Wpadka roku

"W życiu zaliczamy tysiące wpadek!
Wpadamy z różnych powodów i bez powodów też.
Wpadamy jak śliwka w kompot.
A potem spadamy z impetem ze szczytów w ciemne doliny. Albo jak bita śmietana na nowa bluzkę."
"Wpadka roku" to lekka książka tak dla rozrywki, jako odskocznia od kłopotów dnia codziennego z lekką zawartością humoru. Szybko się czyta i często z uśmiechem na twarzy. To jest właściwie opowiedziana historia z życia niemal każdej kobiety. Oczywiście, że nie wszystkie fakty dotyczą każdej z nas, ale każda znalazłaby w jakiejś części książki coś ze swojego życia. Ja znalazłam, może dlatego, że już nie czekają mnie na pewno tego rodzaju wpadki, których doznała Tatiana - bohaterka tej książki. Ja teraz mogę już tylko powspominać, przypomnieć sobie wczesne macierzyństwo i związane z nim przeżycia.

"My kobiety jesteśmy siłaczkami, mocarkami. Ciężko nas złamać. A nawet jeśli życie nas rozłoży na łopatki, to my powstajemy."
Wspomniana przeze mnie Tatiana, to bohaterka książki "Matka roku". Obecnie Tatiana skończyła 42 lata, jest szczęśliwą żoną i matką dwóch synów. Krystek jest już dorosły, więc wydawałoby się, że wszystko układa się znakomicie, że kłopoty z wychowaniem dzieci już są za nią. Lecz jak to zwykle bywa, życie często lubi sprawiać nam rozmaite niespodzianki. Swoją postanowiła ogłosić podczas rodzinnego obiadu. Starszy syn ma również dla rodziny swoją niespodziankę. Jednak mąż Tatiany sądzi, że niespodzianka Tatiany wszystko przebije i wywróci ich życie do góry nogami. Po prostu niespodziewanie zaliczyli spektakularną wpadkę, Tatiana jest w ciąży..., ale jak się okaże, Krystek ma również niespodziankę, która też wywróci życie rodziny do góry nogami. Ciekawe, czy potraficie domyślić się jaka to niespodzianka...
Dobrze, że Tatiana ma z kim porozmawiać, ma przyjaciółkę Darię, której może się wypłakać i pożalić, która przytuli i pocieszy. Lecz Daria również przechodzi wiele zawirowań życiowych, więc przyjaciółki wzajemnie się wspierają i radzą jak sobie poradzić z problemami.

"Ktoś powiedział: rozmowa nic nie kosztuje. Nieprawda - rozmowa czasem dużo kosztuje, kiedy coś trzeba wyjaśnić. Za cos przeprosić.
Kiedy chcemy wyznać komuś uczucia. Albo powiedzieć o bardzo ważnej sprawie, która może kogoś dotknąć.
Są rozmowy, które kosztują nas bardzo dużo stresu.
Ale, warto, naprawdę warto rozmawiać."
Dobrze mieć przyjaciółkę lub kogoś bliskiego, komu można się bez żadnych oporów zwierzyć ze wszystkich dużych i małych, błahych kłopotów.
Pokazana przyjaźń Darii i Tatiany jest bardzo cenna, ja mam również takie szczęście, nie zawiodłam się do tej pory i mogę liczyć na zrozumienie.
Autorka pokazuje nam, że nie trzeba być idealną aby być szczęśliwą. Wszyscy popełniamy błędy, zdarzają nam się wpadki, ale przecież najważniejsze jest aby się zbytnio nie przejmować, podnosić się i dalej iść do przodu przez życie.

"I nic w życiu nie jest łatwe, i może to jest istotą piękna."
Podsumowując, myślę, że "Wpadka roku" to dobra książka na letni dzień, dla zmiany nastroju, gdy chcemy się trochę rozerwać i odstresować.

Informacje dodatkowe o Wpadka roku:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Wpadka roku

Kup książkę Wpadka roku

Ludzie zbyt rzadko zadają sobie to pytanie: "co mnie uszczęśliwia? Czy robię w tym życiu coś, co sprawia mi radość?". Odbębniają życie. A życie... trzeba przeżywać. I fajnie by było przeżyć kilka chwil szczęścia.

Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.

Minione chwile
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Minione chwile

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że...

A między nami wspomnienia
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - A między nami wspomnienia

Współczesność miesza się z przeszłością. Zdrada z rozpaczą. Niewinność z pożądaniem. A w tle widmo wojny. Zakazana, wojenna miłość, która...