Wybrana

Wstyd się przyznać, że do tej pory nie znałam żadnej pozycji, która wyszła spod ręki autora. Sięgając po książkę nie wiedziałam czego się mam spodziewać i z lekkim niepokojem usiadłam do lektury. Wiecie co, przepadłam! Co to była za ciekawa i wciągająca historia!

"Wybrana" otwiera cykl Komisarz Iwona Banach, którego to właśnie ta kobieta jest główną bohaterką. Po nieudanej akcji, gdzie ginie jej kolega z pracy, a ona sama zabija podejrzanego, traci stanowisko i zostaje zwolniona. Jakby miała mało problemów, po powrocie do domu dowiaduje się, że jej wieloletni partner ją opuścił. Kobieta jednak nie poddaje się przeciwnościom i chwyta się różnych prac, które niestety nie są zadawalające, powodując iż stacza się ona prawie na samo dno. Wtedy do akcji wkraczają podejrzani ludzie, którzy upatrzyli ją sobie i wybrali ze względu na jej umiejętności, wiedzę oraz hart ducha i nieustępliwość.

Gdzie podział się mężczyzna, z którym spędziła tyle lat i dlaczego ją opuścił? Czy była policjantka porzuci swoje idee oraz wartości i przejdzie na złą stronę? Czy jedynym wyjściem z bagna, do którego wpadła Iwona jest wstąpienie w szeregi kryminalnego świata?

Moi drodzy, jestem zachwycona tym dziełem, które dostarczyło mi tylu silnych emocji i wrażeń. Styl pana Marka jest świetny i wspaniale czytało mi się jego powieść. Stronice przewracałam w zawrotnym tempie, nie mogąc oderwać się od pasjonującej i intrygującej historii.

Fabuła jest nieprzewidywalna, dynamiczna i ciekawie poprowadzona, pełna zaskakujących zwrotów akcji. Pisarz podrzuca nam fałszywe informacje, kieruje na mylne tropy, tak, że nie jesteśmy w stanie trafić na właściwą ścieżkę, a w głowie powstaje totalny chaos. Duszna, tajemnicza atmosfera nadaje książce specyficzny charakter, który tak lubię w kryminałach i thrillerach. Zakończenie było dla mnie niespodzianką i usatysfakcjonowało mnie.

Muszę przyznać, że rewelacyjnie spędziłam czas czytając tą lekturę. Autor nie zasypał nas postaciami, ograniczając się do kilku, przez co moja uwaga była skupiona i nie miałam problemu z zapamiętaniem, kto jest kim, co robił i dlaczego. Opisy są krótkie, treściwe, które wnoszą coś wartościowego, a nie zanudzają czytelnika.

Ogromną zaletą powieści są silne, charakterne postaci, którzy są wręcz idealnie wykreowani i wpasowani w swoje role, przez co wydaje się nam, że nie jest to fikcja a realne wydarzenie, które obserwujemy na własne oczy.

Ze swej strony chcę dodać, że każdy fan tego gatunku uzna tę pozycję za wartą przeczytania i będzie zadowolony po dotarciu do finalnych kart. Wszystko tu ze sobą współgra, wątki kluczą, by za moment połączyć się w spójną całość, byśmy mogli zrozumieć sens fabuły i zamierzenia autora. Naprawdę wielkie brawa i ukłony dla twórcy tego dzieła. Z niecierpliwością wyczekuję na kolejny tom. Szczerze polecam!

Informacje dodatkowe o Wybrana:

Kup książkę Wybrana

Włoska robota
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Włoska robota

MISIEK I SZWAGIER POWRACAJĄ W BRAWUROWEJ KOMEDII POMYŁEK, W KOŃCU SZWAGIER TO JEDNA, WIELKA POMYŁKA. JAZDA PO WŁOSKU: BEZ TRZYMANKI I ,,NA KRECHĘ". EFEKT...

Sedno
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Sedno

Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień. Odważysz się? Nocna podróż pociągiem jest dla znanego i cenionego architekta niczym droga na...