Będziesz tego żałować

Tom 1 cyklu Uwikłane

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”!

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

Informacje dodatkowe o Będziesz tego żałować:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-05-19

Kup książkę Będziesz tego żałować

- Myślisz, że tylko kobietom wolno odczuwać strach?

- Uważam, że każdy może go odczuwać w równym stopniu. To nie zależy od płci, ale od wrażliwości.

Będziesz tego żałować - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2021-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Thriller ,

Przeczytałam wszystkie wydane książki Pani Alicji. Najbardziej podobała mi się trylogia Oczy wilka. Z pozostałych trzech najlepsza wg mnie była ,,Stażystka", pozostałe były tylko dobre. Kiedy wydany został thriller ,,Będziesz tego żałować", stwierdziłam, że dam jeszcze szansę autorce. Już wiem, że dobrze zrobiłam.

Główną bohaterką książki jest młoda, pełna życia kobieta Iga. Jej jedynym problemem był fakt, że nie udało jej się stworzyć udanego związku z żadnym mężczyzną. Właśnie zerwała z kolejnym. Mężczyzna bardzo agresywnie odpowiedział na wieść o zerwaniu. Przez co Iga poczuła dyskomfort i strach przed spotkaniem z nim. Tym bardziej, że ma wrażenie jakby ktoś ją ciągle obserwował. Iga zaczyna się bać.

Pewnego wieczoru jej przyjaciółka Ania, dzwoni z informacją, że za chwilę będzie u niej. Dziewczyna była tajemnicza i nie chciała zdradzić z czym przychodzi. Ania jednak nie dociera do mieszkania Igi. Okazuje się, że w drodze została napadnięta i uderzona w głowę, obrażenia sprawiły, że straciła pamięć. To wydarzenie spowodowało, że strach Igi sięgnął zenitu. Wie że musi coś zrobić bo inaczej zwariuje. Wtedy zaczyna zauważać reklamy tajemniczego Osiedla Marzeń, które jest istną fortecą. Iga długo bije się z myślami, co robić. Decyzję podejmuje w wyniku splotu wydarzeń, które nie pozwalają jej na inną decyzję. Zamieszkuje na tajemniczym osiedlu.
Nowe miejsce zamieszkania, sprawia, że Iga powoli odzyskuje równowagę. Są jednak warunki które musi spełnić Iga, by tam mieszkać. Oraz zostaje zmuszona do życia w zgodzie z trzema zasadami, których nie wolno jej złamać, bo jest to karane.

Kto okaże się prześladowcą dziewczyny? Czy Iga odnajdzie w końcu spokój?

Przyznam się, że ta książka miała być ostatnią szansą dla autorki. Postanowiłam, że jak nie spodoba mi się, nie przeczytam nic co wyjdzie spod jej pióra. Okazało się, że ,,Będziesz tego żałować" to naprawdę dobry thriller i choć początkowo czytałam go z małym zainteresowaniem, potem nie mogłam się od niej oderwać.

Książka napisana jest prosto. Nie ma jakieś zawrotnej akcji, przyspiesza na sam koniec, powodując, że nie mogłam w to uwierzyć co czytałam. Cała powieść to opis wewnętrznego rozdarcia i walki Igi o każdy normalny dzień, potem był powrót do normalności i znowu bomba, która rozerwała życie dziewczyny na strzępy. Ale Sinicka tak to wszystko opisywała, że chciało się to czytać i poznać w końcu prowodyra strasznej spirali strachu w życiu tej biednej kobiety.

Sinicka pokazała, że strach może obezwładnić, powodować, że człowiek traci zdolność logicznego myślenia. Ludzie żyjący w strachu mogą popełniać błędy, których normalnie by nie popełnili i robić rzeczy których nigdy nie zrobili by. Życie w strachu jest straszne. Momentami sama odczuwałam go na plecach, kiedy czytałam zmagania Igi. To nie było przyjemne uczucie brrr Obyśmy nigdy nie byli zmuszeni do przeżycia czegoś podobnego w realnym życiu.

Jak pisałam wyżej to była książka ostatniej szansy, którą dałam autorce. Teraz już wiem, że na pewno sięgnę po kolejny tom serii Uwikłane, bo bardzo mi się spodobał styl tej serii. Jest inny, bardziej wyrazisty i ma to coś czego brakowało mi w poprzednich książkach.
Gratuluję Pani Alicjo świetnego pomysłu na super serię i zniecierpliwością czekam na kolejną część.

Oczywiście polecam

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:2023-03-12,

18/2023

„Będziesz tego żałować”

Wolicie czytać polskich czy zagranicznych autorów?

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki Alicji Sinickiej, czyli pisarki, która moim zdaniem jest jedną z najlepszych autorek thrillerów psychologicznych. „Będziesz tego żałować” to pozycja, która na pewno długo zostanie w Waszej pamięci.

Główną bohaterką jest Iga, która po ataku na swoją najlepszą przyjaciółkę nie może przestać się bać. Wszystko ją przeraża, ciągle obraca się za siebie i nikomu nie ufa. Kobieta jest tym już tak zmęczona, że postanawia wyprowadzić się do reklamowanego Osiedla Marzeń, które zachęca najlepszym systemem ochrony. Zasady panujące w tym miejscu są dość… dziwne, więc koniec końców kobieta zaczyna się wahać. Jednak kiedy dochodzi do kolejnych podejrzanych zachowań wobec niej samej, dochodzi do wniosku, że mimo wszystko chce czuć się bezpiecznie i przeprowadza się do nowego azylu. Tylko czy on na pewno jest taki bezpieczny?

Zacznę od tego, że książki autorki zawsze trafiają w mój gust i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam. Tak też było i tym razem. Mimo że w przypadku Alicji Sinickiej zawsze mam wygórowane oczekiwania to ona nigdy mnie nie zawodzi. Od samego początku było tyle napięcia, że powietrze można było zbierać łyżeczką. Od razu też coś się działo, nie było nudnego wprowadzania w temat, tylko akcja z grubej rury. Autorka wprowadziła do książki jeden wyjątkowo tajemniczy wątek, którego nie wyjaśniła za pierwszym możliwym razem, tylko przeciągała go do samego końca. Dzięki temu sprawiła, że książki nie dało się tak po prostu odłożyć. Jeśli chodzi o sam finał, to powiem szczerze, że mnie po prostu zmiotło. Totalnie nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji. Autorka świetnie poprowadziła fabułę, czytało się to z przyjemnością. Uwielbiam czuć niepokój, czytając książkę i tutaj miałam go naprawdę dużo. Po przeczytaniu tej lektury cały czas o niej jeszcze myślę. Wiem, że zostanie w mojej pamięci na długo. Moim zdaniem ta pozycja jest po prostu genialna. Oceniam ją na 10/10 i już nie mogę doczekać się czytania kolejnej.

Alicja Sinicka trafia swoimi thrillerami psychologicznymi idealnie w mój gust. Moja przygoda z jej twórczością to niekończący się stres, nerwy, podniesione ciśnienie oraz zwiększony wysiłek myślowy w dążeniu do odkrycia prawdy.
"Będziesz tego żałować" to pierwszy tom nowej serii 'Uwikłane'.

Iga ma dwadzieścia dziewięć lat i od wczoraj na koncie nieudany związek a do tego nieprzyjemne SMS-y z groźbami od byłego chłopaka. Pewnego wieczoru Ania dzwoni do Igi mówiąc, że zaraz u niej będzie - była wystraszona i wzburzona, jej głos brzmiał niepokojąco; zamierzała ostrzec przyjaciółkę jednak... została napadnięta. Przed czym (lub kim) chciała ją ostrzec? Iga żyje w coraz większym strachu, odbiera głuche telefony, wciąż ktoś jej grozi!

By wreszcie zaznać spokoju, nie oglądać się wciąż za siebie i poczuć co to znaczy być bezpieczną Iga przeprowadza się na "Osiedle Marzeń" - ogrodzone, z alarmami i ochroną osiedle ma wpłynąć na jej życie kojąco. Niestety dziewczyna nie wie, że uciekając przez światem zewnętrznym zostaje uwikłana w brutalną grę. Liczyła na lepsze życie, ale wraz z kolejnymi tygodniami pobytu, otrzymuje wciąż nowe i coraz bardziej zadziwiające punkty regulaminu, do których musi się zastosować... albo opuścić to miejsce.

Na jednej szali swojej wewnętrznej wagi musi postawić bezpieczeństwo i spokojny sen jakich doświadcza na "Osiedlu Marzeń", na drugiej zaś niepokojące zachowanie sąsiadów, dziwne słowa padające podczas spotkań oraz tajemnicze pokoje na piętrze domu. Na zewnątrz zło a na osiedlu coraz bardziej ogranicza się jej wolność. Czy będzie w stanie zrozumieć swoje emocje i podjąć właściwe decyzje, które będzie podsuwał jej los? Z czasem okaże się bowiem, że osiedle jawiące się jej jako kraina mlekiem i miodem płynąca przeobrazi się w coraz bardziej niezrozumiałe miejsce. Czego doświadczy tam Iga?

Tradycyjnie już na początku książki nie odnajdziemy dynamicznej akcji, chociaż oczywiście wciąż coś się dzieje, w fabule pojawia się policja i niepokojące wydarzenia. Młode dziewczyny stanowią cel dla nieznanych sprawców, których trudno zidentyfikować.

Z chwilą gdy Iga się przeprowadza czytelnik otrzymuje coraz więcej ciekawych i intrygujących miejsc, osób, zachowań. Wraz z bohaterką - teraz, już, natychmiast chciałam znać całą prawdę o systemie działającym na osiedlu. Bardzo podobało mi się zachowanie dziewczyny, kibicowałam jej buntowi, próbowałam myśleć jak detektyw i zastanawiałam się w jakim kierunku pójdzie jej poszukiwanie prawdy.

Im bliżej końca się znajdowałam tym mocniej biło mi serce a umysł krzyczał: "nie wierzę!". Szczęka osiągnęła poziom zero (czyli zbierałam ją z podłogi), gdy dotarłam do wyjaśnień, zwłaszcza kiedy na jaw wyszło kto, co, dlaczego i z kim zaplanował. To potwierdza tylko teorię o tym, że nie można powiedzieć, iż zna się kogoś do końca i można być pewnym jego działań czy myśli.

To było powolne podsycanie akcji.
Dokładanie kolejnych puzzli do reszty układanki.
Dorzucanie informacji po okruszku.
Stopniowe rozpalanie ognia.
A w finale wielkie WOW! Szok!

Początkowo sądziłam, że Prolog zniszczy późniejsze wydarzenia, zepsuje całą zabawę w finale, ale możecie być pewni, że nie. Sinicka tak Was przemagluje zwrotami akcji, iż sami stwierdzicie, że Prolog tak naprawdę dawno odszedł w zapomnienie i nijak nie pomógł w rozgryzieniu prawdy. Czytając podejrzewa się każdego...

Podsumowując - "Będziesz tego żałować" to wciągający, zaskakujący i fenomenalny thriller psychologiczny, w którym doświadczycie intryg, tajemnic, kłamstw, ran z przeszłości, marzeń o stabilizacji i bezpieczeństwie. Nie brakuje przerażenia, starań o rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, niepewności i niepokoju. Nadal podziwiam twórczość autorki, z każdą książką coraz bardziej, bowiem poza narastającym napięciem w żadnej nie znajdziecie schematu i nie stwierdzicie, że wieje nudą... Finał zasługuje na złoty medal a Wu po prostu musicie przeczytać tę książkę!

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Uciekła przez niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką."

Najlepsza przyjaciółka Igi zostaje brutalnie pobita. Od tej pory dziewczyna nie czuje się bezpiecznie, ma wrażenie, że ktoś cały czas ją obserwuje. Szybko podejmuje decyzje o przeprowadzce na Osiedle Marzeń, które kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, zamknięta przestrzeń i nowoczesny system ochrony to nie wszystko, dziewczyna musi zgodzić się na pewne ekscentryczne zasady panujące na osiedlu. Jednak czego nie robi się dla bezpieczeństwa?

Kolejne moje spotkanie z piórem autorki zaliczam do udanych. "Będziesz tego żałować" to naprawdę świetny thriller. Choć początek nieco mi się dłużył, to jednak z każdym kolejnym rozdziałem byłam coraz bardziej zaintrygowana i wciągałam się w historię Igi. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, do tego niebanalna fabuła pełna zwrotów akcji, stopniowo budowane napięcie i mamy naprawdę fantastyczny thriller z zaskakującym zakończeniem. Autorka nie zawodzi. Polecam!

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2021-07-11,

To już moja trzecia książka przeczytana tej autorki. "Będziesz tego żałować" zapowiada cały cykl Uwikłane. I byłam ciekawa, jak tym razem autorka sobie poradzi.

Iga była odważną i samodzielną kobietą. Piszę była, bo po ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga żyje w ciągłym strachu. Ktoś ją prześladuje, nagabuje i obserwuje. Nigdzie nie czuje się bezpieczna. Decyduje się na przeprowadzkę do Osiedla marzeń. Miejsca, gdzie bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu. Ekipa sprawdzonych ochroniarzy, najlepsze alarmy oraz wysoki mur sprzyjają poczuciu, że tutaj nic jej nie grozi. Musi tylko zgodzić się na kilka dość restrykcyjnych zasad. Przez okres próbny Iga radzi sobie świetnie, uzależniając się od tego miejsca. Jednak gdy po pewnym czasie zostają jej przedstawione nowe zasady jest nastawiona do nich bardzo sceptycznie zwłaszcza, że trzeba je przyjąć bez gadania, nawet nie można o nich rozmawiać z innymi mieszkańcami. Iga zaczyna drążyć temat i niestety odkrywa szokujące fakty, które również zagrożą jej życiu..

Nie spodziewałam się, że fabuła pójdzie w tą stronę. Nie czytam opisów książek przed przeczytaniem, więc myślałam, że Iga po prostu będzie prześladowaną i dręczoną przez kogoś kobietą, ale specyfika Osiedla marzeń była dla mnie czymś nowym, co bardzo mnie zaintrygowało. Autorka coraz lepiej potrafi budować napięcie. Czułam je cały czas z tyłu głowy podczas czytania. Również sam finał bardzo mnie zaskoczył i nie spodziewałam się tego, kto za tym wszystkim stoi. Uważam, że thrillery psychologiczne pisze się najtrudniej. Ciężko utrzymać ciągłe zainteresowanie czytelnika. Trzeba mocno uważać, żeby nie przegiąć w którąś stronę oraz by nie odkryć kart za szybko. To już czwarta książka autorki i widać, że z każdą powieścią autorka radzi sobie coraz lepiej. Jestem tym faktem zachwycona i czekam na kolejną książkę z serii. I jeszcze jako okładkowa sroka muszę zwrócić uwagę na wydanie książki. wydawnictwo kobiece ostatnio przechodzi już samo siebie i serwuje nam pięknie opakowane książki. Oby tak dalej!

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książki Autorki już czytałam, więc tym chętniej sięgam po kolejną powieść Jej autorstwa.

Iga to młoda kobieta, która ma poczucie, że od rozstania z partnerem jest prześladowana. Kiedy dowiaduje się, że jej przyjaciółka została napadnięta uczucie strach zaczyna ogarniać ją jeszcze bardziej. Postanawia skorzystać z wyjątkowej oferty i zamieszkać na mocno strzeżonym osiedlu pod szumną nazwą ,,Osiedle Marzeń". Gdzie to ja zaprowadzi? Napomknę tylko, że to thriller psychologiczny a nie płomienny romans.

Mogę zapewnić, że były momenty gdy czułam strach Igi, jej niepewność i zagubienie. To dowód na to jak dobrze Autorka wprowadziła mnie w emocje bohaterki. Na pewno nie można poczuć, ze profil psychologiczny pozostawia cokolwiek zarzucenia. Bohaterowie są doskonale ,,podani", bez kłopotu wskakujemy w ich skórę.

Podoba mi się sposób narracji, niby niespieszna akcja a jednak wyzwalająca bicie serca i przyspieszony oddech. Z każdą stroną odkrywamy nowe fakty, które zmieniają nasze widzenie czy sympatię do bohaterów.
Autorka niewątpliwie ma swój styl i w doskonały sposób utrzymuje go w kolejnych napisanych przez siebie książkach. Dzięki temu mam świadomość czego mogę się spodziewać. Natomiast fabuła zawsze mnie zaskakuje.

Polecam miłośnikom thrillerów psychologicznych oraz tym, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z tym gatunkiem.
Ja zdecydowanie będę sięgać po kolejne książki Autorki.

Avatar użytkownika - alliwantisbooks
alliwantisbooks
Przeczytane:2021-06-27,

Ale to było dobre 🔥 Na najnowszą książkę Alicji Sinickiej musiałam trochę poczekać przez zawirowania z pocztą. Kiedy w końcu przyszła do mnie paczka , nie czekałam ani chwili i zabrałam się za czytanie.

Po przeczytaniu serii oławskiej wiedziałam, że chcę więcej tego typu książek! Ta najnowsza książka również mnie nie zawiodła, a tylko utwierdziła w przekonaniu, że twórczość autorki mocno wpisuje się w mój gust czytelniczy ❤️

Czytaliście już? Znacie książki Alicji Sinickiej? Jeśli nie, a lubicie thrillery i domestic noir, to gorąco zachęcam do zapoznania się z dorobkiem autorki 🔥

Iga po rozstaniu z partnerem i brutalnym ataku na swoją przyjaciółkę, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Aby poradzić sobie z traumą wprowadza się na prestiżowe, zamknięte Osiedle Marzeń. Pobyt na strzeżonej przestrzeni w pierwszej chwili wydaje się ratunkiem. Z biegiem czasu jednak Iga odkrywa, że lokatorów obowiązują pewne zasady. Niektóre z nich są bardzo nietypowe. Czego jednak się nie robi dla świętego spokoju?

To było coś nowego, bardzo ciekawy pomysł i doskonale poprowadzona fabuła. Do książki usiadłam pewnego dnia po pracy i do wieczora miałam za sobą już 3/4 historii. Gdybym miała wolne na drugi dzień na pewno nie oderwałabym się od niej aż do ostatniej strony. Polecam! 🔥

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-06-06,

Lubicie książki Alicji Sinickiej? Ja osobiście jestem fanką i nie mam zastrzeżeń. Właśnie jestem po lekturze najnowszej książki autorki "Będziesz tego żałować".

"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie".

Iga po tym jak jej przyjaciółka cudem uszła z życiem, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Do tego wszystkiego rozstała się z partnerem, który nie daje jej spokoju. Zmęczona sytuacją, w której się znalazła, postanawia się przeprowadzić. Idealnym miejscem wydaje się Osiedle Marzeń, które kusi obietnicą bezpieczeństwa i prywatności. Jest tylko jedno ale, Iga musi się zgodzić na przestrzeganie pewnych zasad.

Ta książka pokazuje nam przede wszystkim to, jak traktowane są kobiety we współczesnym świecie i jak łatwo mężczyźni potrafią zmanipulować kobiety do tego stopnia, że się od nich uzależniają i często nie potrafią odejść.

Często wyidealizowany świat nie zawsze jest miejscem bezpiecznym.

Zapoznajcie się z historią Igi i wielu innych kobiet. Zachęcam i polecam tą książkę.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Jeśli nie jesteście pewni, czy chcecie przeczytać najnowszą powieść Alicji Sinickiej, to ja Wam pomogę podjąć decyzję. Przeczytajcie! Jestem pod wrażeniem fabuły, którą skonstruowała autorka. Świat, który stworzyła nie jest nam obcy. To samo dotyczy bohaterów książki. Uciekając przed niebezpieczeństwem szukamy azylu, by odciąć się od trudnej sytuacji, która spędza sen z powiek. Przychodzi czas kiedy znajdujemy dla siebie bezpieczne miejsce, poznajemy serdeczne dusze i wydaje się, że wszystko wraca na właściwe tory. Przynajmniej pomału się ku temu zmierza. A co, jeśli trafiamy z deszczu pod rynnę?
Iga rozstaje się z chłopakiem, po czym jej przyjaciółka Ania zostaje zaatakowana i trafia do szpitala. Dziewczyna żyje w strachu przed napastnikiem i nawet we własnym mieszkaniu nie czuje się już bezpiecznie. Przyciąga ją oferta domu na Osiedlu Marzeń, które jest odseparowane od świata zewnętrznego. Najlepszy system ochrony, dowóz żywności, praca zdalna i sąsiedzi, którzy również pragnęli poczuć się bezpiecznie to kusząca alternatywa. Miejsce wydaje się być tym, czego Iga teraz potrzebuje. Jedyne co ją zastanawia to warunki, których trzeba przestrzegać, jeśli chce się być mieszkańcem kontrowersyjnego osiedla. Nie spodziewa się, jak będzie wyglądała jej nowa rzeczywistość.
"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie" brzmi hasło na książce i całkowicie odzwierciedla to, co oferuje swoją historią. Może miałam problem z początkiem, nie umiałam się wgryźć, ale jak doszło do przeprowadzki na Osiedle Marzeń, przepadłam. Przeczytałam dzisiaj prawie całą książkę, wczoraj pierwsze 50 stron, i to chyba najlepsza rekomendacja dla książki. Ją się pochłania jak lody czekoladowe, na raz. Odczuwa się ciągły niepokój, strach, nie wiadomo z której strony zaatakuje napastnik i co najważniejsze... Komu ufać?
Świetnie skonstruowany thriller, w którym niepewność nie opuszcza ani na chwilę. Czytając tę powieść przyszedł mi na myśl serial "Opowieść podręcznej" (książki niestety nie czytałam). Ten kto czytał, bądź oglądał serial wie, do czego piję.
Nie chcę zdradzać co się dzieje u Igi i jej przyjaciół. Musicie przeczytać. Ja czekam na kolejną cześć serii. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-05-30,

"Będziesz tego żałować" to najnowsza powieść @alicja_sinicka
Uwielbiam książki tej autorki. Chociażby za lekki styl pisania, za napięcie towarzyszące czytelnikowi do samego końca i za świetne i niepowtarzalne historie!💙

Tym razem książka również skradła moje serce. Początkowo myślałam, że się nie wkręcę, ale gdy wprowadziłam się razem z Igą na Osiedle Marzeń to przepadłam.. przecież ktoś musiał ją pilnować i mieć na oku!🙈

Iga rozstaje się ze swoim partnerem Marcelem, a jej przyjaciółkę napadnięto. Dziewczyna ma wrażenie, że jest śledzona, nigdzie nie czuje się bezpiecznie - nawet w swoim mieszkaniu. Jedyną ostoją dla niej jest jej przyjaciel Wojtek.

Podejmuje decyzję o przeprowadzce na Osiedle Marzeń, gdzie wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie. Po krótkim czasie Iga nie chce opuszczać murów tego osiedla...ma wrażenie, że gdy je opuści to stanie jej się krzywda.

I tu zaczyna się jazda!

Jakie na tym osiedlu panowały rygory! Ja nie mogę!🙈

Do 10.00 można było chodzić w piżamie-dłużej absolutnie NIE (ja bym wyleciala stamtąd szybciej niż myślę😂 - przynajmniej za ten punkt🙈), w domkach mieszkały tylko i wyłącznie pary bezdzietne - dzieci to problem.. I to tajemnicze piętro z klepsydrą i trzema pokojami 😁

Nie, nie to nie był pokój Greya🙈
Za tymi drzwiami znajdowały się....

