Zaplanuj sobie śmierć

Kiedy słyszę „komedia kryminalna” to pierwsza moja myśl - Joanna Chmielewska! Ubóstwiam jej pióro. Więc poprzeczka zawisła nader wysoko… Czy Pani Milena Wójtowicz dała radę?

Gdy w hali produkcyjnej zostają odnalezione zwłoki pracownika, w firmie wrze. Został zamordowany główny planista - Mirek Biernacki, który nie cieszył się dobrą sławą. Okazuję się, że w firmie nikt go nie lubił. A zwłaszcza Stella Lew-Wolska, z którą miał nagminne konflikty. Dlatego to ona zostaje główna podejrzaną inspektora prowadzącego śledztwo. Współpracownicy niedoli chcąc oczyści dobre imię Stelli i szybko wrócić do pracy (bo terminy gonią!) zaczynają prowadzić swoje prywatne śledztwo. Czy im się to uda? Kto zamordował Mirka? A może to był wypadek?

ZAPLANUJ SOBIE ŚMIERĆ to nietuzinkowa, niekiedy absurdalna komedia zawierająca świetny czarny humor! Dialogi pełne satyry tylko dodają smaczku. Pomysł na zagadkę kryminalną niby banalny, ale napisany w bardzo wciągający sposób. Chociaż akcja dzieje się w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia, czytelnik czyta ją z ciekawością. Główkując i typując kto może być mordercą. Ja nie zgadłam.

Niestety mnogość bohaterów może trochę przytłoczyć i trudno będzie się połapać kto jest kim. Ale całe szczęście autorka na początku spisała nam wszystkie występujące postacie, więc zawsze można podpatrzyć o kogo chodzi.

Może nie śmiałam się w głos przy tej książce, ale parę razy parsknęłam śmiechem. Jeśli pracujecie w fabryce produkcyjnej, będziecie z ukosa i uśmiechem patrzeć na swoich współpracowników!

Informacje dodatkowe o Zaplanuj sobie śmierć:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-05-19
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Zobacz opinie o książce Zaplanuj sobie śmierć

Kup książkę Zaplanuj sobie śmierć

Vice versa
Milena Wójtowicz0
Okładka ksiązki - Vice versa

Niektórzy podpisują cyrograf, Żaneta Wawrzyniak podpisała umowę szkoleniową z PS Business Consulting. Nikt wcześniej nie wspomniał, że oprócz studiów...

Tobie się uda
Milena Wójtowicz0
Okładka ksiązki - Tobie się uda

Nic tak nie komplikuje małżeństwa jak niespodziewany trup... Iwona Borkowska miała prestiżową pracę, atrakcyjnego męża, interesujące hobby i urodę...