Wnuczka wariatki. Carmen

"Wnuczka wariatki" tolo seria, którą dosłownie pokochałam.  Wiele pokoleń,  tak różnych temperamentów i charakterystycznych osobowości,  których nie można nie polubić.
Losy bohaterek śledziłam od samego początku i z każdym kolejnym tomem lubiłam je coraz bardziej, wyczekując kolejnych części,  które za każdym razem zaskakiwały.
Carmen to matka poznanej już wcześniej Aliny i babka Poli. Kobiety jednak nie miały łatwego życia, a ich rodzinne relacje dalekie były od ideału. Niemniej jednak teraz, gdy sytuacja nieco się unormowała poznajemy nieco lepiej niecodzienną Carmen, która żyje w Zaciążu i nigdy nie wyobrażała sobie, że mogłaby to miejsce opuścić. To właśnie tutaj dzieje się najwięcej. Tym razem Carmen postanawia wspólnie ze swoją przyjaciółką, a tym samym miejscowa znachorką nieco namieszać w politycznym życiu wioski i wystawia kandydaturę Iwony do wyborów rady miasta, a także powstaje nietypowy, wyjątkowy i znacznie wyróżniający się zespół Ałć, którego skład jest znacznie zróżnicowany,  co nie przeszkadza wszystkim dobrze się bawić na próbach i przygotowywać świetny występ.
Tak powoli toczy się życie na wsi i jedynie zostaje co pewien czas wzburzone kolejnymi rewelacjami i pomysłami mieszkańców.
W tej części poznajemy historię bohaterek z perspektywy Carmen, która przez wiele lat nie miała w ogóle kontaktu z córką oraz Wnuczka, dopiero niedawne wydarzenia sprawiły, że kobiety ponownie nawiązały ze sobą kontakt.
Cała seria to bardzo przyjemna historia rodzinna, którą autorka zdecydowanie umiliła postacią Carmen, która nie jest typową babcia. To charakterna osóbka, która potrafi dążyć do wyznaczonych sobie celów nie przebierając w środkach.
Osobiście sięgałam po każda kolejna część z wielką przyjemnością i zaciekawieniem, a wszystkie bohaterki obdarzyłam sympatią.
Książka jest napisana lekkim i przyjemnym językiem, idealnie nadaje się do czytania choćby po ciężkim dniu. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.
Ja z całego serca polecam poznać te trzy kobiety Wnuczkę wariatki, jej matkę oraz sama wariatkę,  bo naprawdę warto.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Wnuczka wariatki. Carmen:

Kup książkę Wnuczka wariatki. Carmen

Nigdy nie mów na zawsze
Danuta Noszczyńska0
Okładka ksiązki - Nigdy nie mów na zawsze

I odpuść nam nasze winy... Na ile życie jest zależne od naszych wyborów, na ile od przypadku, a może kieruje nim wyłącznie przeznaczenie? Nad tym zastanawia...

Wszystkie życia Heleny P.
Danuta Noszczyńska0
Okładka ksiązki - Wszystkie życia Heleny P.

Opowieść inspirowana jest losami polskiej aktorki, którą, jak to się mawia „przerosła kariera”. Helena (imię zmienione) zaczęła wstępować przed...