Wszystko pochłonie morze

Gdy książka miała się pojawić, było o niej naprawdę głośno. Słyszałam o niej same pozytywne opinie i teraz wcale się nie dziwię. Po skończeniu wcale się temu nie dziwię. To była niesamowita przygoda w morskim świecie i intrygami politycznymi, dodatkowo okraszona drobinką magii.

Na początku miałam problem by się w nią wciągnąć. Od pierwszej strony zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń i całego świata przedstawionego, troszkę trudno było się w tym odnaleźć. Jednak im dalej tym już było lepiej. Każda kolejna strona sprawiła, że coraz bardziej się wkręcałam i coraz trudniej było mi się od niej oderwać. Wszelkie intrygi, problemy, magia, która tam rządzi sprawiły, że powieść nabrała aury tajemniczości, niepewności i niezwykłości.

Bohaterowie są tutaj bardzo różnorodni. Każdy tutaj coś skrywa, czymś się wyróżnia. Są tajemnice, które nigdy nie powinny wyjść na światło dzienne.  Nie chciałabym za wiele zdradzać, ale warto wspomnieć o nich co nie co. Leto jest świetnym magiem, zrobi wszystko, by ocalić ważne dla niego osoby. Bardzo go polubiłam i kibicowałam na każdym kroku. Mimo że czasami zachowywał się dziwnie, to i tak był świetny. Aletha też spodobała mi się jako postać, była zaradna, samodzielna i uparta. Jej charakter pod pewnymi względami zgadza się z moim i to zawsze przeraża. Jest jeszcze Erica i do niej mam mieszane odczucia, z jednej strony rozumiałam jej zachowanie, a  drugiej podejście jej mi jakoś zgrzytało.

Muszę przyznać, że lektura sprawiła mi wiele radości. Była to miła odmiana w powieściach fantastycznych. Teraz jest to już bardziej popularne, ale jednak syreny i inne stwory morskie nie są aż tak popularne w literaturze. Cieszę się, że to się zmienia, bo są to fantastyczne i pełne tajemnic istoty. Autorka w bardzo nietypowy sposób ugryzła ten temat i wyszło jej to naprawdę dobrze.

Podsumowując, to iście fascynująca lektura. Jestem dumna z tego, że polscy autorzy próbują swoich sił w różnych gatunkach i wychodzi im to genialnie. Jeśli macie ochotę na niesamowitą przygodę morską, poszukiwaniem siebie, magię i mnóstwo intryg pałacowych to ta powieść jest zdecydowanie dla Was!

Informacje dodatkowe o Wszystko pochłonie morze:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2021-04-14
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Zobacz opinie o książce Wszystko pochłonie morze

Kup książkę Wszystko pochłonie morze

Spalić wiedźmę. Audiobook
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Spalić wiedźmę. Audiobook

Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z...

100 wesel i zaginięcie
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - 100 wesel i zaginięcie

Najpierw kwiaty, potem wiersze, wreszcie… śmierć. Gdy Emilia Brzeska robiła zdjęcia na setnym weselu w swojej karierze nie sądziła, że jej przyjaciółka...