Zaginiony ch這piec

Ocena: 5.13 (15 g這s闚)

SZE汎 LAT TEMU KTO GO PORWA.

DZISIAJ TW粑 MAΧ CHΜPIEC POWR笏I.

DOCIERA DO NIEJ PRZECI:AJ。A SI PO DRUGIEJ STRONIE SΣCHAWKI CISZA. SERCE ZACZYNA JEJ SZYBCIEJ BI. - KOGO ZNALE昭I? - PYTA, POWOLI, OSTRO烤IE, Z UWAG WYPOWIADAJ。 SΜWA.

- ZNALE昭I DANIELA.

Megan czeka przed bram szko造 na swojego sze軼ioletniego syna, Daniela. Gdy plac pustoszeje, zaczyna panikowa. Nigdzie nie mo瞠 go znale潭. Jej syn zagin掖.

Po latach nieprzespanych nocy i t瘰knoty za synem, Megan w ko鎍u odbiera telefon, o kt鏎ym marzy豉. Odnale幢i Daniela.

Kiedy jednak wraca, co jest nie tak...

Megan zaczyna podejrzewa, 瞠 chodzi o co wi璚ej. Obawia si, 瞠 jej syn skrywa sekret. Sekret, kt鏎y mo瞠 zniszczy jej rodzin...

CO MY印ISZ O SWOIM POWROCIE DO DOMU? DLACZEGO NA MNIE NIE SPOJRZYSZ? PROSZ, POWIEDZ MI, O CZYM MY印ISZ.

,,Wow... Niesamowita... Po przeczytaniu posz豉m przytuli c鏎k i napisa豉m synowi, 瞠 go kocham". NETGALLEY

,,Chwytaj帷a za serce i pi瘯na. Kocham w tej ksi捫ce wszystko!" GOODREADS

,,Co za niesamowita historia... B璠zie ci trzyma w napi璚iu a do samego ko鎍a". GOODREADS

Wartka akcja, trzymaj帷a w napi璚iu od pocz徠ku do ko鎍a! Polecam z ca貫go serca!" CONFESSIONS OF A BOOKAHOLIC

Informacje dodatkowe o Zaginiony ch這piec:

Tagi: Thrillery i suspens b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k Zaginiony ch這piec

Cytaty z ksi捫ki

Ale czasami ci篹ko jest nie p豉ka, gdy w 鈔odku czuje ogromny smutek. Chcia豚y go nie czu, ale nie potrafi.

Wi璚ej

Przez wi瘯szo嗆 czasu nie jest pewien, co ma my郵e albo czu. Chcia豚y by wi瘯szy, 瞠by zrozumie, co to rozw鏚. Rozw鏚 to brzydkie s這wo i w og鏊e go nie lubi. Rozw鏚 smuci tat i m璚zy mam. Rozw鏚 jest z造.

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

Zaginiony ch這piec - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-02-23, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,

Kolejna ksi捫ka autorki (poprzednia to "Gdzie jeste, synku? "),kt鏎a mnie uwiod豉. Kt鏎a mn zaw豉dn窸a i chwyci豉 za serce.

砰cie Megan ko鎍zy si w momencie gdy jej 6-letni syn Daniel zostaje porwany. Porywaczem jest jej despotyczny i agresywny m捫 od kt鏎ego postanowi豉 si uwolni. Co go do tego sk這ni這? Czy dziecko jest przy nim bezpieczne?

Mija 6 d逝gich lat gdy na posterunku policji zjawia si ch這piec, kt鏎y twierdzi, 瞠 jest Danielem. Tym Danielem...

Czy kobieta mo瞠 mu zaufa? Czy mimo fizycznego podobie雟twa to naprawd on? Co skrywa w sobie dziecko? Co takiego si wydarzy這, 瞠 jaka cz窷 Megan pragnie by to jednak nie by jej syn?

"Zaginiony ch這piec" to historia , kt鏎a wywo豉豉 we mnie mn鏀two emocji. We mnie jako matce. To historia, kt鏎a przestawia nam skutki bezwzgl璠nej manipulacji, ale jest to te historia kt鏎a mo瞠 by przestrog.

"Zaginiony ch這piec" by moim pierwszym spotkaniem z tw鏎czo軼i autorki, ale ju od pierwszych stron ksi捫ki kompletnie przepada豉m.
Nicole Trope w ksi捫ce porusza bardzo trudny temat, kt鏎ym jest porwanie dziecka. Sama jestem matk i ksi捫ka okaza豉 si dla mnie trudniejsza ni mog豉m to sobie wyobrazi. Kilkukrotnie zmuszona by豉m od這篡 j na bok, a do czytania powr鏂i po lekkim chocia瘺y wyciszeniu emocji, kt鏎ych zdecydowanie nie brakowa這 podczas lektury.
Megan to skromna kobieta, kt鏎a wysz豉 za m捫 za Grega. Faceta, kt鏎y okaza si by jej tyranem zar闚no psychicznym, emocjonalnym jak i fizycznym. Greg t豉msi Megan, wmawia 瞠 jest nic niewart osob i dodatk闚 ogranicza na ka盥ym polu, a robi to w taki spos鏏, aby sama by豉 przekona o jego racji. Dlatego nie by這 mu 豉two pogodzi si z decyzj o jej odej軼iu i w豉郾ie za t odwag postanowi j ukara. Ukara ja w najgorszy z mo磧iwych sposob闚, gdy pewnego dnia, w zwyczajny dzie, gdy kobieta posz豉 po swego syna Daniela po szkole okaza這 si, 瞠 odebra go ju wcze郾iej jego tato.
Ten dzie, ten moment zmieni 篡cie Megan w najgorszy koszmar, kt鏎y trwa sze嗆 lat. Usilne poszukiwania i niewiedza doprowadza造 kobiet na skraju ob喚du, dopiero po wielu latach walki o odzyskanie syna, kobieta zdecydowa豉 si na ponowne podj璚ie pr鏏y 篡cia. I to w豉郾ie wtedy Daniel powraca do domu. Po sze軼iu okropnych i d逝gich latach zjawia si na posterunku policji. Tylko jak wygl康a這 jego 篡cie przez ten okres czasu, gdy by z ojcem i czy b璠zie potrafi odnale潭 si w nowej rzeczywisto軼i....
Ksi捫ka to bardzo trudna historia, kt鏎a wywo豉豉 we mnie wiele emocji, wzrusze, oburzenia i z這軼i. Nie potrafi豉m powstrzyma 貫z, pr鏏owa wyobrazi sobie, co czuje Megan.
Daniel to m這dy, zagubiony ch這pak, kt鏎y ju sam nie wie co jest prawd w jego 篡ciu, a co jedynie fikcj.
Ksi捫ka to genialnie napisany thriller psychologiczny, kt鏎y trzyma w napi璚iu. Ja przyznam szczerze, 瞠 do嗆 wcze郾ie zacz窸am podejrzewa rozwi您anie sprawy, odkrycie tajemnic i domy郵i豉m si prawdy zwi您anej z porwaniem i powrotem Daniela, co nie zmienia faktu, 瞠 ksi捫k czyta豉m z zapartym tchem i wielkimi emocjami.
Ja z ca貫go serca polecam ten tytu wszystkim fanom gatunku, gdy my郵, 瞠 mo積a 鄉ia這 powiedzie 瞠 jest to jedna z lepszych ksi捫ek! Ciesz si z tak udanego otwarcia czytelniczego roku!

Avatar u篡tkownika -

Przeczytane:2022-05-09, 2022,

Zaginiony ch這piec to ksi捫ka od kt鏎ej nie da si oderwa.

Megan to kobieta nad kt鏎 m捫 zn璚a si psychicznie i fizycznie, wyniszcza j do tego stopnia i rozw鏚 to jedyne dla niej 鈍iate趾o. Ale gniew jej m篹a jest tak wielki, aby dalej niszczy Megan porywa ich sze軼ioletniego syna Daniela. Megan wpada w rozpacz rozpada si ka盥ego dnia, jej z這嗆 smutek, 瘸le, nienawi嗆 przygniataj j do tego stopnia 瞠 nie widzi sensu wstawa z 堯zka. Mija rok dwa trzy, sze嗆 a jej syn si odnajduje. Daniel kt鏎y ma dwana軼ie lat nie przypomina s這dkiego, grzecznego sze軼iolatka. Megan musi ponownie pozna syna, ale jak to zrobi skoro on si zamyka przed ni? Jak ma ponownie mu zaufa skoro tak bardzo jego zachowanie przypomina jej by貫go m篹a?

Genialna ksi捫ka, z mocnymi bohaterami.
Nicole Trope ma dwie genialne cechy swojego pi鏎a.
Pierwsze rozpisuje bohater闚 w najdrobniejszych szczeg馧ach. Megan kt鏎a utraci豉 syna i zmaga si ze strat, jej nowym nawykiem aby pozby si my郵i i b鏊u jest bieganie do utraty tchu. Daniel ch這piec kt鏎y zosta porwany z bezpiecznego otoczenia przez swojego ojca i zmuszany do stosowania si zasad. Zasad, kt鏎e zabrania造 korzystanie z telefonu, zakazywa造 rozmawiania z r闚ie郾ikami, musia przystosowa si ale te przechodzi pranie m霩gu.
Druga cecha to ukazywanie emocji w "3D". Te emocje mo積a poczu, zobaczy i dotkn望. Emocje Megan 瘸l, nienawi嗆 wieczna t瘰knota, pr鏏a normalnego 篡cia przyt這cz,. Emocje Daniela dwa r騜ne 鈍iaty i dwie r騜ne prawdy, trauma, strach, nienawi嗆, brak bezpiecze雟twa, zasmuc. Emocje Grega cz這wieka pe軟ego gniewu, nienawi軼i, manipulanta zdezorientuj czytelnika.

