Wybrana

Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z akcji ginie jej kolega, a ona zabija napastnika. To wydarzenie sprawia, że zostaje wydalona dyscyplinarnie z policji. Czy się z tym zgadza? Absolutnie nie… na domiar złego jej ukochany Krzysztof znika i zostaje po nim jedynie kartka ze słowem „przepraszam”.

Niestety z każdym kolejnym dniem Iwona popadła w coraz czarniejszy dół. Alkohol jest dla niej jedyną odskocznią lecz nie rozwiązuje jej problemów. Łapie się każdej pracy aby móc jakoś przetrwać gdyż środki, które posiadała powoli się kończą.

Pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy. Choć przychodzi moment zawahania, to wie, że nie ma innego wyjścia i ją przyjmuje. Ma przewozić luksusowych klientów w miejsce wskazane wcześniej przez „szefostwo” tak aby uniknąć policji i wszelkich niedogodności. W trasie towarzyszy jej chłopak o ksywie „Kura”. Inteligencją nie grzeszy i jest bardzo narwany. Dzięki temu, że jest rozgadany Iwonie udaje się poznać szczegółowe działanie klubu oraz skrót „526”.

„Nadszedł moment , w którym musiała podjąć decyzję, a potem ponieść jej konsekwencje, choć przecież nawet nie mogła ich przewidzieć..”

W odkryciu prawdy pomaga jest Matt, z którym początki nie były łatwe. To właśnie on przekazał jej informację o dyscyplinarce. Kim on naprawdę jest? Czy okaże się pomocnym graczem a może będzie chciał jeszcze bardziej zaszkodzić Iwonie?

„Wybrana” Marka Stelara zasługuje na ekranizację. Wszystko jest tak spójne, tak dużo się dzieje, że oczami wyobraźni widzę jak to wszystko dzieje się w serialu, który z każdym kolejnym odcinkiem budzi napięcie. Zakończenie, dzięki któremu mamy więcej niewiadomych aniżeli odpowiedzi. Bardzo polecam, na pewno to co będziecie uważać za rozwiązanie zagadki okaże się waszym błędem myślowym.

Informacje dodatkowe o Wybrana:

Kup książkę Wybrana

Przegrana
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Przegrana

ZOSTAŁA WYBRANA I OKŁAMANA. Komisarz Iwona Banach wraca w szeregi policji, żeby ścigać człowieka, który w imię swoiście pojętego dobra złamał jej życie...

Sekta
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Sekta

CO MUSI SIĘ STAĆ, ŻEBY CZŁOWIEK ZMIENIŁ SIĘ W POTWORA? Jesień 2020 roku. Nadkomisarz Rędzia prowadzi sprawę morderstwa: w opuszczonych pomieszczeniach...