Zamknij oczy

Tom 4 cyklu Oczy wilka

Seria Oczy wilka, to historia o miłości ślicznej dziewczyny i nieziemsko przystojnego gangstera o lazurowych oczach. Wszystkie części opisują walkę Leny i Artura o siebie, o swoją miłość. Wydawałoby się, że trzeci tom skończył się już definitywnie. Lena jest w ciąży i wszystko skończyło się szczęśliwie. Jednak autorka postanowiła dopisać kolejny tom ich przygód, a czy on będzie ostatni? Mam nadzieję, że tak, bo co za dużo to nie zdrowo. Każdy kolejny tom jest coraz słabszy.

Lena i Artur są rodzicami ślicznej, małej Klary. Artur jak obiecał żonie powoli wycofuje się z nielegalnych interesów. Jednak los ma inne plany wobec tej rodziny. Okazuje się, że przeszłość potrafi upomnieć się o siebie w najmniej oczekiwanym momencie.

Lena znów ma dziwne i niepokojące przeczucia. Nie wie czy to co zauważa jest wytworem jej wyobraźni czy to dzieje się naprawdę. Na domiar złego Artur wplątał się w jakieś kłopoty, o których nic nie mówi żonie. To wszystko sprawia, że Lena jest kłębkiem nerwów. Skoro Artur nie chce jej powiedzieć prawdy, postanawia, że sama ją odnajdzie. Jakby tego wszystkiego było mało w koło ich rezydencji zaczyna krążyć policja, a po mieście natomiast krążą niepokojące plotki o Arturze.

Książka napisana jest tak, że czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie. Strony uciekają w zawrotnym tempie. Zresztą jest tak jak w poprzednich tomach. Mam jednak tu takie małe uczucie, że ta część pisana jest już na trochę na siłę, tak żeby tylko była. Czasem lepiej zrezygnować z kolejnej części, bo po prostu jest ona słabsza od poprzednich.

Narracja ,, Zamknij oczy " oddana jest w ręce Leny, Artura i tajemniczego mężczyzny, którego imienia nie mogę zdradzić. Fabułę poznajemy z punktu widzenia tej trójki bohaterów, dzięki temu poznajemy ich myśli i pragnienia. Zakończenie nie mogło być inne, jednak zupełnie nie zrobiło na mnie wrażenia.

Autorka stworzyła przyjemną serię, którą czyta się z przyjemnością, jednak naprawdę ta ostatnia część powinna nią pozostać. Kolejna już nie będzie budziła zachwytu. Sama ,, Zamknij oczy " przeczytałam z czystej ciekawości, choć czytałam różne opinie, nie zawsze przychylne. Uważam ją za dobrą książkę, ale bez efektu wow, a trzy tomy wcześniejsze są wg mnie o niebo lepsze. Nie mniej jednak polecam Wam poczytać i wyrobić sobie zdanie samemu.

Informacje dodatkowe o Zamknij oczy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Zamknij oczy

Kup książkę Zamknij oczy

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...

Karnawał
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Karnawał

To miała być wspaniała zimowa noc na Mazurach. Zmieniła się jednak w koszmar. Amelia cudem ocalała z tragedii, która rozegrała się w 2002 roku na wyspie...