Książka powstała za namową dziennikarki i pisarki Katarzyny Bondy, a namówiła nikogo innego jak najsłynniejszego profilera w Polsce nadkomisarza Bogdana Lacha. Ich rozmowy trwały rok, a kolejny rok Bonda potrzebowała na spisanie wszystkiego. Profiler sporządza portret psychologiczny nieznanego sprawcy, który ułatwia policji wykrycie i który zawęża grono poszukiwań do konkretnych osób. Sam nie zatrzymuje podejrzanych, robią to śledczy. "Nie mogę zrobić nic, by zapobiec kolejnym zbrodniom. Jestem w stanie pomóc wyjaśnić, dlaczego w głowie zabójców zrodził się pomysł dokonania czynu oraz jak to się stało, że do niego doszło. Czasami wiem o każdy, z nich więcej niż oni sami o sobie. Nawet to, co chcieliby ukryć".

Informacje dodatkowe o Zbrodnia niedoskonała. Największe zagadki kryminalne ostatnich lat rozwiązane przez polskiego profilera:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: jusia

Zobacz opinie o książce Zbrodnia niedoskonała. Największe zagadki kryminalne ostatnich lat rozwiązane przez polskiego profilera

Kup książkę Zbrodnia niedoskonała. Największe zagadki kryminalne ostatnich lat rozwiązane przez polskiego profilera

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz