Będziesz tego żałować

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-05-19

Tom 1 cyklu Uwikłane

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”!

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

Tagi: kryminał sensacja

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Będziesz tego żałować

Opinie o książce - Będziesz tego żałować

Avatar użytkownika - pola84
pola84

To już moja trzecia książka przeczytana tej autorki. "Będziesz tego żałować" zapowiada cały cykl Uwikłane. I byłam ciekawa, jak tym razem autorka sobie poradzi.

Iga była odważną i samodzielną kobietą. Piszę była, bo po ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga żyje w ciągłym strachu. Ktoś ją prześladuje, nagabuje i obserwuje. Nigdzie nie czuje się bezpieczna. Decyduje się na przeprowadzkę do Osiedla marzeń. Miejsca, gdzie bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu. Ekipa sprawdzonych ochroniarzy, najlepsze alarmy oraz wysoki mur sprzyjają poczuciu, że tutaj nic jej nie grozi. Musi tylko zgodzić się na kilka dość restrykcyjnych zasad. Przez okres próbny Iga radzi sobie świetnie, uzależniając się od tego miejsca. Jednak gdy po pewnym czasie zostają jej przedstawione nowe zasady jest nastawiona do nich bardzo sceptycznie zwłaszcza, że trzeba je przyjąć bez gadania, nawet nie można o nich rozmawiać z innymi mieszkańcami. Iga zaczyna drążyć temat i niestety odkrywa szokujące fakty, które również zagrożą jej życiu..

Nie spodziewałam się, że fabuła pójdzie w tą stronę. Nie czytam opisów książek przed przeczytaniem, więc myślałam, że Iga po prostu będzie prześladowaną i dręczoną przez kogoś kobietą, ale specyfika Osiedla marzeń była dla mnie czymś nowym, co bardzo mnie zaintrygowało. Autorka coraz lepiej potrafi budować napięcie. Czułam je cały czas z tyłu głowy podczas czytania. Również sam finał bardzo mnie zaskoczył i nie spodziewałam się tego, kto za tym wszystkim stoi. Uważam, że thrillery psychologiczne pisze się najtrudniej. Ciężko utrzymać ciągłe zainteresowanie czytelnika. Trzeba mocno uważać, żeby nie przegiąć w którąś stronę oraz by nie odkryć kart za szybko. To już czwarta książka autorki i widać, że z każdą powieścią autorka radzi sobie coraz lepiej. Jestem tym faktem zachwycona i czekam na kolejną książkę z serii. I jeszcze jako okładkowa sroka muszę zwrócić uwagę na wydanie książki. wydawnictwo kobiece ostatnio przechodzi już samo siebie i serwuje nam pięknie opakowane książki. Oby tak dalej!

Książki Autorki już czytałam, więc tym chętniej sięgam po kolejną powieść Jej autorstwa.

Iga to młoda kobieta, która ma poczucie, że od rozstania z partnerem jest prześladowana. Kiedy dowiaduje się, że jej przyjaciółka została napadnięta uczucie strach zaczyna ogarniać ją jeszcze bardziej. Postanawia skorzystać z wyjątkowej oferty i zamieszkać na mocno strzeżonym osiedlu pod szumną nazwą ,,Osiedle Marzeń". Gdzie to ja zaprowadzi? Napomknę tylko, że to thriller psychologiczny a nie płomienny romans.

Mogę zapewnić, że były momenty gdy czułam strach Igi, jej niepewność i zagubienie. To dowód na to jak dobrze Autorka wprowadziła mnie w emocje bohaterki. Na pewno nie można poczuć, ze profil psychologiczny pozostawia cokolwiek zarzucenia. Bohaterowie są doskonale ,,podani", bez kłopotu wskakujemy w ich skórę.

Podoba mi się sposób narracji, niby niespieszna akcja a jednak wyzwalająca bicie serca i przyspieszony oddech. Z każdą stroną odkrywamy nowe fakty, które zmieniają nasze widzenie czy sympatię do bohaterów.
Autorka niewątpliwie ma swój styl i w doskonały sposób utrzymuje go w kolejnych napisanych przez siebie książkach. Dzięki temu mam świadomość czego mogę się spodziewać. Natomiast fabuła zawsze mnie zaskakuje.

Polecam miłośnikom thrillerów psychologicznych oraz tym, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z tym gatunkiem.
Ja zdecydowanie będę sięgać po kolejne książki Autorki.

