Zaginiony chłopiec

W najnowszej powieści Nicole Trope porusza bolesny problem porwań rodzicielskich. To dylemat, który trudno rozstrzygnąć patrząc z boku, a dzieci często stają się przedmiotem rozgrywki pomiędzy skłóconymi rodzicami. Jak daleko są w stanie posunąć się w swojej nienawiści?

"Ludzie, którzy krzywdzą innych muszą zapłacić za to, co zrobili"

Kto tu jednak jest krzywdzącym, a kto krzywdzonym? Czy prawda jest oczywista, czy może kłamstwo powtarzane w nieskończoność, jad sączony do ucha dziecka staje się w końcu jedyną znaną prawdą?

Megan po porwaniu jej synka układa sobie życie na nowo. Gdy pewnego dnia otrzymuje wiadomość, na którą czeka od sześciu lat nie może uwierzyć, że udało się go odnaleźć.

Jego ojciec, a zarazem porywacz ginie w pożarze, a Daniel sam zgłasza się na policję. Co przeszedł? Jak bardzo się zmienił? I co naprawdę wydarzyło się w dniu pożaru? W historii tej pojawia się wiele pytań i jeszcze więcej wątpliwości.

Również w relacjach matki i syna trudno doszukać się harmonii. Ten niepewny, zaszczuty i uszczypliwy nastolatek jest tak inny od chłopca, którego straciła. Mimo że Greg już nie żyje cały czas jątrzy w jej relacji z synem. Z czasem rodzi się w niej strach, czy podoła, czy odnajdzie w Danielu swe zaginione dziecko, ale jeszcze większa obawa przed nim samym.

Retrospekcje do dnia gdy całe jej życie legło w gruzach, do późniejszych lat przesiąkniętych rozpaczą, ale i nadzieją przybliżają nam ogrom traumy, która była udziałem kobiety.

Jednak ostatecznie nic nie okazuje się takie jak początkowo się wydaje. To, co miało stanowić ostoję, okazuje się blamażem. Jedyne co pozostaje niezmienne, to miłość matki, cierpliwa i gotowa do największych poświęceń.

To znakomity thriller psychologiczny, w którym współodczuwamy emocje targające bohaterami, wraz z nimi gubimy się w odczuciach, obawiając się przyszłości. Przerażające i tak bardzo chwytające za serce jest zagubienie chłopca, tyle lat karmionego kłamstwami, że stały się dla niego prawdą. Ale jeszcze większe emocje budzi wewnętrzne rozdarcie matki, która raduje się z odnalezienia dziecka, ale chwilami wolałaby by go nie odnaleziono. Czy uda im się odnaleźć na nowo? I jaką tajemnicę skrywa pożar, w którym zginął Greg? Jeśli odgadniecie, to czapki z głów.

Informacje dodatkowe o Zaginiony chłopiec:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-02-23
ISBN: 9788381958301
Tytuł oryginału: The Boy in the Photo
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Zaginiony chłopiec

Kup książkę Zaginiony chłopiec

Ale czasami ciężko jest nie płakać, gdy w środku czuje ogromny smutek. Chciałby go nie czuć, ale nie potrafi.

Przez większość czasu nie jest pewien, co ma myśleć albo czuć. Chciałby być większy, żeby zrozumieć, co to rozwód. Rozwód to brzydkie słowo i w ogóle go nie lubi. Rozwód smuci tatę i męczy mamę. Rozwód jest zły.

Przybrana córka
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Przybrana córka

Trzyletnia Millie Everleigh znika w rześki zimowy dzień i nic nie jest takie, jak się wydaje...Takiego telefonu boi się każda matka. Wsiadam do samochodu...

Rodzina z naprzeciwka
Nicole Trope0
Okładka ksiązki - Rodzina z naprzeciwka

CZASAMI NAJBARDZIEJ IDEALNE RODZINY SKRYWAJA NAJOKROPNIEJSZE SEKRETY. Wszyscy chcą żyć na Hogarth, ładnej, wysadzanej drzewami ulicy z białymi domami...