Wróć przed zmrokiem

Czy ja lubię horrory? Ani trochę! A jednak, mimo że "Wróć przed zmrokiem" zaczyna się jak horror, przeczytałam tę książkę z prawdziwą przyjemmnością, choć chwilami trochę się bałam.

To było moje pierwsze spotkanie z autorem i po nim na pewno sięgnę po jego kolejne książki.

Autor użył w tej powieści wszystkich typowych dla horroru składników: stary tajemniczy dom, wielka szafa, odludzie, ponura historia dawnych właścicieli, mała dziewczynka, która ma "niewidzialnych" znajomych... I pomimo tego nagromadzenia dość standardowych składników, zbudował z nich hsitorię niezwykłą i wciągającą.

Bardzo dobrym zabiegiem jest prowadzenie akcji dwutorowo: mamy współczesne czasy i bohaterkę, która próbuję rozwikłać zagadkę domu odziedziczonego po ojcu, a równolegle czytamy napisaną przez tego ojca książkę, która swego czasu stała się bestsellerem.

Autor ma prawdziwy talent do budowania napięcia i bardzo mi się podobało to, jak krok po kroku kruszy przekonanie głównej bohaterki o tym, że zjawiska nadprzyrodzone nie istnieją.

Do końca nie wiedziałam, co nam autor zgotuje i choć przyznam, że nie bardzo spodobał mi się pomysł na finał tej powieści - to i tak uważam, że była świetna. Wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu do końca. Polecam osobom, które lubią nieoczywiste thrillery, powieści z klimatem i opowieści o starych domach.

Informacje dodatkowe o Wróć przed zmrokiem:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Home Before Dark
Dodał/a opinię: Joanna Tekieli

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Wróć przed zmrokiem

Kup książkę Wróć przed zmrokiem

Ocalałe
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Ocalałe

Kim jestem?Każdego dnia myślę, że jestem szczęściarą. W moim związku układa się doskonale, mój blog kulinarny ciągle zyskuje nowych fanów...

Dom po drugiej stronie jeziora
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Dom po drugiej stronie jeziora

,,Dom po drugiej stronie jeziora" Riley Sager, autor bestsellerowych powieści ,,Tylko przetrwaj noc" i ,,Zamknij wszystkie drzwi", wraca ze swoim najbardziej...