Avatar użytkownika - alliwantisbooks
alliwantisbooks

Ale to było dobre 🔥 Na najnowszą książkę Alicji Sinickiej musiałam trochę poczekać przez zawirowania z pocztą. Kiedy w końcu przyszła do mnie paczka , nie czekałam ani chwili i zabrałam się za czytanie.

Po przeczytaniu serii oławskiej wiedziałam, że chcę więcej tego typu książek! Ta najnowsza książka również mnie nie zawiodła, a tylko utwierdziła w przekonaniu, że twórczość autorki mocno wpisuje się w mój gust czytelniczy ❤️

Czytaliście już? Znacie książki Alicji Sinickiej? Jeśli nie, a lubicie thrillery i domestic noir, to gorąco zachęcam do zapoznania się z dorobkiem autorki 🔥

Iga po rozstaniu z partnerem i brutalnym ataku na swoją przyjaciółkę, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Aby poradzić sobie z traumą wprowadza się na prestiżowe, zamknięte Osiedle Marzeń. Pobyt na strzeżonej przestrzeni w pierwszej chwili wydaje się ratunkiem. Z biegiem czasu jednak Iga odkrywa, że lokatorów obowiązują pewne zasady. Niektóre z nich są bardzo nietypowe. Czego jednak się nie robi dla świętego spokoju?

To było coś nowego, bardzo ciekawy pomysł i doskonale poprowadzona fabuła. Do książki usiadłam pewnego dnia po pracy i do wieczora miałam za sobą już 3/4 historii. Gdybym miała wolne na drugi dzień na pewno nie oderwałabym się od niej aż do ostatniej strony. Polecam! 🔥

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Lubicie książki Alicji Sinickiej? Ja osobiście jestem fanką i nie mam zastrzeżeń. Właśnie jestem po lekturze najnowszej książki autorki "Będziesz tego żałować".

"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie".

Iga po tym jak jej przyjaciółka cudem uszła z życiem, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Do tego wszystkiego rozstała się z partnerem, który nie daje jej spokoju. Zmęczona sytuacją, w której się znalazła, postanawia się przeprowadzić. Idealnym miejscem wydaje się Osiedle Marzeń, które kusi obietnicą bezpieczeństwa i prywatności. Jest tylko jedno ale, Iga musi się zgodzić na przestrzeganie pewnych zasad.

Ta książka pokazuje nam przede wszystkim to, jak traktowane są kobiety we współczesnym świecie i jak łatwo mężczyźni potrafią zmanipulować kobiety do tego stopnia, że się od nich uzależniają i często nie potrafią odejść.

Często wyidealizowany świat nie zawsze jest miejscem bezpiecznym.

Zapoznajcie się z historią Igi i wielu innych kobiet. Zachęcam i polecam tą książkę.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Jeśli nie jesteście pewni, czy chcecie przeczytać najnowszą powieść Alicji Sinickiej, to ja Wam pomogę podjąć decyzję. Przeczytajcie! Jestem pod wrażeniem fabuły, którą skonstruowała autorka. Świat, który stworzyła nie jest nam obcy. To samo dotyczy bohaterów książki. Uciekając przed niebezpieczeństwem szukamy azylu, by odciąć się od trudnej sytuacji, która spędza sen z powiek. Przychodzi czas kiedy znajdujemy dla siebie bezpieczne miejsce, poznajemy serdeczne dusze i wydaje się, że wszystko wraca na właściwe tory. Przynajmniej pomału się ku temu zmierza. A co, jeśli trafiamy z deszczu pod rynnę?
Iga rozstaje się z chłopakiem, po czym jej przyjaciółka Ania zostaje zaatakowana i trafia do szpitala. Dziewczyna żyje w strachu przed napastnikiem i nawet we własnym mieszkaniu nie czuje się już bezpiecznie. Przyciąga ją oferta domu na Osiedlu Marzeń, które jest odseparowane od świata zewnętrznego. Najlepszy system ochrony, dowóz żywności, praca zdalna i sąsiedzi, którzy również pragnęli poczuć się bezpiecznie to kusząca alternatywa. Miejsce wydaje się być tym, czego Iga teraz potrzebuje. Jedyne co ją zastanawia to warunki, których trzeba przestrzegać, jeśli chce się być mieszkańcem kontrowersyjnego osiedla. Nie spodziewa się, jak będzie wyglądała jej nowa rzeczywistość.
"Najgorsze rzeczy w życiu wkradają się do niego podstępnie" brzmi hasło na książce i całkowicie odzwierciedla to, co oferuje swoją historią. Może miałam problem z początkiem, nie umiałam się wgryźć, ale jak doszło do przeprowadzki na Osiedle Marzeń, przepadłam. Przeczytałam dzisiaj prawie całą książkę, wczoraj pierwsze 50 stron, i to chyba najlepsza rekomendacja dla książki. Ją się pochłania jak lody czekoladowe, na raz. Odczuwa się ciągły niepokój, strach, nie wiadomo z której strony zaatakuje napastnik i co najważniejsze... Komu ufać?
Świetnie skonstruowany thriller, w którym niepewność nie opuszcza ani na chwilę. Czytając tę powieść przyszedł mi na myśl serial "Opowieść podręcznej" (książki niestety nie czytałam). Ten kto czytał, bądź oglądał serial wie, do czego piję.
Nie chcę zdradzać co się dzieje u Igi i jej przyjaciół. Musicie przeczytać. Ja czekam na kolejną cześć serii. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Będziesz tego żałować" to najnowsza powieść @alicja_sinicka
Uwielbiam książki tej autorki. Chociażby za lekki styl pisania, za napięcie towarzyszące czytelnikowi do samego końca i za świetne i niepowtarzalne historie!💙

