Wróć, jeśli pamiętasz

Dalsza część losów bohaterów książki „Zostań jeśli kochasz” trzyma swój poziom i może zainteresować niejedną młodą osobę. Tym razem jesteśmy świadkami relacji składanej nam przez Adama Wilde’a – chłopaka Mii, który w pierwszej części  złożył dziewczynie pewną obietnicę, jeśli tylko ukochana zdecyduje się zawalczyć o życie i pozostać na tym świecie. Mia rzeczywiście wykaraskała się z obrażeń odniesionych w wypadku, podjęła studia na swojej wymarzonej uczelni i została znaną wiolonczelistką. Adam stał się sławną gwiazdą rocka, koncertuje, nagrywa i udziela wywiadów. Pomimo to jego życie dalekie jest od ideału. Mężczyzna jest cieniem człowieka, znerwicowanym i uzależnionym od środków uspokajających, nie radzi sobie z popularnością. Mia i Adam nie są razem. Ich drogi rozeszły się już jakiś czas temu, każde podążyło swoją ścieżką przez życie. Pewnego dnia przemierzając ulice Nowego Jorku Adam spostrzega bilbord informujący o koncercie Mii, która bez wyjaśnień zerwała z nim przed trzema laty. Wiedziony impulsem decyduje się pójść na koncert i z daleka, z balkonowej loży, wsłuchać się w grę swojej byłej dziewczyny. Po zakończonym przedstawieniu zaskoczony Adam zostaje poproszony przez wiolonczelistkę  za kulisy i bohaterowie spotykają się po raz pierwszy od ponad trzech lat. Rozmowa początkowo jest trudna, nie klei się, ale z czasem grzecznościowa wymiana zdań zamienia się w coraz ciekawszą konwersację. Bohaterowie spędzają ze sobą całą noc spacerując ulicami Nowego Jorku i żegnając się z miastem, które następnego dnia muszą opuścić. Mia wybiera się na tournee do Japonii, a Adam gra ze swoją kapelą w Londynie.

Czy rzeczywiście jest to pożegnanie z miastem? Czy bohaterowie wyjaśnią sobie powody rozstania? Jakie decyzje zapadną po tym nieoczekiwanym spotkaniu?

„Wróć jeśli pamiętasz” wypada lepiej od pierwszej części. Adam pokazuje nam życie popularnego muzyka od kulis.  Jesteśmy świadkami jego walki o każdy kolejny dzień, problemów i wewnętrznych dramatów gwiazdy rocka oraz przemyśleń, które zapadają w pamięć.
„Dni mogą trwać dwadzieścia cztery godziny, ale czasami wydaje mi się, że przejście jednego jest równie niemożliwe jak zdobycie Everest.”

Sława i pieniądze nie dają Adamowi szczęścia, nie potrafi sobie radzić z machiną show biznesu, popada w lęki, depresję, jest wybuchowy i przestaje nad sobą panować. Taka jest cena jego popularności. Mia natomiast zasłynęła jako utalentowana wiolonczelistka, koncertuje i spełnia marzenia. Jej życie w  porównaniu z losem Adama wydaje się być sielanką zakłóconą jedynie wspomnieniami wypadku i śmierci najbliższych. Ale to przecież ONA zakończyła ich znajomość, ONA nie odpowiadała na maile i telefony.

Dlaczego tak się stało? Co Mia ma na swoje usprawiedliwienie?

Przeczytajcie tę krótką, ale wymowną historię i sami oceńcie jej zakończenie. Obie części tworzą całkiem interesującą  całość. Miło byłoby niebawem zobaczyć na ekranie kontynuację „Zostań jeśli kochasz”. Młodzi czytelnicy na pewno będą zachwyceni.

Informacje dodatkowe o Wróć, jeśli pamiętasz:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-01-14
Dodał/a opinię: Poczytajka

Zobacz opinie o książce Wróć, jeśli pamiętasz

Kup książkę Wróć, jeśli pamiętasz

Ten jeden rok
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Ten jeden rok

Kolejna książka bestsellerowej autorki ,,Zostań, jeśli kochasz" i ,,Wróć, jeśli pamiętasz". Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie...

Byłam tu
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Byłam tu

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;