Wybierz białego wilka

„No bo co będzie, jeżeli ta więź ich zniszczy? Co jeżeli najpierw będzie wydawała się idealna, a potem okaże się, że tak naprawdę to głupie zauroczenie, które przeminie, pozostawiając za sobą gruzy, odetnie ich od rodzin i od siebie nawzajem?”

Dwie znienawidzone rodziny i dwoje młodych ludzi z uczuciami nad którymi nie da się zapanować.

Sara Flis jako córka prezydenta Allenburga musi dawać przykład innym i oczywiście nienawidzić całej rodziny Hallmanów. Dziewczyna nie podziela jednak zachowania bliskich i nie interesują ją polityczne zagrywki ojca. Ma duszę artystki i pracuje w teatrze. Wyróżniają ją jeszcze niebieskozielone włosy. Spotkanie w autobusie Cypriana wywoła niemałe zamieszanie w jej życiu.

Cyprian Hallman jest synem najbogatszego człowieka w mieście. Od małego wpajana mu była wrogość do rodziny Flisów. Zakochując się w córce prezydenta łamie wszystkie zasady. Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? I czy zakochani przetrwają próbę?

Książka jest debiutem licealistki i byłam jej bardzo ciekawa. Z początku nie mogłam przywyknąć do stylu autorki przez jej wzmianki o głównych bohaterach i wstawki w nawiasach. Takie przerywniki przeszkadzały mi w czytaniu. Po jakimś czasie przestałam jednak zwracać uwagę na to, gdyż bardziej interesowała mnie fabuła książki. Zaciekawiła mnie historia ukrywanej miłości przed wszystkimi i zmagań głównych bohaterów z tym. Mała czcionka też mi nie sprzyja a tutaj taką otrzymałam. Akcja rozwijała się powoli a na koniec gwałtownie przyśpieszyła. Nie było wielkiego zaskoczenia co do zakończenia w moim przypadku, domyślałam się już pod koniec jak to wszystko się skończy. Jednak taka współczesna wersja Romea i Julii bardzo mi się spodobała.

Autorka wykreowała bohaterów, których nie da się nie lubić. Zarówno Sara jak i Cyprian byli zdeterminowani walczyć o swoje uczucie. Sami przeciwko rodzinie i ich intrygom. Dla prawdziwej miłości człowiek jest w stanie zrobić wszystko. Ciekawi Was czy ich miłość przetrwała czy też może skończyła się tragicznie? Zachęcam do lektury.

Jak na pierwszą książkę autorki nie było tak źle. Na pewno trzeba wiele rzeczy doszlifować a z każdą kolejną książką będzie coraz lepiej. Chętnie przeczytam kolejną aby porównać swoje odczucia. Trzymam kciuki za dalszy rozwój.

Informacje dodatkowe o Wybierz białego wilka:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-07-01
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Wybierz białego wilka

Kup książkę Wybierz białego wilka

Za pierwszą kulisą