Zaplątani

"Zaplątani" to nowość Autorki, której wszystkie książki miałam już przyjemność przeczytać. Czy ta świeżynka zrobiła na mnie wrażenie?⏬

"Niektóre rzeczy dzieją się ot tak, po prostu i już. Bez żadnego wyjaśnienia, dowodów i tez popartych naukowymi badaniami i doświadczeniami. Życia nie trzeba dociekać. Życie trzeba przeżyć tak, żeby go nie zmarnować"- fragment książki

Marta to kobieta, która żyła sobie beztrosko, w luksusie, z przystojnym mężem. Jednak życie postanowiło jej o sobie przypomnieć i stanęła przed wyborem- ciąża, albo rozwód. Problemem było to, że owe zajście w ciążę nie było możliwe z mężem Marty. I wtedy jej przyjaciółka wpadła na genialny pomysł! Z tego pomysłu powstał mały synek Marty, a mąż odszedł w siną dal. Jedna decyzja zmienia cały bieg życia Marty, a na nią czekają kolejne wyzwania.
Czy kobieta pogodzi bycie samotną matką z dwojgiem mężczyzn, którzy pukają do jej drzwi?

Mam mieszane wrażenia po przeczytaniu tej książki 🤔
Z jednej strony mi się podobała, a z drugiej... no nie bardzo. Ale po kolei.
Czytałam wszystkie książki pani Izy i cenię sobie w nich taką "prawdziwość życiową". Tutaj również ją znajdziemy w przemyśleniach bohaterów, ich rozmowach, czy wspomnieniach. Wiele mądrych rad, czy uwag, które skłaniają czytelnika do przemyśleń.
Kolejny plus to oczywiście sceny erotyczne. Namiętne, temperamentne i z przytupem! Ale... no właśnie te "ale"
Od samego początku książki brakowało mi pełnego sarkazmu i czarnego humoru stylu Autorki. Co prawda, pod koniec pojawiają się jego przebłyski, ale kto wie, zna książki ten na pewno rozumie, o co kaman.
Punktem, który mnie niezmiennie irytował podczas czytania, było dokładne przedstawianie historii życiowej każdego bohatera, który pojawił się w książce. To było męczące i rozpraszające, bo ciekawość zżerała mnie odnośnie trójki Zaplątanych, czyli Antka, Artura i Marty.
Ogólnie książkę oceniam dobrze, choć uważam, że sporo wątków i zdarzeń w niej zawartych jest przekombinowanych i niepotrzebnych. Same poznanie głównych bohaterów, w dużej mierze dzięki pisaniu z ich perspektywy, ich historia i uczucia były świetne.

Informacje dodatkowe o Zaplątani:

Wydawnictwo: Magnolia
Data wydania: 2022-09-20
Dodał/a opinię: samotniewsrodksi

Tagi: romans literatura kobieca; literatura obyczajowa; kryminał sensacja romans erotyk kryminalny wątek

Zobacz opinie o książce Zaplątani

Kup książkę Zaplątani

Kolorowo jak diabli
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Kolorowo jak diabli

"Sami swoi" w wydaniu współczesnym. Gdy Paulina zakochała się w Tomku, miała dziewięć lat i bardzo ambitne plany związane ze swoim dziecięcym zauroczeniem...

Pociąg
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Pociąg

Szybko, ostro i z humorem Emocjonalny rollercoaster Ewa ma w życiu pecha. Atakuje on ją raz za razem, kąsając złośliwie i nie dając o sobie zapomnieć...