Zapytaj astronautę

Interesuję się kosmosem od kiedy tylko pamiętam. Od dziecka uwielbiałam spoglądać w niebo i podziwiać gwiazdy. Moja miłość do kosmosu z czasem tylko wzrosła. Najpierw zakochałam się w Gwiezdnych Wojnach, potem całymi wieczorami, szczególnie zimowymi, obserwowałam niebo. Od niedawna zakochana jestem w Dworze Nocy. I od tej pory wszystko co związane z niebem, gwiazdami, wprawia mnie w wielkie zainteresowanie. Dlatego też kiedy miałam okazję sięgnąć po Zapytaj Astronautę, zrobiłam to bez wahania.

Pewnie wiele osób spoglądając w niebo zastanawia się jak naprawdę tam jest. Ostatnio też bardzo popularny stał się filmik samochodu z kosmosie. Mało kto ma możliwość przekonania się na własnej skórze jak to jest być w kosmosie i jakie to uczucie, co temu towarzyszy. Mamy natomiast możliwość dowiedzenia się tego od kogoś kto już tam był. Tim Peake dzieli się z nami tymi wspomnieniami i wiadomościami w książce Zapytaj Astronautę.

Tim Peake zabiera czytelnika w podróż kosmiczną od startu rakiety po lądowanie na ziemię. Książka składa się z odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszał po powrocie ze swojej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zapytaj Astronautę to lekka, bardzo ciekawa i często zabawna książka, która zawiera wiele, różnego typu wiadomości i ciekawostek na temat kosmosu.

Informacje dodatkowe o Zapytaj astronautę:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-03-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Ask an Astronaut. My Guide to Life in Space
Dodał/a opinię: Królewskie Recenzje

Zobacz opinie o książce Zapytaj astronautę

Kup książkę Zapytaj astronautę

Tim Peake0
Okładka ksiązki - Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów

Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu! W ,,Kosmicznej rekrutacji" znajdziesz 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń wykorzystywanych...

Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu
Tim Peake0
Okładka ksiązki - Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu

Lubisz patrzeć w gwiazdy? A co powiesz na zmianę perspektywy? Sięgnij po wyjątkowy album ze zdjęciami nie z tej Ziemi! Tim Peake został pierwszym...