Zamiana

„Zamiana” to świetny, trzymający w napięciu debiut Rebecci Fleet. Caroline to młoda mężatka, która boryka z wielkimi małżeńskimi problemami. Jest bardzo złożoną postacią, którą polubiłam już od pierwszych stron. Wraz z mężem Francisem stworzyli szczęśliwą rodzinę, niemniej jednak ich szczęście zaburzył nałóg męża, z którym nie potrafił sobie poradzić. Mimo wielu prób i starań Francis ciągle wracał do tabletek, które odcinały go zupełnie od świata. Zagubiona Caroline szukała pocieszenia w ramionach innego mężczyzny. Dokładnie tam je znalazła. I mimo świadomości, którą posiadała, że z mężem ma syna i nie może porzucić rodziny, wdała się w romans z Carlem, kolegą z pracy. To właśnie przy nim znajdowała powody do uśmiechu. Chociaż nie planowała nawiązywać z nim romansu, a jedynie szukać pocieszenia w przyjaźni, życie napisało dla niej inny scenariusz. Czytając książkę mamy możliwość przenoszenia się w różnych wymiarach czasowych. Raz jesteśmy w przeszłości, gdzie Caroline boryka się z małżeńskimi problemami szukając pocieszenia w ramionach Carla, innym razem przenosimy się do obecnych czasów, gdzie Caroline i Francis ratują swoje małżeństwo. Zdecydowali się na tygodniową zamianę domów. Oni jadą do domu obcych ludzi, a ci obcy ludzie przez tydzień mieszkają u nich. Wszystko zostało dopracowane, dziecko zostało z babcią, a oni mieli nacieszyć się sobą, starając się odbudować szczęśliwy związek. Niestety decydując się na taką zamianę, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kto trafi do naszego domu. Świetnie napisana historia, która trzyma w napięciu od pierwszych stron, aż do ostatniego zdania. Momentami aż trudno uwierzyć, że to pierwsze dzieło autorki tak wyśmienitego thrillera. Z pewnością sięgnę po kolejne dzieła autorki! Czytampierwszy.pl

Informacje dodatkowe o Zamiana:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2019-01-16
Tytuł oryginału: The House Swap
Tłumaczenie: Aga Zano
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Zamiana

Kup książkę Zamiana

Wizja twojego szczęścia u jej boku sprawia, że serce
ściska mi niemal nieznośny smutek.

Poza tym coraz wyraźniej
dociera do mnie, że wcale nie chcesz, bym znalazła szczęście. To
bardziej przypomina torturę – jakbyś próbował mnie ukarać.