Recenzja książki: Żądze

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy dobry seks wystarczy, by stworzyć szczęśliwy związek? I czy w ogóle istnieje coś takiego jak związek idealny? Na te pytania w powieści Żądze stara się odpowiedzieć Katarzyna Nowakowska.

Wydaje się, że tym razem w życiu Julii wszystko idzie zgodnie z planem. Niebawem zarządzać ma ogromnym hotelem, którego budowa jest na ukończeniu, coraz większymi krokami zbliża się także termin ślubu z jej ukochanym. Gaspard okazał się nie tylko dobry w łóżku, ale także dobry w życiu, a Julia jest przekonana, że wreszcie poznała odpowiedniego mężczyznę.

Niebawem na horyzoncie ponownie pojawia się jednak jej dawny kochanek – James. I chociaż Julia definitywnie skończyła związek z Anglikiem, to sama przed sobą musi przyznać, że ten nadal ją pociąga. Jednocześnie kobieta nie ma ochoty na popełnianie kolejnych błędów – a już na pewno nie z osobą, która w przeszłości tak mocno ją zraniła. Jednak czy stanowcze postanowienia wystarczą?

Szybko okazuje się, że Julia będzie musiała zmienić swoje plany na przyszłość, bo życie niewiele wspólnego ma z bajką.

Żądze to najnowsza powieść Katarzyny Nowakowskiej, w której nie brak scen łóżkowych, lecz autorka ukazuje w niej również pełną zawirowań historię miłosną. To ciekawe dopełnienie dotychczasowych dwóch książek (Skandal i Femme fatale), opowiadających o Julii Widawskiej.

Powieść erotyczna nie musi opierać się wyłącznie na quasi-reporterskich relacjach ze scen łóżkowych. Chociaż Żądze to rasowy erotyk, to jednak pojawiające się w książce sceny intymne nie są wulgarne czy przesadzone. Zamiast tego autorka pokazuje, że seks stanowi jedynie (lub – aż) uzupełnienie burzliwej i intensywnej relacji.

Katarzyna Nowakowska opowiada o losach Julii, w której pod wpływem trudnych doświadczeń dokonuje się przemiana. Oszukana kobieta przestaje być zabawką w rękach swoich kochanków, zamiast tego przejmuje kontrolę nad swoim życiem i postanawia sama decydować o sobie i swoim losie. Przemiana Julii narzuca narracji Żądz pewien charakter – powieść ukazuje nie tylko rozterki młodej zakochanej kobiety, ale również siłę jej charakteru i ukryte pragnienia.

To właśnie pragnienia stają się kluczowe w czasie lektury Żądz. Bohaterowie kontynuacji Femme fatale spełniają swoje fantazje i zaspokajają własne potrzeby, choć jednocześnie Katarzyna Nowakowska nie tworzy historii, która kompletnie oderwana byłaby od rzeczywistości. Związek Julii i Gasparda, choć pozornie wydaje się spełnieniem marzeń, w istocie okazuje się pełen niedoskonałości. Tym samym autorka tworzy historię fikcyjną, która jednak mogłaby się wydarzyć w rzeczywistości.

Żądze to ciekawa opowieść, która łączy sceny erotyczne z wątkami charakterystycznymi dla powieści obyczajowych. Miłośnicy poprzednich książek autorki z całą pewnością będą usatysfakcjonowani.

Tagi:

Kup książkę Żądze

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Żądze
Książka
Żądze
Katarzyna Nowakowska
Inne książki autora
Zagrywka
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Zagrywka

NOWA SERIA KRÓLOWEJ ROMANSÓW K.N. HANER W męskim świecie obowiązują twarde zasady. Kobieta, która chce w nim przetrwać, albo musi...

Skandal
Katarzyna Nowakowska0
Okładka ksiązki - Skandal

Jako K.N. Haner rozpaliła wyobraźnię tysięcy Polek. Teraz pisze pierwszą powieść pod własnym nazwiskiem! ONA przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy