Żądze

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan
Tom 3 cyklu Skandal

Mieliście kiedyś ochotę potrząsnąć zarówno autorką jak i bohaterką książki?

Mnie się to zdarzyło przy okazji czytania najnowszej książki Kasi Nowakowskiej "Żądze".
Już wam tłumaczę dlaczego.

Pamiętam Julcię, trochę zahukaną dziewczynę z kompleksami, której współczułam czytając "Skandal". W "Femme Fatale" widziałam stopniowo odzyskującą pewność siebie, ale nadal słabą emocjonalnie dziewczynę. Liczyłam, że w "Żądzach" zobaczę proces ostatecznego nabierania pewności siebie przez bohaterkę i układanie życia na jej własnych zasadach, ale niestety tego nie było. Nadal mogliśmy oglądać rozchwianie emocjonalne i uczuciowe Julii i nawet jej deklaracje miłosne na końcu książki wydały mi się mało prawdziwe. Bo niby jak mam uwierzyć Julii, jak nie był jej pewien jej własny partner?

Jeżeli chodzi o autorkę, to lubię tą Hanerkę totalnie odjechaną i nieprzewidywalną jak w książkach wydawanych na początku. Uwielbiam obłędny klimat Morfa i niespodziewane zwroty akcji jak w Rysunkowym chłopaku.

Zastanawiam się czy Katarzyna Nowakowska miała być bardziej stonowana i poukładana niż K.N. Haner? Bo dla mnie było za mało Haner w Nowakowskiej 🤷‍♀️ i w tym jest cały problem. Nie było szaleństwa i fajerwerków. Nawet w porównaniu z poprzednimi częściami ta była zbyt spokojna i przewidywalna.

Ale wrócę jeszcze do książki. Sam tytuł doskonale odzwierciedla co kieruje bohaterami. Nie jest to ani miłość, ani rozsądek, kierują nimi żądze, chęć posiadania, silny pociąg fizyczny - każde z tych określeń jest trafne. Na każdym kroku widzimy tę "walkę w trójkącie", która z pewnością nadaje tej historii pikanterii, ale niestety nie przekonuje czytelnika co do szczerych intencji bohaterów. I chyba największą sympatią darzę Gasparda, ktory przynajmniej od początku był szczery i nie ukrywał swojej "kochliwej" natury.
Jestem przekonana, że wielu z was historia Julii, Jamesa i Gasparda przypadnie do gustu. Jest lekka i ciekawa.
Ja natomiast od doświadczonego autora, którego możliwości pisarskie poznałam, z każdą książką będę wymagać więcej.

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Żądze

Kup książkę Żądze

Skandal
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Skandal

Jako K.N. Haner rozpaliła wyobraźnię tysięcy Polek. Teraz pisze pierwszą powieść pod własnym nazwiskiem! ONA przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań...

Femme fatale
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Femme fatale

Katarzyna Nowakowska jako K.N. Haner podbiła serca tysięcy Polek. Później wciągnęła je w zmysłowy, fascynujący świat Skandalu. Jej nowa powieść wbija w...