Zapytaj astronautę

Lubię wszelkie tematy dotyczące kosmosu, więc na wieść, że ukazała się książka opisana z punktu widzenia astronauty podskoczyłam z radości.

Początkowo trochę się bałam, że książka będzie miała charakter "oficjalny", czyli trudne słowa, czytasz i nie do końca ogarniasz o co chodzi. Jednak miło się zaskoczyłam! Tim Peake opowiada w przyjazny i zrozumiały dla laika sposób. Ponadto w książce znajdują się liczne fotografie i rysunki, które dodatkowo mają za zadanie pomóc nam zrozumieć jak od środka wygląda całe przedsięwzięcie dotyczące lotu w kosmos. Tim Peake odpowiada na pytania, które od wieków dręczyły ludzkość (:D), m.in. „Czy na stacji kosmicznej jest Wi-Fi”, lub „Jak załatwia się potrzeby fizjologiczne podczas spaceru kosmicznego”. Jedyne co mnie lekko zirytowało to na pytanie "Jak zostać astronautą" Tim odpowiada... "Trzeba mieć dużo szczęścia", no serio? :D

Podsumowując "Zapytaj astronautę" to książka idealna zarówno dla fanatyków kosmosu jak i dla laików, które tak jak ja pragną zgłębić wiedzę dotyczącą przestrzeni pozaziemskiej.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Informacje dodatkowe o Zapytaj astronautę:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-03-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Ask an Astronaut. My Guide to Life in Space
Dodał/a opinię: comique

Zobacz opinie o książce Zapytaj astronautę

Kup książkę Zapytaj astronautę

Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu
Tim Peake0
Okładka ksiązki - Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu

Lubisz patrzeć w gwiazdy? A co powiesz na zmianę perspektywy? Sięgnij po wyjątkowy album ze zdjęciami nie z tej Ziemi! Tim Peake został pierwszym...

Tim Peake0
Okładka ksiązki - Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu! W ,,Kosmicznej rekrutacji" znajdziesz 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń wykorzystywanych...