Wybrana przez mafię

Tom 3 cyklu Bracia Vedetti

Z ciekawości sięgnęłam po trzeci tom serii napisanej przez Adę Tulińską "Wybrana przez mafię". Niestety stwierdzam, że to powieść, która nie przypadła mi do gustu. Być może odebrałam całą historię w zbyt dosłowny sposób. Myślę, że jeśli podeszłabym do tej książki, jak do bajki dla dorosłych, to lepiej bym się bawiła.

Wanda jest sprzątaczką w domu bezwzględnego mafioza. Bardzo dobrze zarabia, ale zdarza się, że widzi rzeczy, o których musi milczeć. Niestety traci źródło dochodu. Do tego jej ojciec też traci pracę. Wanda musi zdobyć pieniądze, by opłacić kosztowne leczenie swojej matki. Zgadza się wyjechać na Sycylię i sprzątać w domu przystojnego Roberto.

Niestety nie polubiłam głównych bohaterów. Wanda to młoda kobieta, która jest bardzo naiwna, myśli życzeniowo i marzy o księciu na białym koniu. Często powtarza słowa: "ale co ja tam wiem". Ma kompleksy i nie wierzy w siebie.

Roberto to mężczyzna, który może mieć każdą kobietę, ma dużo pieniędzy, a zabijanie ludzi, nie jest mu straszne. Jednak jest zależny od ojca. Musi słuchać jego poleceń.

Włoski mafiozo chce zdobyć dziewczynę za wszelką cenę. Coraz bardziej działa na jej zmysły, a ona coraz bardziej mu ulega. Wanda, z ust Roberto słyszy wiele obraźliwych słów, zostaje odrzucona i odprawiona.

Jak myślicie jaki będzie finał? Czy będzie happy end?

"Wybrana przez mafię" to książka nie w moim stylu, ale myślałam, że może znajdę w niej jakieś elementy, które mi się spodobają. A znalazłam mafijne układy i porachunki, kilka pikantnych scen erotycznych oraz ciekawe zakończenie, którego się nie spodziewałam.

Myślę jednak, że to świetna książka, jeśli chcemy zapomnieć o ciężkim dniu i przenieść się w nierealny, wymyślony, mafijny świat.

Informacje dodatkowe o Wybrana przez mafię:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-14
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Romans z dreszczykiem bóg

Zobacz opinie o książce Wybrana przez mafię

Kup książkę Wybrana przez mafię

Mad dogs
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Mad dogs

Co zrobić, kiedy serce rwie się do mężczyzny, który może stanowić śmiertelne zagrożenie? Zuzanna, studentka turystyki, wraca do domu rodzinnego podczas...

Zależna od mafii
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Zależna od mafii

,,- Biorę ją pod zastaw - oznajmił, czyszcząc kastet z krwi". Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca...