Wymarzone

„Czasami obcej osobie łatwiej się zwierzyć niż najbliższym. To wynika z tego, że boimy się oceny innych. Łatwiej jest przyjąć krytykę, nawet tę najgorszą, od obcych niż od bliskich”.

„To przez kłamstwo może pan ją stracić, nigdy przez prawdę. Proszę o tym pamiętać”.

Pozwoliłam sobie przytoczyć te dwa cytaty z książki, ponieważ szczególnie złapały mnie za serce. Są one zarazem banalne, jak i prawdziwe. Czasem zatajenie czegoś, co wydaje nam się mało istotne, może doprowadzić do późniejszej lawiny niedopowiedzeń i rozgoryczenia. Tak właśnie stało się u naszych bohaterów.

Małżeństwo Karoliny i Adama to życie w ciągłej presji. Młoda kobieta przeżywa wielki smutek, gdy po raz kolejny na teście ciążowym pojawia się tylko jedna kreska. Swoją frustrację wyładowuje na mężu, a z czasem zapija swoją złość alkoholem. Mężczyzna przygnieciony ciężarem ciągłych kłótni i życiem według kalendarzyka żony przestaje myśleć racjonalnie i zaczyna pożądliwie patrzeć na koleżankę z pracy. Później wydarza się coś, co całkowicie zmienia relacje między małżonkami. Dodatkowo na drodze Adama pojawia się tajemnicza nieznajoma. Kim jest i jakie ma zamiary? Czy nad małżeństwem Karoliny i Adama znów zaświeci słońce?

„Wymarzone” to historia młodego małżeństwa, które stara się o dziecko, ale im się ciągle nie udaje. Ukazana jest w niej cała prawda, że marzenie o tym, aby stać się rodzicami, nie zawsze nas do siebie zbliża. Czasem jest wręcz odwrotnie. Temat, jaki poruszyła autorka, jest niezwykle potrzebny, bo nie zawsze będzie tak, jak byśmy tego chcieli. Książka jest lekiem na zranioną duszę, ponieważ pokazuje trudności, walkę o przyszłość i wielką nadzieję na lepsze jutro. Rzeczy, które dzieją się między bohaterami, są niezwykle realne, mogę wręcz stwierdzić, że czułam ich smutek, ich radość i ich zawody. „Wymarzone” to naprawdę poruszająca i chwytająca za serce lektura. Ta praca jest czymś, co daje nadzieję i co koi zszargane nerwy. Jest też swego rodzaju terapią, bo dużo daje do myślenia i sprawia, że można popatrzeć na swoje problemy z nieco lepszej perspektywy.

Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na tę książkę. Nie mogłam się oderwać, musiałam ją przeczytać od razu. Targały mną różne emocje, często byłam zła na bohaterów, że postąpili tak, a nie inaczej, ale też nie wiem, co sama zrobiłabym na ich miejscu. Daję 10/10. Świetna książka. Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Wymarzone:

Kup książkę Wymarzone

Skomplikowana
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Skomplikowana

Miłość... niby prosta, a jednak tak bardzo skomplikowana, szczególnie gdy jedna ze stron ma już poważne zobowiązania. Czy taka miłość ma szansę przetrwać...

Skomplikowana. 5 lat później
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Skomplikowana. 5 lat później

Przez pięć lat może stać się wiele. To jednak za krótki czas na zapomnienie o prawdziwej miłości, która przytrafiła się niespodziewanie i odeszła boleśnie...