Samo zako鎍zenie jest wielk niewiadom, bo to co pokazuje nam autorka w pewnej cz窷ci jest iluzj. Jednak czy da si j szybciej odkry ni nast徙i ostatnia kropka w zdaniu? Nie Zako鎍zenie zaskoczy, ale te spowoduj i odkryjemy pe軟y obraz historii.

Polecam warto zmierzy si z trudnymi tematami i emocjami w historii Zaginionego Ch這pca.

S takie ksi捫ki, kt鏎e od pierwszej strony tak wci庵aj czytelnika w wir wydarze, 瞠 trudno jest od這篡 ksi捫k. Ja tak mia豉m z t lektur. "Zaginiony ch這piec" to pasjonuj帷a historia, chocia bardzo trudna i emocjonuj帷a jednocze郾ie. Trudna, bo temat jest bardzo trudny, zw豉szcza dla matek. Nie ma chyba nic bardziej traumatycznego jak zagini璚ie dziecka. Obok tej ksi捫ki nie mo積a przej嗆 oboj皻nie.

Megan jest matk sze軼ioletniego Daniela. Rozwiod豉 si z m篹em, kt鏎y jest mistrzem manipulacji. T豉msi j ci庵le i wpiera, ze to wszystko jest jej win. Gdy wreszcie si z tego otrz御n窸a, wydawa這 si, 瞠 teraz b璠zie ju tylko lepiej. Los jednak mia inne plany na jej 篡cie.

"Manipulacje Grega doprowadzi造 do tego, 瞠 Megan w徠pi豉 w sam siebie, a on jeszcze w tym utwierdza, przekonywa, 瞠 to mi這嗆, a nie przemoc. A gdy dosz這 do r瘯oczyn闚, zawsze nazywa to wypadkiem, b喚dem."
Gdy pewnego dnia jak zwykle podjecha豉 pod szko喚 aby odebra z niej syna, okaza這 si, 瞠 go nie ma. Odebra go ojciec. Megan nie zastrzeg豉 w szkole praw do odbioru Daniela, wi璚 nie鈍iadoma b喚du nauczycielka pozwoli豉 Gregowi zabra ch這pca.
Megan jest za豉mana, Greg nie odbiera telefonu, prawdopodobnie zmieni numer. Policja wszczyna 郵edztwo, lecz poszukiwania nie daj efektu.
Dosz這 do tego, 瞠 dziecko zosta這 wci庵ni皻e w rozgrywk mi璠zy rodzicami, jest jakby narz璠ziem walki mi璠zy nimi, a to nie wr騜y niczego dobrego.
Histori poznajemy z ust dwojga narrator闚. Dzi瘯i tak przedstawionej narracji dowiadujemy si o tym, co w tamtym czasie przechodzi豉 Megan szukaj帷 syna oraz relacje jego w czasie gdy by z ojcem. Stopniowo dwie strefy czasowe 陰cz si i poznajemy zako鎍zenie, kt鏎e potrafi zaskoczy.

Mija sze嗆 d逝gich lat i nagle Megan otrzymuje telefon, 瞠 Daniel si odnalaz. Sam zg這si si na policj. Jednak kobieta czuje, 瞠 co jest tu nie tak.
Tak d逝go marzy豉 o tym, aby si syn odnalaz, b璠帷 przekonan, 瞠 porwanie jego by這 najgorsz rzecz w 篡ciu jak si jej przytrafi豉. Nie wiedzia豉 jednak, 瞠 jego powr鏒 do domu b璠zie podobnie bardzo trudny. Mimo tego, 瞠 Megan wie, 瞠 odnaleziony, dwunastoletni ch這piec to jej syn Daniel, to nie mo瞠 oprze si wra瞠niu, 瞠 jest zupe軟ie obc dla niej osob.

"... nic nie mo瞠 poradzi, 瞠 gdy mu si przygl康a, chcia豉by dostrzec jaki znak, 瞠 to ten sam ch這piec, kt鏎ego zapami皻a豉. Wie, 瞠 wiele przeszed, 瞠 musia strasznie za ni t瘰kni, a na sama my郵 o tym, 瞠 p豉ka za ni, cz瘰to nie by豉 w stanie spa. Teraz z jednej strony tu jest, a z drugiej to nie to samo dziecko."

"Zaginiony ch這piec" to bardzo emocjonuj帷y i bolesny w odbiorze, mroczny i tajemniczy thriller psychologiczny, opisuj帷y jak jeden dzie mo瞠 odmieni ca貫 篡cie. Ta ksi捫ka sk豉nia do wielu refleksji. To jeden z lepszych z gatunku thriller闚 psychologicznych, kt鏎e czyta豉m.
Warto mie go na swojej li軼ie do przeczytania.

Avatar u篡tkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-03-20,

Megan czeka pod szko陰 na sze軼ioletniego syna, Daniela. Kiedy wi瘯szo嗆 uczni闚 opuszcza szko喚, jej syn nadal si nie pojawia. Po rozmowie z nauczycielk okazuj si, 瞠 ch這pca odebra jego tata. Megan jest przera穎na. Jej syn znika. Po paru latach kobieta odbiera telefon z wiadomo軼i, 瞠 jej syn si odnalaz.

Daniel po odnalezieniu ju nie jest ma造m ch這pcem, ma prawie trzyna軼ie lat, ma這 m闚i o tym gdzie by i co si z nim dzia這, a najgorsza jest jego wrogo嗆 do matki.

Megan nie wie jak dotrze do syna. Sytuacja jeszcze bardziej si komplikuje, bo Megan ma m篹a i c鏎k. Kobieta z jednej strony jest zachwycona, 瞠 odzyska豉 syna, ale z drugiej jest przera穎na.

Ta ksi捫ka pokazuje ogromn mi這嗆 matki do syna. Megan z ca造ch si stara si dotrze do Daniela i cho cz瘰to traci cierpliwo嗆, stara si mu wyt逝maczy, 瞠 nigdy nie przesta豉 go szuka i nigdy nie straci豉 nadziei, 瞠 kiedy wr鏂i.

Ksi捫k przeczyta豉m jednym tchem. Jest pe軟a emocji. Ma w sobie du穎 smutku, ale i nadziei. Pokazuje ogromn determinacj matki.

Avatar u篡tkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-03-17, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

"Sze嗆 lat temu kto go porwa. Dzisiaj Tw鎩 ma造 ch這piec powr鏂i".

Jak codzie, Megan czeka na swojego syna pod szko陰. Gdy plac pustoszeje a po Danielu nie ma 瘸dnego 郵adu, do kobiety dociera fakt, 瞠 jej syn zagin掖.
Po wielu latach i nieprzespanych nocach z t瘰knoty za synem, Megan dostaje telefon, 瞠 Daniel zosta odnaleziony. Kiedy ch這pak wraca do domu, Megan podejrzewa, 瞠 co jest nie tak. Jej syn co przed ni ukrywa..

"Zaginiony ch這piec" to druga ksi捫ka autorki, kt鏎 mia豉m okazj przeczyta. Tak, jak by這 w przypadku "Gdzie jeste synku?", najnowsza powie嗆 Nicole Trope dostarcza czytelnikowi ogrom emocji. W swojej powie軼i Autorka porusza bardzo wa積e i trudne tematy, porwanie dziecka, przemoc i manipulacja dzieckiem. Zagini璚ie dziecka to niewyobra瘸lny koszmar dla rodzic闚, ci篹ko jest sobie wyobrazi co czuje matka, kt鏎a nie wie gdzie jest jej dziecko i przede wszystkim czy nadal 篡je.
Autorka stworzy豉 niebanaln histori. Cho w徠ek porwa dzieci jest powrzechny w dzisiejszej literaturze i cz瘰to powielany to jednak powie嗆 Nicole Trope ma w sobie co innego, co co sprawia, 瞠 ta ksi捫ka pod pewnymi wzgl璠ami jest inna, wyj徠kowa.
"Zaginiony ch這piec" to bardzo bolesna i trudna historia, od kt鏎ej ci篹ko si oderwa. Warto mie ten tytu na uwadze. Z ca貫go serca polecam fanom thriller闚 psychologicznych.

Pewnego dnia 篡cie Megan legnie w gruzach...
Kiedy odbiera ze szko造 swojego sze軼ioletniego syna - Daniela, okazuje si, 瞠 nigdzie go nie ma.Przepad jak kamie w wod.
W jednej chwili 篡cie kobiety legnie w gruzach...
Kto porwa jej jedynego syna!
Gdzie jest dziecko Megan?Kto porwa jej syna?
Czym sobie zas逝篡豉 na takie cierpienie?Czy jeszcze kiedy go odnajdzie?
Sze嗆 niewyobra瘸lnie d逝gich lat wype軟ionych b鏊em i cierpieniem matki, przerywa nag造 telefon z informacj: znalaz si, Daniel sam si zg這si na komisariat.
Megan nie zastanawiaj帷 si ani chwili zabiera zaginionego syna do domu.Jednak tu na miejscu okazuje si, 瞠 nie jest takim jakim go wcze郾iej zapami皻a豉.
Kobieta jest niespokojna i z ka盥ym dniem boi si coraz bardziej o siebie jak i swoj c鏎eczk.
Jaki sekret skrywa Daniel?
~"ZAGINIONY CHΜPIEC" autorstwa Nicole Tropem to moje drugie spotkanie z autork, a zarazem kolejna powie嗆, kt鏎a w 100% skrad豉 moje serce.Po raz kolejny autorka zaserwowa豉 nam wyborny thriller psychologiczny, kt鏎y ju od pocz徠ku swojej historii potrafi zaciekawi czytelnika, na tyle, 瞠 nie spos鏏 oderwa si wprost od lektury.
~Prezentowana historia to opowie嗆 matki porwanego ch這pca, totalna bomba emocjonalna, kt鏎a porusza czytelnika w niewyobra瘸lny spos鏏, zw豉szcza tych, kt鏎zy maj w豉sne dzieci i s rodzicami.
~Wed逝g mnie jest to r闚nie opowie嗆, kt鏎a ukazuje drugie dno tej bolesnej, trudnej i poruszaj帷ej historii.U鈍iadamia nam w brutalny spos鏏, i nie powinni鄉y tak do ko鎍a ufa, bliskiej naszemu sercu osobie zw豉szcza kiedy nasze drogi w 篡ciu nagle si rozchodz.
Do tego nowa sytuacj i wychodz帷e na 鈍iat這 dzienne tajemnice, manipulacje, z貫 nastawienie zawsze odbijaj si na psychice dziecka wywo逝j帷 destrukcyjny wp造w na 篡cie m這dego cz這wieka, gdzie skutki takiego zachowania s wr璚z nieodwracalne.
~Autorka przez ca陰 powie嗆 umiej皻nie 穎ngluje emocjami czytelnika.A to wszystko za spraw lekkiego j瞛yka, "przepysznego" pomys逝 na fabu喚, wartkiej akcji, nieoczywistych zwrot闚 zdarze, genialnych bohater闚 (posta Daniela skrad豉 moje serce, przekonajcie si sami dlaczego), ciekawych w徠k闚 oraz dusznego, mrocznego klimatu przeszywaj帷ego na wskro ca貫 cia這.
~Je郵i szukasz wybitnego, prawdziwego thrillera takiego z "kr闚 i ko軼i" to nie mog豉 trafi lepiej! J.K.

Avatar u篡tkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-02-23, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Zapraszam wszystkich na premierow recenzj ambasadorsk ksi捫ki pt. "Zaginiony ch這piec" autorstwa @nicoletropeauthor.

Za egzemplarz oraz mo磧iwo嗆 bycia ambasadork ksi捫ki dzi瘯uj Wydawnictwu Filia

👦 Megan jest rozwiedziona ze swoim m篹em Gregiem. Pewnego dnia zostaje uprowadzony ze szko造 ich syn Daniel. Pierwsze podejrzenia padaj na toksycznego i psychopatycznego, by貫go m篹a. Po 6 latach od znikni璚ia dziecka, Megan zak豉da now rodzin z detektywem, kt鏎y prowadzi spraw zagini璚ia ch這pca. Maj 6- miesi璚zn c鏎eczk Evie. Megan nie ustaje w poszukiwaniu syna, kt鏎y ma teraz 12 lat. W momencie, gdy pewnego dnia, dzwoni do niej Michael z informacj, 瞠 Daniel si odnalaz, i wszed sam na posterunek w Heddon, nie mo瞠 w to uwierzy, 瞠 syn si znalaz. Wraz z Michaelem jad na posterunek, by go zabra do domu...

👦 Kto i dlaczego uprowadzi Daniela? Czy, by to rzeczywi軼ie Greg? Jak manipulowa Megan? Czy, Daniel po powrocie do domu b璠zie tym samym dzieckiem, kt鏎e znikn窸o 6 lat temu? Odpowiedzi zawarte s w lekturze 😉.

👦 My郵, 瞠 fabu豉 wci庵a doskonale ka盥ego czytelnika w 鈍iat mroku, zagini璚ie ch這pca trzyma w napi璚iu i niepewno軼i do samego ko鎍a. Bardzo polubi豉m posta Megane, kt鏎a by豉 bardzo troskliw matk. My郵, 瞠 autorka @nicoletropeauthor bardzo dobrze ukaza豉 losy matki, kt鏎a przechodzi zagini璚ie swojego dziecka, 穎ny, kt鏎a przechodzi gehen w ma鹵e雟twie, ponowne za這瞠nie rodziny. Wielkie gratulacje dla autorki @nicoletropeauthor za napisanie tak niesamowicie wci庵aj帷ego thrillera psychologicznego.

B璠zie to gratka dla wszystkich fan闚 tego gatunku. Polecam gor帷o 😉.

Avatar u篡tkownika - Tynka27
Tynka27
Przeczytane:2022-02-27,

Utrata dziecka, trauma i szok, po czasie rado嗆 bo si odnalaz. Wszystko mog這by by super, gdyby nie zachowanie odnalezionego syna. Sta si inny, mama by豉 t z陰, niedobr, a tata by najlepszy, najukocha雟zy. Megan przesz豉 piek這 - b鏊, kt鏎y sprawia Daniel by nie do przej軼ia, ka盥e s這wo, gest by這 atakiem w jej stron, a ona nie wiedzia豉 dlaczego. Do momentu, kiedy wszystko zaczyna si uk豉da w jedn ca這嗆, ocieraj帷 si niemal o 鄉ier.. Czy wszystko si u這篡? Czy b璠zie jak dawniej?

Historia porywa ju od pierwszej strony, akcja rozwija si bardzo szybko, a do tego mamy wgl康 do tego jak Megan prze篡wa豉 strat dziecka, a po Daniela, o kt鏎ym dowiadujemy si gdzie by, z kim by, co robi i jak to si sta這, 瞠 wr鏂i. Dla mnie historia 10/10, trzymaj帷a w napi璚iu do samego ko鎍a (nie wpad豉bym na to, 瞠 tak mo積a ukartowa plan zemsty). Ka盥emu, kto lubi mocne thrillery psychologiczne, kt鏎e naprawd trzymaj w napi璚iu, nie ma momentu nudy to z ca貫go serca polecam zakup tej ksi捫ki.
P. S. Serce krzyczy z rado軼i, 瞠 jaka cz窷 mnie i mojej pasji nale篡 do klubu Nicole! To moje pierwsze takie do鈍iadczenie i p瘯am z dumy!

Dobrego czytania, kochani!

Avatar u篡tkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-01-27, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

W najnowszej powie軼i Nicole Trope porusza bolesny problem porwa rodzicielskich. To dylemat, kt鏎y trudno rozstrzygn望 patrz帷 z boku, a dzieci cz瘰to staj si przedmiotem rozgrywki pomi璠zy sk堯conymi rodzicami. Jak daleko s w stanie posun望 si w swojej nienawi軼i?

"Ludzie, kt鏎zy krzywdz innych musz zap豉ci za to, co zrobili"

Kto tu jednak jest krzywdz帷ym, a kto krzywdzonym? Czy prawda jest oczywista, czy mo瞠 k豉mstwo powtarzane w niesko鎍zono嗆, jad s帷zony do ucha dziecka staje si w ko鎍u jedyn znan prawd?

Megan po porwaniu jej synka uk豉da sobie 篡cie na nowo. Gdy pewnego dnia otrzymuje wiadomo嗆, na kt鏎 czeka od sze軼iu lat nie mo瞠 uwierzy, 瞠 uda這 si go odnale潭.

Jego ojciec, a zarazem porywacz ginie w po瘸rze, a Daniel sam zg豉sza si na policj. Co przeszed? Jak bardzo si zmieni? I co naprawd wydarzy這 si w dniu po瘸ru? W historii tej pojawia si wiele pyta i jeszcze wi璚ej w徠pliwo軼i.

R闚nie w relacjach matki i syna trudno doszuka si harmonii. Ten niepewny, zaszczuty i uszczypliwy nastolatek jest tak inny od ch這pca, kt鏎ego straci豉. Mimo 瞠 Greg ju nie 篡je ca造 czas j徠rzy w jej relacji z synem. Z czasem rodzi si w niej strach, czy podo豉, czy odnajdzie w Danielu swe zaginione dziecko, ale jeszcze wi瘯sza obawa przed nim samym.

Retrospekcje do dnia gdy ca貫 jej 篡cie leg這 w gruzach, do p騧niejszych lat przesi彗ni皻ych rozpacz, ale i nadziej przybli瘸j nam ogrom traumy, kt鏎a by豉 udzia貫m kobiety.

Jednak ostatecznie nic nie okazuje si takie jak pocz徠kowo si wydaje. To, co mia這 stanowi ostoj, okazuje si blama瞠m. Jedyne co pozostaje niezmienne, to mi這嗆 matki, cierpliwa i gotowa do najwi瘯szych po鈍i璚e.

To znakomity thriller psychologiczny, w kt鏎ym wsp馧odczuwamy emocje targaj帷e bohaterami, wraz z nimi gubimy si w odczuciach, obawiaj帷 si przysz這軼i. Przera瘸j帷e i tak bardzo chwytaj帷e za serce jest zagubienie ch這pca, tyle lat karmionego k豉mstwami, 瞠 sta造 si dla niego prawd. Ale jeszcze wi瘯sze emocje budzi wewn皻rzne rozdarcie matki, kt鏎a raduje si z odnalezienia dziecka, ale chwilami wola豉by by go nie odnaleziono. Czy uda im si odnale潭 na nowo? I jak tajemnic skrywa po瘸r, w kt鏎ym zgin掖 Greg? Je郵i odgadniecie, to czapki z g堯w.

