Wschodni grom

Od dobrego thrillera (politycznego) powinno się oczekiwać mnóstwa akcji, potyczek, gierek i kreciej roboty. We "Wschodnim gromie" można to wszystko odnaleźć. Jednak jeden aspekt ma największe znaczenie: ślimacze tempo powieści. We "Wschodnim gromie" jest tak wiele planów, że początkowo można mieć wrażenie natłoku. Jakub Pawełek lawiruje pomiędzy różnymi narodami, tę samą kwestię przedstawia z kilku stron. Nie sposób opowiedzieć się po żadnej stronie. Czytelnik długo pozostaje bezstronny. Na (licznych) stronach powieści początkowo czytelnik zmuszony jest przebrnąć przez wiele politycznych i dyplomatycznych rozmów. Głowy państw organizują kolejne posiedzenia, które mają rozwiązać największe aktualne problemy gospodarcze. Spojrzenie na tę samą sprawę z różnych stron może dać czytelnikowi większe rozeznanie, ale tak naprawdę można odnieść wrażenie przesytu. Nudy, panie, nudy! We "Wschodnim gromie" aż roi się od batalistycznych scen, które przykuwają większą uwagę niż nudne rozmowy dyplomatyczne. Myślę jednak, że gdyby skrócić książkę o połowę, czytelnik nie straciłby zbyt wiele. Prawdopodobnie znajdą się osoby, które lubują się w scenach walk i będzie im ich zawsze za mało. Jednak mnie przeszkadzała ich suchość. A strzela do B. B zrzuca bombę na A. W tym wszystkim brak szarego postronnego człowieka. Jest wojna, ale nie ma w tym wszystkich nikogo więcej poza agentami, żołnierzami i politykami.

Informacje dodatkowe o Wschodni grom:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-02-26
ISBN: 978-83-64523-02-1
Dodał/a opinię: jenny777

Zobacz opinie o książce Wschodni grom

Kup książkę Wschodni grom