Tym razem książka również skradła moje serce. Początkowo myślałam, że się nie wkręcę, ale gdy wprowadziłam się razem z Igą na Osiedle Marzeń to przepadłam.. przecież ktoś musiał ją pilnować i mieć na oku!🙈

Iga rozstaje się ze swoim partnerem Marcelem, a jej przyjaciółkę napadnięto. Dziewczyna ma wrażenie, że jest śledzona, nigdzie nie czuje się bezpiecznie - nawet w swoim mieszkaniu. Jedyną ostoją dla niej jest jej przyjaciel Wojtek.

Podejmuje decyzję o przeprowadzce na Osiedle Marzeń, gdzie wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie. Po krótkim czasie Iga nie chce opuszczać murów tego osiedla...ma wrażenie, że gdy je opuści to stanie jej się krzywda.

I tu zaczyna się jazda!

Jakie na tym osiedlu panowały rygory! Ja nie mogę!🙈

Do 10.00 można było chodzić w piżamie-dłużej absolutnie NIE (ja bym wyleciala stamtąd szybciej niż myślę😂 - przynajmniej za ten punkt🙈), w domkach mieszkały tylko i wyłącznie pary bezdzietne - dzieci to problem.. I to tajemnicze piętro z klepsydrą i trzema pokojami 😁

Nie, nie to nie był pokój Greya🙈
Za tymi drzwiami znajdowały się....

No właśnie co?
Ciekawi?

To radzę biec do biblioteki albo zamówić książkę w księgarni bo na pewno nie pożałujecie!😍

Polecam!
Bardzo polecam!

Ps. Zapomniałabym wspomnieć, że zakończenie również mnie trochę zaskoczyło, chociaż potoczyło się bardzo szybko 🙈

Gratuluję Pani Alicji świetnej książki:)!

Iga, główna bohaterka książki "Będziesz tego żałować" zrywa ze swoim chłopakiem, Marcelem. Reakcja byłego chłopaka jest przerażająca. rzuca jej słowa "Będziesz tego żałować", bombarduje ją sms-ami i głuchymi telefonami. Iga zaczyna odczuwać strach. Boi się o swoje życie.
Pewnego wieczoru dzwoni do niej jej przyjaciółka, która zapłakana mówi, że musi się z nią natychmiast zobaczyć, że zaraz u niej będzie, bo dowiedziała się czegoś strasznego. Niestety, nigdy do Igi nie dociera. Niedaleko jej bloku zostaje zaatakowana, uderzona w głowę, przez co traci pamięć.
Iga popada w paranoję. Wszędzie widzi czające się niebezpieczeństwo. Kilka dodatkowych, niewyjaśnionych zdarzeń powodują, że postanawia zamieszkać na tajemniczym Osiedlu Marzeń, zwanym przez mieszkańców miasta Osiedlem Zasłoniętych Okien. Nazwa ta nawiązuje do tajemniczego pierwszego piętra domów na osiedlu. Nikt nie wie, co się wewnątrz znajduje, nawet Iga, która tam zamieszkuje, nie ma tam wstępu. Wyobraźnia podpowiada różne scenariusze, sauna, sala fitness? Tylko dlaczego te drzwi są zamknięte...
Po kilku dniach Iga poznaje Adriana, założyciela Osiedla Marzeń. Zaczyna kiełkować między nimi uczucie.
Co dzieje się za murami osiedla? Czy Iga odnajdzie tam spokój? Czy zostanie rozwiązana zagadka napadu na przyjaciółkę Igi?
Nie zdradzę tego. Napiszę tylko, że "Będziesz tego żałować" to doskonały thriller psychologiczny. Autorka poprowadziła fabułę w sposób prosty, przyjemny dla czytelnika a zarazem niezwykle zaskakujący. To, co się wydawało na początku faktem, wywróciło się w trakcie kilkukrotnie. A zakończenie... Działo się!
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Alicji Sinickiej, ale na pewno nie ostatnie. Autorka ma doskonałe pióro, prowadzi czytelnika przez fabułę w sposób dla mnie idealny.
Czas spędzony przy tej lekturze był czasem bardzo dobrze spożytkowanym.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Iga rozstaje się z chłopakiem i od tego momentu czuje się prześladowana. On nie daje jej spokoju a coraz częście spotykają ją różne dziwne wydarzenia. Po napadzie na przyjaciółkę nie czuje się bezpieczna. I z pewnej siebie, otwartej oraz odwaznej, zmienia się w cichą i bojącą się kobietę.
Osiedle marzeń sprawia że poczuje się bezpieczna i zamknie się na ten świat.
Ale trzeba spełniać pewne warunki i przestrzegać zasad.