Ca趾iem przyzwoity thriller. Fabu豉 intryguj帷a i interesuj帷a. Temat bardzo wa積y: rodzicielskie porwanie dziecka, manipulowanie i terroryzowanie w rodzinie. I chocia bardzo wsp馧czu豉m g堯wnej bohaterce, kt鏎a prze篡wa豉 ca造 czas traum po stracie dziecka a potem po jego odzyskaniu, to by造 chwile, 瞠 bardzo mnie jej postawa irytowa豉. A dziecko, c騜 jest bardzo podatne na manipulacje, boi si osamotnienia, boi si b鏊u i nie rozumie post瘼owania doros造ch. Dobrze, 瞠 ch這piec w ko鎍u zrozumia, kto k豉ma. I na szcz窷cie pozytywne zako鎍zenie. Takie w豉郾ie lubi. Z pewno軼i przeczytam inne ksi捫ki autorki.

Avatar u篡tkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-04-27, Ocena: 6, Przeczyta豉m, wyzwania czytelnicze 2022,

Historia sze軼ioletniego ch這pca Daniela, syna g堯wnej bohaterki powie軼i Megan, kt鏎a jest rozw鏚k. Pewnego dnia niespodziewanie Daniel zostaje odebrany ze szko造 i uprowadzony przez swojego ojca. Poszukiwania trwaj 6 lat i nie daj rezultatu, a niespodziewanie Daniel sam zg豉sza si na policj. Fabu豉 nietuzinkowa, wci庵a od pierwszych stron. Opisana historia mo瞠 si zdarzy, chociaz jest to fikcja literacka. Autorka bardzo sugestywnie opisa豉 cierpienie matki po zagini璚iu syna oraz jej rozterki po jego odnalezieniu. Poznajemy jej my郵i i rozwa瘸nia, metody dotarcia do zamkni皻ego w sobie syna. Zako鎍zenie zaskoczy這 mnie cz窷熵owo. Wobec tej ksi您ki czytelnik nie pozostaje oboj皻ny, wywiera ona wiele emocji i pozostaje w pami璚i.

Avatar u篡tkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-03-22, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2022,

S takie pozycje, kt鏎e wci庵aj ju od pierwszej strony i nie daj ani chwili wytchnienia do samego fina逝. To w豉郾ie ksi捫ki, jakie czytelnik po prostu po造ka na raz, odk豉da na p騧niej wszystko, co mog這by zak堯ci lektur, chowa si przed 鈍iatem i popada w ca趾owite zapomnienie. "Zaginiony ch這piec" zdecydowanie si do nich zalicza, historia od pocz徠ku odurza niczym silny narkotyk, z ka盥 kolejn stron zaciskaj帷 swe nieobliczalne macki na otumanionym czytaj帷ym, kt鏎y mimo emocjonalnego wyczerpania, pragnie jak najpr璠zej odkry prawd.

Mroczny, tajemniczy, przesycony napi璚iem klimat to bezsprzecznie fundament tej powie軼i. Czytelnik z wypiekami na twarzy poch豉nia kolejne strony, niespokojnie wyczekuj帷 na atak. Im g喚biej si zanurzamy, tym bardziej ro郾ie nasze przera瞠nie zachowaniem odnalezionego ch這pca, ale te pojawia si podejrzliwo嗆. Przekonanie, 瞠 co jest nie tak, nie daje chwili wytchnienia, zmuszaj帷 do dalszej lektury, niemal za wszelk cen. Powie嗆 anga簑je nadzwyczaj mocno, czytaj帷y stara si dok豉dnie przeanalizowa post瘼owanie Daniela i przewidzie jego nast瘼ny krok, co oczywi軼ie jest zupe軟ie niemo磧iwe i wprawia tym samym zar闚no w fascynacj, jak i jeszcze wi瘯szy niepok鎩.

Akcja jest nieobliczalna, pe軟a zwrot闚 akcji, a jej napi璚ie zosta這 umiej皻nie dozowane, dzi瘯i czemu historia wci庵a mocno i nie pozwala nawet na kr鏒k przerw w lekturze. Autorka fachowo zwodzi i manipuluje czytelnika, funduj帷 mu w ten spos鏏 solidn porcj wra瞠, z jakich nie spos鏏 och這n望 d逝go po zako鎍zeniu czytania. Szczeg鏊nie, 瞠 fina pozostawia w ca趾owitym oszo這mieniu.

"Zaginiony ch這piec" to mistrzowsko nakre郵ona, wci庵aj帷a, nieobliczalna powie嗆 o pot璠ze niebezpiecznej manipulacji rodzicielskiej, wykorzystywaniu w豉dzy i autorytetu przez socjopat, wreszcie o trudnej i pot篹nej matczynej mi這軼i, silniejszej ni wszelkie z這! Mroczny, obezw豉dniaj帷y klimat, przyprawiaj帷y czytaj帷ego o ciarki, fenomenalnie stopniowane napi璚ie, pora瘸j帷e emocje, nakre郵one z nies造chan wnikliwo軼i, dzia豉j帷e na wszystkie zmys造 i zako鎍zenie wprawiaj帷e w totalne os逝pienie! Ta ksi捫ka oczaruje ka盥ego fana mocnych wra瞠!

Avatar u篡tkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-03-17, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam,

Co jest najwi瘯szym koszmarem dla matki? Dla jednych na pewno ci捫ka choroba, dla innych 鄉ier dziecka. A dla Megan by這 to nag貫 znikni璚ie syna. I wraz z ni prze篡wamy ten koszmar. Ksi捫ka mroczna, tajemnicza i trzymaj帷a w napi璚iu do ostatniej strony.

Daniel mia 6 lat gdy poszed do szko造 i ju z niej nie wr鏂i. Po kolejnych 6 latach nagle pojawia si znowu w 篡ciu Megan. Jednak przez tyle lat ch這piec sta si nastolatkiem. Nie tylko z wygl康u zmieni si, ale r闚nie z zachowania. Co by這 bardzo bolesne dla Megan, kt鏎ej zosta造 odebrane te lata i nie uczestniczy豉 w procesie dorastania syna.

Przez ten okres nie tylko ch這pak zmieni si, ale nast徙i這 wiele zmian w 篡ciu jego matki. Wysz豉 ponownie za m捫 i mia豉 drugie dziecko. Z czasem uczy豉 si na nowo 篡, ale nigdy nie przesta豉 szuka syna. Zatrudni豉 i regularnie op豉ca豉 prywatnego detektywa. Pewnego dnia - Michael zadzwoni z wiadomo軼i, 瞠 Daniel odnalaz si. I co jest zaskakuj帷e - jak na kogo porwanego - to nie by這 po nim wida 瘸dnych uszczerbk闚 na zdrowiu. Megan i Daniel s znowu razem i wydawa這by si, 瞠 ju wszystko b璠zie dobrze. Niestety, ale co jest nie tak i kobieta pr鏏uje rozwi您a ten problem, a z czasem nawet zaczyna si ba swojego starszego dziecka i o swoj rodzin.

Gdzie przez tyle lat podziewa si Daniel? Co robi przez 6 lat? Kim by jego porywacz i dlaczego to zrobi? Jak tajemnic skrywa nastolatek? Przeczytajcie a znajdziecie odpowiedzi na te pytania

Na wst瘼ie musz wspomnie 瞠 jest to moje pierwsze spotkanie z autorka. Nie mia豉m okazji czyta wcze郾iejszej pozycji. Co teraz mog uzna za szkod.
Ksi捫ka porusza w sobie bardzo bolesny temat. Zagini璚ie dziecka. Sama nie posiadam potomstwa, wi璚 mog tylko strzela co mog czu rodzice w tej chwili, ewentualnie wczu si w ksi捫k.
Tutaj emocje wiod prym. Autorka tak skrupulatnie nimi operuje, a one oddzia這wuja na nas w ka盥ym calu . Zatracamy si w t histori i razem z bohaterka lawirujemy mierzy jawa a snem.
Bo przecie to tylko z造 sen. Mojego syna, nikt nie porwa.
Najbardziej jednak serce si 豉mie, gdy pomy郵imy o tym skrzywdzonym dziecku. Jaka traum prze篡wa ten ch這piec, 瞠 nie jest w stanie ufa w豉snej matce.
Mimo, 瞠 czyta t powie嗆 sko鎍zy豉m wczoraj, nadal spogl康aj帷 w jej stron czuje te wszystkie emocje.
Za egzemplarz do recenzji dzi瘯uj @wydawnictwofilia.

Inne ksi捫ki autora
Przybrana c鏎ka
Nicole Trope0
Ok豉dka ksi您ki - Przybrana c鏎ka

Trzyletnia Millie Everleigh znika w rze鄂i zimowy dzie i nic nie jest takie, jak si wydaje...Takiego telefonu boi si ka盥a matka. Wsiadam do samochodu...

Rodzina z naprzeciwka
Nicole Trope0
Ok豉dka ksi您ki - Rodzina z naprzeciwka

CZASAMI NAJBARDZIEJ IDEALNE RODZINY SKRYWAJA NAJOKROPNIEJSZE SEKRETY. Wszyscy chc 篡 na Hogarth, 豉dnej, wysadzanej drzewami ulicy z bia造mi domami...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Draka na Antypodach