak z Warszawy przeniosą się na Przytulną, czy tajemnice będą ich gonić, to na pewno, bo wiele kwestii się nie wyjaśniło. Wiele sekretów jest tez nie jasnych i nie do końca wiemy co to za tajemnica, że nikt poznać jej nie może. jedno jest pewne będziecie się świetnie bawić. Czasem łzy polecą ze śmiechu, a czasem ze wzruszenia. Powieść jest przepięknie napisana, przedstawię historię przepełnioną emocjami, gdzie jest walka o marzenia i o rodzinę. Pokazuje także jak bardzo może być przewrotny los i do czego jest zdolna mama dla swoich dzieci. Widzimy tutaj także walkę o siebie, bo nie zawsze trzeba godzić się ze swoim losem, przecież można zawalczyć o uznanie rodziny. Warto także spełniać swoje marzenia, byleby tylko nie przesadzić. Tajemnice też czasem gubią, oby się w tym nie zatracili.

Emocje, humor i dobra zabawa to wam gwarantuje na pewno. Nie raz wrócę do tej historii, a teraz sięgam po tom 2. Was za to zapraszam do zapoznania się z tomem 1, nie będziecie tego żałować.

Informacje dodatkowe o Wiosna w Przytulnej:

Kup książkę Wiosna w Przytulnej

Przystań Julii
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Przystań Julii

Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość...

Wojna o Ferrin
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Wojna o Ferrin

Autorka ponad dwudziestu bestsellerów po raz kolejny zabiera nas do tajemniczego świata magii i zmysłów.   ,,Słowa bogini sprawiły...