Witajcie w Nietypowie

Krótkie Gatki wzbogacają swoją ofertę o kolejną pozycję, która powinna rozbawić i zaciekawić młodego czytelnika (zresztą nie tylko jego). Jest nią album Witajcie w Nietypowie, w którym tajemnice i przygoda miesza się z lekkością opowieści i towarzyszącym jej niezłym humorem.

Tak jak zostało to już wspomniane, głównymi bohaterami komiksu jest Jessie i Sid. Dwójka niezwykłych stróżów prawa, przed którymi pojawia się wiele różnorakich tajemnic. Czytelnik będzie im towarzyszył w niezwykle emocjonujących i zaskakujących śledztwach. Wraz z nimi odkryje on sekrety okolicznych klifów, odnajdzie nadawcę pewnych listów czy zdejmie klątwę z nawiedzonego domu.

Recenzowany album jest komiksowym debiutem brytyjskiej artystki Tory Freeman. Scenarzystka na początek swojej przygody z komiksem postanowiła sięgnąć po sprawdzone zoomorficzne akcenty i połączyć je z motywami rodem z powieści Arthura Conana Doyle’a. Biorąc pod uwagę grupę wiekową, do której kierowany jest album, nie należy oczekiwać poziomu przygód znanego detektywa. Całość jest bardzo mocno uproszczona, tak aby przyjemność z lektury mógł czerpać nawet najmłodszy odbiorca.

Przewracając kolejne strony komiksu, obserwujemy jak autorce w ciekawy sposób udaje się połączyć humor, liczne absurdy, nadmiar słodkiej dziecięcej urokliwości z wyraźniejszymi inspiracjami klasyką kryminałów. Stworzona przez nią historia głównie bawi, ale w wybranych scenach potrafi ona również wybrzmieć bardziej dramatycznymi i zaskakującymi cechami. Na plus tytułu należy również zaliczyć szereg ciekawych przewijających się tutaj postaci. Każda z nich jest odpowiednio zróżnicowana i zaakcentowana, tak aby nie stanowić tylko tła dla dwójki policjantów. Całość tworzy treść, która powinna zadowolić zarówno małych czytelników, jak i większych miłośników absurdalnego brytyjskiego humoru.

Informacje dodatkowe o Witajcie w Nietypowie:

Wydawnictwo: Kultura gniewu