Wzięłam się za tę literaturę, pewnie głównie z tego powodu, że jest to jedna z lektur szkolnych, którą chciałam przeczytać. Cóż, jestem naprawdę miło zaskoczona. Książka opowiada o okresie kiedy, miało miejsce powstanie w getcie warszawskim w 1943 roku. Utwór ma głównie formę wywiadu, co pomogło mi w wyobrażeniu sobie prawdziwej sytuacji. Jak widać w rozmowie H. Krall z Edelmanem, próbowano zmieniać treść, np. co do ilości Żydów przeciwko Niemców. Jednak właśnie dzięki temu, że Krall zmieściła tam wywiad, znamy całą prawdę. Mogę powiedzieć, ze książka bardzo na mnie wpłynęła. Zaczęłam znacznie bardziej interesować się okresem wojennym w Polsce i sprawami z tym związanymi.
Gorąco polecam tą książkę. Osobiście bardzo mnie wciągnęła historia Marka Edelmana jak i cała historia wydarzeń opisywanych w utworze. Czytało mi się ją dość szybko. Jeśli ktoś interesuję się właśnie tematyką wojenna, naprawdę polecam.
Informacje dodatkowe o Zdążyć przed Panem Bogiem:
Wydawnictwo: a5
Data wydania: 1997-04-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN:
83-85568-30-1
Liczba stron: 109
Tytuł oryginału: -
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: -
Ilustracje:-
Dodał/a opinię:
Agnieszka Janiak
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Nie denerwowałem się - pewnie dlatego, że właściwie nic nie mogło się zdarzyć. Nic większego niż śmierć, zawsze chodziło przecież o śmierć, nigdy o życie. Być może tam wcale nie było dramatu. Dramat jest wtedy, kiedy możesz podjąć jakąś decyzję, kiedy coś zależy od ciebie, a tam wszystko było z góry przesądzone. Teraz, w szpitalu, chodzi o życie- i za każdym razem muszę podejmować decyzję. Teraz się denerwuję znacznie bardziej.
Więcej