Do książki miałam wielkie wymagania ponieważ znam poprzednią książkę autorki która wbiła mnie w fotel przy czytaniu. Tutaj również od pierwszych stron się wczułam. Wątki z psychopatami uwielbiam i myślałam że mam tu z takim do czynienia. Jednak wszystko z strony na stronę się zmienia i działo się wiele i nieprzewidywalnego. Osiedle marzeń tak mnie wciągnęło że pragnęłam poznać wszystkie tajemnice na raz. Ale Autorka odkrywa je po kolei przed nami. Czułam napięcie. A pomysłów na zakończenie miałam wiele. Autorka znowu zabrała mnie w inny świat który mnie zaciekawił i miło spędziłam z nim czas. Możemy się dowiedzieć jak ludzie potrafią nas omamić i otoczyć. Jak poczucie bezpieczeństwa gra rolę w myśleniu człowieka. Przed strachem uciekamy.
Jak dla mnie książka warta uwagi i poświęcenia jej czasu.

Avatar użytkownika - ewelinafacheris
ewelinafacheris
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zwyczajne życie Igi nagle ulega zmianie. Zerwała z chłopakiem, który na tę informację zareagował agresją. Jej przyjaciółka w drodze do niej została napadnięta.
Kobieta traci poczucie bezpieczeństwa. Żyje w ciągłym strachu.
Jej uwagę przykuwa reklama Osiedla Marzeń, które obiecuje najnowocześniejsze systemy ochrony i bezpieczeństwo.
Iga decyduje się na przeprowadzkę. Jednak aby zamieszkać na Osiedlu Marzeń trzeba przestrzegać szeregu zasad. Warunki są niestandardowe i specyficzne.
Na co gotowa jest zgodzić się Iga, aby w końcu poczuć się bezpiecznie?

"Będziesz tego żałować" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy i intrygujący. Zwłaszcza zamysł Osiedla Marzeń.
Mimo, że historia wciągnęła mnie, to momentami trochę się dłużyła. Czekałam aż akcja nabierze większego tempa.

Autorka w swojej książce pokazuje jak łatwo stracić poczucie bezpieczeństwa. Jak straszne jest życie w permanentnym strachu, ciągle oglądając się za siebie.

Zaskakujące jak Iga szybko godzi się podpisać szereg zasad i warunków, aby tylko móc spać spokojnie. Jak wiele sami bylibyśmy w stanie poświęcić, aby czuć się bezpiecznie?

Z całą pewnością sięgnę po inne książki autorki. Podobał mi się stworzony przez nią klimat zagrożenia i strachu.

