Zabawka

Siedemnastoletnia Katarzyna D. zaginęła w maju 2000 roku i dotąd jej nie odnaleziono. Zostawiła po sobie pamiętnik z szokującą zawartością.

W latach 2000–2006 na warszawskich Bródnie i Pradze zamordowano trzy bezdomne kobiety, alkoholiczki i bywalczynie Dworca Centralnego. Prokuratura do dziś prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy.

Nawiązując do dwóch warszawskich zbrodni z początku lat dwutysięcznych, Robert Ziębiński snuje mroczną i przerażającą opowieść o pozornie szczęśliwej rodzinie naznaczonej dramatami z przeszłości, o chciwości, kłamstwach i zwyrodnieniu, do którego zdolny jest człowiek.

Ania Kryńska, córka znanego biznesmena, ma idealne życie: kochających rodziców, piękny dom i pieniądze. Pewnego dnia wszystko pęka jak bańka mydlana, gdy gazety publikują zdjęcie jej ojca obok twarzy martwej kobiety znalezionej w Lesie Bródnowskim. Okazuje się, że ofiara to była żona Edwarda Kryńskiego. Wiedziona potrzebą odkrycia prawdy o rodzinie Ania rozpoczyna prywatne śledztwo. Tymczasem policja znajduje kolejną ofiarę.

Kim są mężczyźni ze zdjęcia sprzed lat, kto zabił Ewelinę i jak kolejne zabójstwa wiążą się z wysoko postawionymi osobami w kraju?

Jak dla mnie książka bardzo zawiła i niejasna. Dla mnie problem poruszany w książce jest bardzo ważny, ponieważ tytułową zabawką jest młoda dziewczyna, która była wykorzystywana seksualnie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i jakość sposób jego pisania nie przypadł mi do gusty. Mamy tu jakby dwie strefy czasowe, które ostatecznie można ze sobą połączyć. Uważam że materiał można było inaczej przedstawić dzięki temu historia byłaby bardziej ciekawa.

Książka dla osób które lubią thirllery. Nie jak wskazują to inne strony że jest to forma biografii i listów oraz wspomnień. Książce daje 6/10 i w najbliższym czasie nie zamierzam czytać nić tego autora.

Informacje dodatkowe o Zabawka:

Kup książkę Zabawka

Londyn. Przewodnik popkulturowy
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Londyn. Przewodnik popkulturowy

Robert Ziębiński z dużą dozą autoironii przedstawia dziesięć opowieści ze swego ,,łażenia" po Londynie, tworząc z nich błyskotliwy przewodnik dla miłośników...

Czarny Staw
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Czarny Staw

Nikt nie wie, jak głęboki jest Czarny Staw. Nikt. No, może poza samym diabłem... O Czarnym Stawie krążą legendy. To podobno przeklęte miejsce...