Zauroczona, zwariowana, zakochana

Do czego jest zdolna zakochana do szaleństwa nastolatka? Do wszystkiego!

Nie wierzysz? Poznaj Caro i jej sposób na zdobycie miłości.

Choć historia Caro wydaje się być jak wiele innych powieści dla młodzieży, gdzie szara myszka zakochuje się w szkolnym przystojniaku, to książkę wyróżnia pomysł na rozwój fabuły. Naukowe podejście dziewczyny do otaczającego ją świata, i próba wyjaśnienia miłości za pomocą chemicznych procesów, doprowadzi ją do szalonego pomysłu, który odmieni jej dotychczasowe życie. Z niewidocznej dla rówieśników nastolatki, przemieni się w bardzo popularną osobę, co pomoże jej poznać swoją wartość.

Jest to też opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej tożsamości, bowiem Caro jest adoptowanym dzieckiem. I choć czuje się kochana i zrozumiana w rodzinie, w której opiekę nad nią sprawuje dwóch tatusiów, to potrzeba poznania swojej przeszłości jest równie ogromna, co zdobycie uwagi obiektu swoich westchnień.

Książkę czyta się bardzo szybko, za sprawą zabawnych dialogów i śmiesznych sytuacji, które mają w niej miejsce. Napisana jest lekkim i młodzieżowym językiem, a naukowe wtręty dodają jej niepowtarzalnego klimatu i zmuszają do rozważań. Nie za bardzo podobały mi się niektóre określenia, bo w mojej ocenie były dość wulgarne, jednak zdaję sobie sprawę, że młodzież takich zwrotów używa, więc książka zyskuje dzięki temu na wiarygodności.

Bardzo mi się podobało, że historia porusza również temat osób LGBT, i nie przedstawia ich w złym świetle.

Czytając tę historię powróciły do mnie wspomnienia z czasów szkolnych, gdy podobnie jak Caro, potrzebowałam akceptacji rówieśników i potwierdzenia swojej wartości w postaci udanego związku. Myślę, że zdecydowana większość młodzieży, będzie w stanie utożsamić się z główną bohaterką i zrozumie jej wybory. Dowcipna narracja, zabawne sytuacje, wyraziste postacie i poruszenie ważnych dla nastolatków tematów, to największe zalety tej książki!

Informacje dodatkowe o Zauroczona, zwariowana, zakochana:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-02-10
Tytuł oryginału: The Love Hypothesis
Dodał/a opinię: cherryladyreads

Zobacz opinie o książce Zauroczona, zwariowana, zakochana

Kup książkę Zauroczona, zwariowana, zakochana

Nic wam nie jestem winna
Laura Steven0
Okładka ksiązki - Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą...