Będziesz tego żałować

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-05-19

Tom 1 cyklu Uwikłane

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”!

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

Tagi: kryminał sensacja

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Będziesz tego żałować

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Lubicie książki Alicji Sinickiej? Ja osobiście jestem fanką i nie mam zastrzeżeń. Właśnie jestem po lekturze najnowszej książki autorki "Będziesz tego żałować".

"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie".

Iga po tym jak jej przyjaciółka cudem uszła z życiem, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Do tego wszystkiego rozstała się z partnerem, który nie daje jej spokoju. Zmęczona sytuacją, w której się znalazła, postanawia się przeprowadzić. Idealnym miejscem wydaje się Osiedle Marzeń, które kusi obietnicą bezpieczeństwa i prywatności. Jest tylko jedno ale, Iga musi się zgodzić na przestrzeganie pewnych zasad.

Ta książka pokazuje nam przede wszystkim to, jak traktowane są kobiety we współczesnym świecie i jak łatwo mężczyźni potrafią zmanipulować kobiety do tego stopnia, że się od nich uzależniają i często nie potrafią odejść.

Często wyidealizowany świat nie zawsze jest miejscem bezpiecznym.

Zapoznajcie się z historią Igi i wielu innych kobiet. Zachęcam i polecam tą książkę.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Jeśli nie jesteście pewni, czy chcecie przeczytać najnowszą powieść Alicji Sinickiej, to ja Wam pomogę podjąć decyzję. Przeczytajcie! Jestem pod wrażeniem fabuły, którą skonstruowała autorka. Świat, który stworzyła nie jest nam obcy. To samo dotyczy bohaterów książki. Uciekając przed niebezpieczeństwem szukamy azylu, by odciąć się od trudnej sytuacji, która spędza sen z powiek. Przychodzi czas kiedy znajdujemy dla siebie bezpieczne miejsce, poznajemy serdeczne dusze i wydaje się, że wszystko wraca na właściwe tory. Przynajmniej pomału się ku temu zmierza. A co, jeśli trafiamy z deszczu pod rynnę?
Iga rozstaje się z chłopakiem, po czym jej przyjaciółka Ania zostaje zaatakowana i trafia do szpitala. Dziewczyna żyje w strachu przed napastnikiem i nawet we własnym mieszkaniu nie czuje się już bezpiecznie. Przyciąga ją oferta domu na Osiedlu Marzeń, które jest odseparowane od świata zewnętrznego. Najlepszy system ochrony, dowóz żywności, praca zdalna i sąsiedzi, którzy również pragnęli poczuć się bezpiecznie to kusząca alternatywa. Miejsce wydaje się być tym, czego Iga teraz potrzebuje. Jedyne co ją zastanawia to warunki, których trzeba przestrzegać, jeśli chce się być mieszkańcem kontrowersyjnego osiedla. Nie spodziewa się, jak będzie wyglądała jej nowa rzeczywistość.
"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie" brzmi hasło na książce i całkowicie odzwierciedla to, co oferuje swoją historią. Może miałam problem z początkiem, nie umiałam się wgryźć, ale jak doszło do przeprowadzki na Osiedle Marzeń, przepadłam. Przeczytałam dzisiaj prawie całą książkę, wczoraj pierwsze 50 stron, i to chyba najlepsza rekomendacja dla książki. Ją się pochłania jak lody czekoladowe, na raz. Odczuwa się ciągły niepokój, strach, nie wiadomo z której strony zaatakuje napastnik i co najważniejsze... Komu ufać?
Świetnie skonstruowany thriller, w którym niepewność nie opuszcza ani na chwilę. Czytając tę powieść przyszedł mi na myśl serial "Opowieść podręcznej" (książki niestety nie czytałam). Ten kto czytał, bądź oglądał serial wie, do czego piję.
Nie chcę zdradzać co się dzieje u Igi i jej przyjaciół. Musicie przeczytać. Ja czekam na kolejną cześć serii. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Będziesz tego żałować" to najnowsza powieść @alicja_sinicka
Uwielbiam książki tej autorki. Chociażby za lekki styl pisania, za napięcie towarzyszące czytelnikowi do samego końca i za świetne i niepowtarzalne historie!💙

Tym razem książka również skradła moje serce. Początkowo myślałam, że się nie wkręcę, ale gdy wprowadziłam się razem z Igą na Osiedle Marzeń to przepadłam.. przecież ktoś musiał ją pilnować i mieć na oku!🙈

Iga rozstaje się ze swoim partnerem Marcelem, a jej przyjaciółkę napadnięto. Dziewczyna ma wrażenie, że jest śledzona, nigdzie nie czuje się bezpiecznie - nawet w swoim mieszkaniu. Jedyną ostoją dla niej jest jej przyjaciel Wojtek.

Podejmuje decyzję o przeprowadzce na Osiedle Marzeń, gdzie wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie. Po krótkim czasie Iga nie chce opuszczać murów tego osiedla...ma wrażenie, że gdy je opuści to stanie jej się krzywda.

I tu zaczyna się jazda!

Jakie na tym osiedlu panowały rygory! Ja nie mogę!🙈

Do 10.00 można było chodzić w piżamie-dłużej absolutnie NIE (ja bym wyleciala stamtąd szybciej niż myślę😂 - przynajmniej za ten punkt🙈), w domkach mieszkały tylko i wyłącznie pary bezdzietne - dzieci to problem.. I to tajemnicze piętro z klepsydrą i trzema pokojami 😁

Nie, nie to nie był pokój Greya🙈
Za tymi drzwiami znajdowały się....

No właśnie co?
Ciekawi?

To radzę biec do biblioteki albo zamówić książkę w księgarni bo na pewno nie pożałujecie!😍

Polecam!
Bardzo polecam!

Ps. Zapomniałabym wspomnieć, że zakończenie również mnie trochę zaskoczyło, chociaż potoczyło się bardzo szybko 🙈

Gratuluję Pani Alicji świetnej książki:)!

Alicja Sinicka @alicja_sinicka to autorka,po kto?rej ksia?z?ki sie?gam juz? w ciemno.
Historia Igi w BE?DZIESZ TEGO Z?AŁOWAC? ro?wniez? mnie w tym przypadku nie zawiodła.Bawiłam sie? doskonale.
7.75/10?
Od pierwszy stron dałam sie? wcia?gna?c? w wir biez?a?cych tu wydarzen?,gdyz? sama fabuła została naprawde? bardzo ciekawie zarysowana.Jest ona niesamowicie lekka i przyjemna w odbiorze,a dodatkowo akcja nawet na moment nie zwalnia tempa.Wcia?ga i kusi,by czytac? ja? dalej.I tak oto pochłone?łam ta? lekture? w jeden wieczo?r.I z niecierpliwos?cia? wyczekuje kolejnego tomu.Oby ukazał sie? on wkro?tce.
Kiedy Iga postanawia zakon?czyc? swo?j s?wiez?o rozpocze?ty zwia?zek nie spodziewa sie?,z?e Marcel wpadnie az? w taki szał.Od tej pory czuje sie? obserowana i osaczona.Z kaz?dym dniem popada w coraz wie?ksze przeraz?enie.Dodatkowo tego wszystkiego nie ułatwia jej tajemniczy wypadek najlepszej przyjacio?łki.Ania została przeciez? napadnie?ta w drodze do niej.Chciała tylko jej cos? waz?nego przekazac?,cos? co przypadkiem odkryła.Ale teraz Iga sie? tego niestety juz? nie dowie.W obawie o swoje z?ycie przenosi sie? na pilnie strzez?one osiedle.Osiedle Marzen? gwarantuje spoko?j,harmonie? a przede wszystkim bezpieczen?stwo.A Iga o niczym tak nie marzy,by poczuc? sie? wreszcie bezpiecznie.Ale czy za brama? tego miejsca nie kryje sie? kolejny koszmar?
BE?DZIESZ TEGO Z?AŁOWAC? to pierwszy tom z serii UWIKŁANE.Historia jest niezwykle intryguja?ca i pochłaniaja?ca.Autorka w doskonały sposo?b wie jak budowac? napie?cie i niepoko?j.Klimat tajemniczy a sama zagadka okazała sie? s?wietna? rozrywka?.Choc? nie powiem,iz? nie obyło sie? o kilka zachowan? gło?wnej bohaterki,kto?re lekko przyprawiały o zgrzytanie ze?bami.Bowiem momentami była ona wprost niesamowicie naiwna,a jej działania nie raz budziły wa?tpliwos?ci.Ale strach,kto?ry nia? kierował na kaz?dego działa przeciez? inaczej.A Ty jakbys? sie? zachowała w podobnej sytuacji? Zache?cam zatem do przeczytania historii Igi.Ja s?ledziłam jej poczynania z zapartym tchem.
@wydawnictwo.kobiece

Kiedy Iga dowiaduje się o brutalnym ataku na swoją przyjaciółkę i rozstaje z agresywnym chłopakiem, przestaje czuć się bezpiecznie we własnym domu.
Dlatego decyduje się na przeprowadzkę do Osiedla Marzeń, bo miejsce to jawi jej się jako oaza bezpieczeństwa.
Wysokie mury, ochrona i przyjaźni sąsiedzi.
Aby w nim zamieszkać musi tylko zgodzić się na kilka dosyć specyficznych warunków
Czego jednak nie robi się dla świętego spokoju!
Po pewnym czasie u Igi zaczynają pojawiać się jednak wątpliwości co do słuszności swego wyboru, ale osiedla nie można opuścić sobie ot tak...
Co takiego kryje w sobie owa oaza bezpieczeństwa???

Powiem Wam szczerze, że początek był taki sobie i mocno się zastanawiałam, gdzie się podziała moja ulubiona autorka???
Ale kiedy zaczynałam już się mocno nudzić, przekroczyłam bramę osiedla i zaczęło się robić tajemniczo i intrygująco.
Żeby nie powiedzieć, że na koniec trafił mnie szlag!!!
Dobrze, że czytałam pod nieobecność męża, bo przy okazji i jemu oberwałoby się ścierą.?
Za co?
Chętnie bym powiedziała, ale wtedy popsułabym Wam całą tą przerażającą zabawę.

W każdym razie książka, pomimo mojej złości, bardzo mi się podobała, co tylko dobrze świadczy o autorce, bo kolejny raz zagrała marsza na moich emocjach.
I to dosyć udanie.
Historię, jak tylko wskoczy na właściwy tor, czyta się błyskawicznie i śmiało ją Wam polecam.

Tylko z góry ostrzegam, aby pousuwać kobitki z zasięgu wzroku ostre przedmioty, żeby czasami któryś przypadkowo nie trafił w osobnika męskiej płci.

„BĘDZIESZ TEGO ŻAŁOWAĆ”

Alicja Sinicka Wydawnictwo Kobiece

Po książki Alicji Sinickiej sięgam w ciemno. Wiem, że otrzymam znakomitą powieść trzymającą w napięciu. Tak było i tym razem. „Będziesz tego żałować” to wyśmienity thriller psychologiczny. Doskonała uczta dla fanów tego gatunku.
Iga – nasza główna bohaterka, nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Jej przyjaciółka szła do niej z ważną informacją i została brutalnie pobita. Nie wiadomo, czy przeżyje. Wszyscy mają żal do Igi, że po nią nie wyszła. Ona sama też się tym zadręcza. Postanowiła się przeprowadzić do nowoczesnego mieszkania na osiedlu „Marzeń”. Osiedle to jest otoczone wysokim murem i dodatkowo monitorowane. Nikt nie ma prawa się prześlizgnąć. Iga czuje się tutaj bardzo bezpiecznie. Podpisuje dziwną umowę. Musi przestrzegać chorych zasad panujących na tym osiedlu. Do wyznaczonej godziny może chodzić na piżamie. Za złamanie zasad grożą poważne konsekwencje. Czy to faktycznie jest bezpieczne osiedle? Co się stanie, gdy Iga odkryje prawdę?
Byłam przerażona poznając prawdę. Gwarantuję, że wy też będziecie. Akcja goni akcję. Nie ma czasu na nudę. Biorąc do ręki „Będziesz tego żałować” wchodzisz w niebezpieczną grę na śmierć i życie. Tutaj nic nie jest takie na jakie wygląda. Pozory mylą. Przekonajcie się, co grozi za złamanie zasad na cudownym osiedlu „Marzeń”.
Czy chcielibyście mieszkać na takim osiedlu?
Doskonała, psychologiczna gra. Zastraszanie, szpiegowanie, śledzenie, pobicia to tylko przedsmak tego co otrzymacie czytając „Będziesz tego żałować”.
Jestem z niej bardzo zadowolona i nie żałuję, że ją przeczytałam. Nie mogę się doczekać kolejnej powieści Alicji Sinickiej.
Wielkie brawa dla autorki za to dzieło.

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2021-05-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Twórczość Alicji Sinickiej nie jest mi obca. Pokochałam jej pióro za "Służącą". Jednak to "Stażystką" zdobyła moje serce i półkę w biblioteczce. Po zmierzeniu się z "Będziesz tego żałować" pozostaje wierną zwolenniczką jej stylu.
Iga wiedzie spokojne życie. Ma oddanych przyjaciół, satysfakcjonującą pracę i wiele marzeń. W jednej chwili w jej życie wkrada się strach. Osiedle Marzeń przyciąga ją, zapewniając bezpieczeństwo i zrozumienie mieszkańców. Azyl wymaga jednak przestrzegania ściśle określonych reguł. Poddanie się im może okazać się bardzo bolesne, a otaczająca rzeczywistość obłudnym złudzeniem.
Alicja Sinicka stworzyła historię, którą czyta się na jednym wdechu, zupełnie się w niej zatracając.
Świetnie wykreowani bohaterowie, piętrzące się tajemnice i niebanalne reguły sprawiają, że od lektury nie można się oderwać. Autorka świadomie i z premedytacją miesza poszlaki. Odkrywając kolejne karty, wciąga czytelnika w mroczne zakamarki osiedla zamkniętych okien.

To było rewelacyjne. Nie widzę w tej książce żadnych minusów. Widzę za to ogromny progres językowy w porównaniu z poprzednimi książkami. Chociaż nie. "Winna" też językowo była super. Cóż wam mogę napisać. Jest po prostu tak genialnie, że mam ochotę krzyczeć z wrażenia i śmiać się jak idiotka, jakby to nie brzmiało. Fabuła wciągnęła mnie od pierwszych stron, a to co się działo później ?, po prostu szok. Czułam tak ogromne napięcie podczas czytania, że ciężko mi było się od niej oderwać. Nawet więcej. Nie mam pojęcia, jak wytrzymam do kolejnej części. Pomysł oryginalny, przynajmniej dla mnie, historia spójna, przenikająca grozą. Powtórzę po raz kolejny - dla mnie rewelacja. Koniecznie spróbujcie sami. Dziękuję @wydawnictwo.kobiece za egzemplarz.

Oczy wilka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Oczy wilka

Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój...

Obserwatorka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Obserwatorka

Nowa powieść domestic-noir autorki bestsellerowej "Stażystki"Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia. Iza i Arek kiedyś byli...

Kudłata
Hwang Sun-mi