Wskazówki. Paradoks

Tom 2 cyklu Wskazówki

Wszystko przychodzi z czasem

Maks jest starszy, bogatszy o nowe doświadczenia i... Ponownie wpada w wir niezwykłych przygód.

To opowieść o odwadze, sprawdzaniu swoich możliwości, sile przyjaźni. To także historia o zmianach. Zmiany bywają trudne, konieczne, przemyślane, fascynujące, przerażające... A jak jest w przypadku bohaterów "Paradoksu"?

"Nie uważał się za bohatera, ale pradziadek powiedział mu kiedyś, że o ważne sprawy trzeba walczyć."

Autor łączy magię fikcyjności z fragmentami wprost wyciętymi z codzienności. Emocje, które buzują w postaciach odzwierciedlają uczucia ludzi z krwi i kości. Jak to Szczygielski ma w zwyczaju, jego papierowe dzieci potrafią mieć pod przysłowiową górkę. I dobrze, bo lukrowane opowieści pozostawiają po sobie chwilową słodycz, a historie takie, jak ta zapadają w pamięć. Zawarte w nich prawdy, pozbawione moralizatorstwa, mają szansę zakorzenić się w nastoletnich (a także) dorosłych sercach.

Na szczęście Maks nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. A wspaniałe grafiki stworzyła Joanna Rusinek.

Informacje dodatkowe o Wskazówki. Paradoks:

Kup książkę Wskazówki. Paradoks

Serce
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Serce

Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci. Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem...

Aorta
Bartosz Szczygielski0
Okładka ksiązki - Aorta

Mocny debiut kryminalny! Podziemny Pruszków i pierwsza część trylogii noir. Na jednym z pruszkowskich osiedli znaleziono kobiece zwłoki z wyłupionymi oczami...