Alicja Sinicka @alicja_sinicka to autorka,po kto?rej ksia?z?ki sie?gam juz? w ciemno.
Historia Igi w BE?DZIESZ TEGO Z?AŁOWAC? ro?wniez? mnie w tym przypadku nie zawiodła.Bawiłam sie? doskonale.
7.75/10?
Od pierwszy stron dałam sie? wcia?gna?c? w wir biez?a?cych tu wydarzen?,gdyz? sama fabuła została naprawde? bardzo ciekawie zarysowana.Jest ona niesamowicie lekka i przyjemna w odbiorze,a dodatkowo akcja nawet na moment nie zwalnia tempa.Wcia?ga i kusi,by czytac? ja? dalej.I tak oto pochłone?łam ta? lekture? w jeden wieczo?r.I z niecierpliwos?cia? wyczekuje kolejnego tomu.Oby ukazał sie? on wkro?tce.
Kiedy Iga postanawia zakon?czyc? swo?j s?wiez?o rozpocze?ty zwia?zek nie spodziewa sie?,z?e Marcel wpadnie az? w taki szał.Od tej pory czuje sie? obserowana i osaczona.Z kaz?dym dniem popada w coraz wie?ksze przeraz?enie.Dodatkowo tego wszystkiego nie ułatwia jej tajemniczy wypadek najlepszej przyjacio?łki.Ania została przeciez? napadnie?ta w drodze do niej.Chciała tylko jej cos? waz?nego przekazac?,cos? co przypadkiem odkryła.Ale teraz Iga sie? tego niestety juz? nie dowie.W obawie o swoje z?ycie przenosi sie? na pilnie strzez?one osiedle.Osiedle Marzen? gwarantuje spoko?j,harmonie? a przede wszystkim bezpieczen?stwo.A Iga o niczym tak nie marzy,by poczuc? sie? wreszcie bezpiecznie.Ale czy za brama? tego miejsca nie kryje sie? kolejny koszmar?
BE?DZIESZ TEGO Z?AŁOWAC? to pierwszy tom z serii UWIKŁANE.Historia jest niezwykle intryguja?ca i pochłaniaja?ca.Autorka w doskonały sposo?b wie jak budowac? napie?cie i niepoko?j.Klimat tajemniczy a sama zagadka okazała sie? s?wietna? rozrywka?.Choc? nie powiem,iz? nie obyło sie? o kilka zachowan? gło?wnej bohaterki,kto?re lekko przyprawiały o zgrzytanie ze?bami.Bowiem momentami była ona wprost niesamowicie naiwna,a jej działania nie raz budziły wa?tpliwos?ci.Ale strach,kto?ry nia? kierował na kaz?dego działa przeciez? inaczej.A Ty jakbys? sie? zachowała w podobnej sytuacji? Zache?cam zatem do przeczytania historii Igi.Ja s?ledziłam jej poczynania z zapartym tchem.
@wydawnictwo.kobiece

Kiedy Iga dowiaduje się o brutalnym ataku na swoją przyjaciółkę i rozstaje z agresywnym chłopakiem, przestaje czuć się bezpiecznie we własnym domu.
Dlatego decyduje się na przeprowadzkę do Osiedla Marzeń, bo miejsce to jawi jej się jako oaza bezpieczeństwa.
Wysokie mury, ochrona i przyjaźni sąsiedzi.
Aby w nim zamieszkać musi tylko zgodzić się na kilka dosyć specyficznych warunków
Czego jednak nie robi się dla świętego spokoju!
Po pewnym czasie u Igi zaczynają pojawiać się jednak wątpliwości co do słuszności swego wyboru, ale osiedla nie można opuścić sobie ot tak...
Co takiego kryje w sobie owa oaza bezpieczeństwa???

Powiem Wam szczerze, że początek był taki sobie i mocno się zastanawiałam, gdzie się podziała moja ulubiona autorka???
Ale kiedy zaczynałam już się mocno nudzić, przekroczyłam bramę osiedla i zaczęło się robić tajemniczo i intrygująco.
Żeby nie powiedzieć, że na koniec trafił mnie szlag!!!
Dobrze, że czytałam pod nieobecność męża, bo przy okazji i jemu oberwałoby się ścierą.?
Za co?
Chętnie bym powiedziała, ale wtedy popsułabym Wam całą tą przerażającą zabawę.

W każdym razie książka, pomimo mojej złości, bardzo mi się podobała, co tylko dobrze świadczy o autorce, bo kolejny raz zagrała marsza na moich emocjach.
I to dosyć udanie.
Historię, jak tylko wskoczy na właściwy tor, czyta się błyskawicznie i śmiało ją Wam polecam.

Tylko z góry ostrzegam, aby pousuwać kobitki z zasięgu wzroku ostre przedmioty, żeby czasami któryś przypadkowo nie trafił w osobnika męskiej płci.

Otwórz oczy
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Otwórz oczy

Wyczekiwane zakończenie pełnej namiętności i tajemnic serii Oczy wilka autorki bestsellerów, Alicji Sinickiej Niewygodna przeszłość często powraca...

Oczy wilka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Oczy wilka

Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich, zaczyna właśnie nowy rozdział w życiu. Zmiana miejsca, staż w dużej firmie, pokój...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch