Wpadka roku

Wpadka roku druga część, świetnie przyjętej Matki roku Pani Gabrieli Gargaś. Ja nie czytałam Matki roku, ale nie przeszkodziło mi to świetnie się bawić przy Wpadce. Bo komu ona się nie zdarza.

Tatiana to kobieta czterdziestodwuletnia. Matka dwóch synów, dziewiętnastolatka i nastolatka. Kiedy wydaje jej się że macierzyństwo ma już za sobą, okazuje się że życie ma na nią zupełnie inny plan. Zdenerwowana, na niedzielnym obiedzie oznajmia że jest w ciąży. I jeśli myślała że to jedyna niespodzianka tego dnia, starszy syn zrzuca kolejną bombę. Jaką? Oj nie, nic już nie powie. Powinniście ją przeczytać.

„Ty nic nie musisz. Ty możesz.

Od małego nasze matki, babki, ciotki, sąsiadki wpajają nam, że dziewczynki powinny, muszą, wypadałoby, by coś zrobiły…

Nie musisz być doskonała. Nie musisz być wspaniałą matką, żoną, siostrą.

Masz prawo do gorszych dni, do tego, by czasami tupnąć nogą. Masz prawo do gorszych dni, do tego, by czasami tupnąć nogą.

Nie wolno ci zatracić się w domowych obowiązkach, rutynie, bo któregoś dnia to gdzieś z ciebie wyjdzie. I powiesz: „Dość, ja tak nie chcę żyć”.

Gabriela Gargaś pod płaszczykiem dość lekkiej, zabawnej historyjki przekazuje nam prawdy o których każda kobieta powinna pamiętać. Przede wszystkim musimy dbać o siebie. Ja dopiero po czterdziestce zaczęłam tak naprawdę myśleć o sobie. Dbać o swoje dobre samopoczucie i dobrostan. I wcale się tego nie wstydzę że czasami bywam egoistką. I tego Wam kobiety życzę. Bycia egoistką.

Gorąco polecam i zapraszam na stronę Skarpa Warszawska https://www.skarpawarszawska.pl/

Współpraca ze Skarpa Warszawska

Ilość stron: 320

Data premiery: 27 kwietnia 2022

Informacje dodatkowe o Wpadka roku:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna

Zobacz opinie o książce Wpadka roku

Kup książkę Wpadka roku

Ludzie zbyt rzadko zadają sobie to pytanie: "co mnie uszczęśliwia? Czy robię w tym życiu coś, co sprawia mi radość?". Odbębniają życie. A życie... trzeba przeżywać. I fajnie by było przeżyć kilka chwil szczęścia.

Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.

Dzień Kobiet
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Dzień Kobiet

Trzy kobiety, co roku 8 marca, spotykają się w kawiarni u Róży, aby porozmawiać, o swojej kobiecości, błędach, które popełniły, radościach...

Jeden miesiąc na miłość
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Jeden miesiąc na miłość

Któregoś dnia na progu mieszkania Kseni zjawia się jej przyjaciel gej Daniel i oznajmia, że został wyeksmitowany ze swego lokum. Ksenia przyjmuje go pod...