No właśnie co?
Ciekawi?

To radzę biec do biblioteki albo zamówić książkę w księgarni bo na pewno nie pożałujecie!😍

Polecam!
Bardzo polecam!

Ps. Zapomniałabym wspomnieć, że zakończenie również mnie trochę zaskoczyło, chociaż potoczyło się bardzo szybko 🙈

Gratuluję Pani Alicji świetnej książki:)!

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Kolejna bardzo dobra książka pani Alicji Sinickiej, nie zawiodłam się. Ciekawy pomysł na fabułę. Akcja dzieje się szybko i wciąga prawie od pierwszych stron. Gdy zaczęłam  czytać nie mogłam odłożyć książki do czytania na póżniej,  musiałam doczytać do końca. Zarwałam noc, ale nie żałuję. Zakończenie zaskoczyło, nie takiego spodziewałam się. Okazuje się, że nie można do końca ufać nikomu. Trochę dołujące to, ale tak w życiu czasami bywa.

Alicja Sinicka znów mnie nie zawiodła - stworzyła historię, która budzi ciekawość i wywołuje dreszczyk strachu. Od początku kroi się intryga, a w zakamarkach czai się strach. A kiedy Iga, główna bohaterka, zamieszkuje na Osiedlu Marzeń, akcja jeszcze bardziej się rozpędza. Autorka umiejętnie kształtuje wykreowaną rzeczywistość, buduje napięcie i drażni wyobraźnię przez niedopowiedzenia.

W tej książce nie leje się krew (choć jest ta scena z kolczykiem...); nie jest to także makabryczny kryminał, który spędza sen z powiek czytelnika; a jednak mąci w głowie i wywołuje niepokój. Rozwiązanie natomiast zmusza do zastanowienia czy taki układ miałby szansę zaistnieć i funkcjonować w prawdziwym świecie?

Bałam się, że pomimo przychylnych ocen się zawiodę. Ale one okazały się adekwatne do książki. Sam pomysł z osiedlem już gdzieś przerabiałam, Terapeutka B. A. Paris, natomiast fabuła nietuzinkowa.

Iga nie ma najlżej w życiu, ojciec zostawił ją gdy była mała, matka zmarła kilka lat temu przez głupi wypadek, na swojej drodze spotkała szurniętego kolesia a koło zamyka się gdy ktoś napada jej przyjaciółkę. Choć powinnam raczej napisać, że koło się otwiera i przyciąga jak magnes same złe zdarzenia do życia Igi. W efekcie czego mamy tutaj nadmiaru strachu i lęku, wręcz obsesyjnego. W końcu Iga trafia na solidnie strzeżone Osiedle Marzeń. Mogłoby się wydawać, że to koniec obawy o jutro, o własne życie. Ale czy zdoła podporządkować się zasadom panującym w jej nowym domu? W imię czego?

Książka opiera się na totalnej manipulacji, w pewnym momencie każdego i wszystkich podejrzewamy o najgorsze.

Postać Igi przypadła mi do gustu, polubiłam ją, nie irytowała mnie. Jej charakter i osobowość są wyważone. Ona sama jest sprytna i podejrzliwa.

Nie ma tutaj miejsca na sztuczne sceny, za to możemy wczuć się w to co myśli Iga bo autorka ma świetny styl i odzwierciedla to w nim. Jeśli dziewczyna ma jakieś wątpliwości to czytelnik wie kiedy i dlaczego wykiełkowały.

Jeśli myślicie, że prolog zdradza choć odrobinę tajemnicy to jesteście w błędzie. Zapomniałam o nim jak tylko zaczęłam czytać książkę od pierwszego rozdziału i przypomniałam sobie o nim dopiero gdy trafiłam na jego rozdział. Wbija w siedzenia.

Najpierw Iga rozstaje się z chłopakiem, który z trudem godzi się z nową sytuacją. Niedługo potem nieznany sprawca atakuje jej najlepszą przyjaciółkę. Te wydarzenia sprawiają, że dziewczyna obawia się o swoje bezpieczeństwo.
Oferta zamieszkania na Osiedlu Marzeń, która pewnego dnia trafia do Igi rąk wydaje się uśmiechem od losu. Dziewczyna na nowo może poczuć się całkowicie bezpieczna. Wystarczy tylko zgodzić się na kilka zasad, które wydają się niczym w porównaniu do tego co przeżywa na co dzień.
Kilka tygodni od zamieszkania w nowym miejscu zostają przedstawione kolejne warunki zamieszkania na osiedlu. Te są nieco ekscentryczne i Iga nie do końca wierzy w ich sens. Czy dziewczyna zgodzi się na nowe warunki, które zostały jej przedstawione? Czy rzeczywiście Osiedle Marzeń jest takie idealne, na jakie zostało wykreowane?
Kilka lat temu miała wielką przyjemność obejrzeć film wyprodukowany w 2004 roku ,,Żony ze Stepford''. Będziesz tego żałować miała wiele cech wspólnych z tym filmem. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale Stepford i Osiedle Marzeń działały na podobnych zasadach.
Każdy z nas chce czuć się bezpieczny dlatego potrafiłam zrozumieć motywację Igi, która chciała znaleźć się w miejscu mogącym zapewnić jej spokój. Nowy dom miał być dla niej azylem. I przez spory okres czasu był miejscem, w którym nic złego nie mogło jej spotkać.... A może tylko tak jej się zdawało?
Tak naprawdę od początku czułam, że z Osiedlem Marzeń jest coś nie tak. Dla mnie było za idealne. Ostatecznie okazało się, że miałam rację. Idealnie miejsce na pierwszy rzut oka miało swoje brudne tajemnice. Jednak nie miałam powodów do satysfakcji, bo byłam przerażona mentalnością większości mieszkańców Osiedla Marzeń. Do tej pory na myśl o miejscu osadzenia akcji robi mi się nieprzyjemnie, bo w dalszym ciągu nie mogę zrozumieć motywów jakie przyświecały powstaniu Osiedla. A co jest w tym wszystkim najgorsze ? Będziesz tego żałować jest fikcją literacką. Jednak istnieją na tym świecie jednostki, które w imię np. bezpieczeństwa, spokoju, pokoju lub też innych powodów manipulują ludzi dla osiągnięcia znanych sobie celów. Takim manipulacjom poddawane są nie tylko pojedyncze jednostki, ale także całe narody.
Będziesz tego żałować to książka, której akcja zaczyna się dość niepozornie i tak naprawdę nic nie zapowiadało tego z czym będziemy mieli styczność w dalszej części książki. Najpierw możemy poczuć strach, który na każdym kroku towarzyszy głównej bohaterce. Gdy zdaje się, że młoda kobieta znajduje swój azyl, z przerażeniem odkrywamy ciemną stronę Osiedla Marzeń. Wydarzenia jakie mają tam miejsce budzą w nas opór i współczucie dla oszukanych. Będziesz tego żałować to lektura, która szokuje i porusza do głębi. Ukazuje mroczne oblicze, które może pokazać człowiek. Obnaża sztuczki, które stosują niektórzy ludzie by manipulować innymi.
Będziesz tego żałować to książka trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony. To wszystko sprawia, że czytelnik będzie miał trudności by się od niej oderwać.
Zważywszy na to, że Będziesz tego żałować ma kilka cech wspólnych z jednym z moim ulubionych filmów-Żony ze Stepford nie pozostaje mi nic innego jak uznać ją za całkiem interesującą historię.

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-02-19, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Zaskakujący thriller. pokazuje jak bardzo jesteśmy podatni na manipulacje w trudnych chwilach życia

Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Detektywi z podstawówki. Tajemnica woźnej Drucik

Wciągająca, zabawna i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza. W podstawówce, do której uczęszczają...

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...