Zdążyć przed Panem Bogiem

Po raz kolejny powracam do tej książki. Bardzo poruszająca, nie łatwo pisać o niej opinię. "Zdążyć przed Panem Bogiem" jak na zawsze powinno zostać w spisie lektur obowiązkowych w szkołach.Świadectwo Marka Edelmana każdy powinien znać. Jest to na pewno książka, która pozostanie w pamięci na zawsze. O wielu książkach, które czytaliśmy szybko zapomnimy, zapomnimy tytuły, autorów, ich treść, bohaterów. O "Zdążyć przed Panem Bogiem" nigdy nie zapomnisz!

Informacje dodatkowe o Zdążyć przed Panem Bogiem:

Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Aleksandra Rakoczy

Zobacz opinie o książce Zdążyć przed Panem Bogiem

Kup książkę Zdążyć przed Panem Bogiem

Nie denerwowałem się - pewnie dlatego, że właściwie nic nie mogło się zdarzyć. Nic większego niż śmierć, zawsze chodziło przecież o śmierć, nigdy o życie. Być może tam wcale nie było dramatu. Dramat jest wtedy, kiedy możesz podjąć jakąś decyzję, kiedy coś zależy od ciebie, a tam wszystko było z góry przesądzone. Teraz, w szpitalu, chodzi o życie- i za każdym razem muszę podejmować decyzję. Teraz się denerwuję znacznie bardziej.

Edelman jest jedynym żyjącym człowiekiem spośród tych, którzy uczestniczyli po stronie powstańców.

Spokojne niedzielne popołudnie
Hanna Krall0
Okładka ksiązki - Spokojne niedzielne popołudnie

"Moja ideologia zawodowa: skoro świata i tak nie da się zmienić, to należy go przynajmniej ująć w słowa, zapisać. Zapisuje się świat zewnętrzny. Ale...

Ambitny jestem...
Hanna Krall 0
Okładka ksiązki - Ambitny jestem...

...