Zdrada

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2014-05-26
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788364488160
Liczba stron: 240
Dodał/a opinię: Natalia Ryś

Ocena: 3.75 (12 głosów)

Paulo Coelho jest klasą samą w sobie. Jego książki mają swoich stałych czytelników, których liczba wzrasta z dnia na dzień. Styl pisania autora jest bardzo prosty i bezpośredni, nie sposób nie zrozumieć głównego przesłania książki.
Dzięki przychylności Wydawnictwa Drzewo Babel miałam przyjemność poznać nowe dzieło autora, opowieść o życiu, przekraczaniu granic, szukaniu szczęścia i spełnienia. Poznajcie "Zdradę".

Co skłania człowieka do zdrady? Co powoduje, że bez pruderii oddajemy się w ramiona kochanka, doskonale wiedząc, ze ranimy tym samym kochające nas osoby? Powody są różne, a w swojej nowej książce Paulo Coelho stara się wyjaśnić to w sposób przyziemny i zrozumiały.

Pogoń za marzeniem ma swoją cenę. Być może będziemy musieli zmienić nasze zwyczaje, przejść trudne chwile, przeżyć rozczarowanie. Ale nieważne, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić. I tak zawsze będzie niższa od tej, jaką zapłaci człowiek,który nigdy nie zaryzykował. Spojrzy kiedyś wstecz i zrozumie, że zmarnował życie.
 

Historia opowiadana jest z perspektywy 31-letniej Lindy, kobiety, której z pozoru nic nie brakuje.
Ma kochającego męża, dzieci, pieniądze, dobrą pracę...
Mimo wszystkich tych czynników, które składają się na słowo "szczęście", kobieta nie jest szczęśliwa i nie czuje się spełniona. Brakuje jej przygody, złamania rutyny, nowych wyzwań i zdarzeń, które mogłyby urozmaicić uporządkowane dotąd życie.
Linda jest dziennikarką jednego z genewskich gazet. Pewnego dnia dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z politykiem, który okazuje się być jej chłopakiem z czasów liceum. Z pozoru idealna żona i matka postanawia zmienić coś w swoim życiu, mimo konsekwencji, które z tego tytułu przyjdzie jej ponieść. Między Lindą, a Jakubem rodzi się uczucie (a może nigdy nie zgasło?). Spontaniczne flirty i zabawy miłosne z kochankiem dodają nieco smaku w życiu Lindy. Kobieta cały czas utrzymuje, że bardzo kocha męża i za nic nie chce go stracić, jednak raz za razem oddaje się w ramiona byłego chłopaka.W końcu w jej życiu następuje zwrot. Linda od nowa stara się zakochać w swoim mężu i zacząć wszytko od początku. Czy jej partner wybaczy jej zdradę, a dziewczyna odzyska spokój ducha i zakończy toksyczne spotkania z kochankiem? Jakie wnioski wyciągnie kobieta ze swojego postępowania?

Pojawia się strach przed złym wyborem. Modlisz się w duchu, żeby ktoś dokonał go za ciebie, wyrzucił cię z łózka,z domu bo dalej tak być nie może. Stajesz się dwiema osobami w jednym ciele, czasem jest was nawet więcej. Każda jest inna. Nigdy wcześniej nie byłaś w takim stanie i nie masz pojęcia, co z tego wyniknie. Wiesz, że będziesz musiała zranić jedną osobę, dwie, a może więcej. Być może zranisz wszystkich...
...ale przede wszystkim, niezależnie od wyboru, zniszczysz siebie.
 

Miło się czyta, choć w żaden sposób nie mogłam utożsamić się z bohaterką. Czasem jej decyzje mnie zaskakiwały, czasem budziły moją dezaprobatę, indziej zaś argumentacja jej zachowania była całkiem zrozumiała. Paulo Coelho kolejny raz poruszył temat tabu, o którym wszyscy wiedzą, a nikt zbyt głośno nie rozmawia. Przedstawił doskonały obraz psychologiczny kobiety zdradzającej, nieszczęśliwej, desperacko szukającej przepisu na szczęście.
Krótkie rozdziały sprzyjają szybkiemu czytaniu ("oj, skoro taki krótki to jeszcze przeczytam").
Okładka urzekła mnie prostotą. Nie ma niepotrzebnych, odciągających uwagę elementów i czytelnik chce od razu zagłębić się w historię. Polecam, choćby ze względu na wspaniałe cytaty, które są wizytówką Pana Coelho.

Kup książkę Zdrada

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Zdrada
Inne książki autora
Miłość. Myśli zebrane
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Miłość. Myśli zebrane

Pięknie wydana i bogato ilustrowana książka, wypełniona myślami i aforyzmami brazylijskiego mistrza na temat miłości. Tej do człowieka, do świata, do Boga...

Szpieg
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Szpieg

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle; na Jawie była panią MacLeod; Niemcy nadali jej kryptonim H21… Mata Hari – kobieta-szpieg...

Recenzje miesiąca
Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski
Okładka książki - Dom bez klamek
Kwiaty Boga. Prawdziwe historie
wybór Małgorzata Kotwica
Okładka książki - Kwiaty Boga. Prawdziwe historie
Ognisty krzyż
Diana Gabaldon
Okładka książki - Ognisty krzyż
Pieśń odkupienia
Lynn Austin
Okładka książki - Pieśń odkupienia
Dzienniki Nikki. Królowa dramatu
Rachel Renee Russell
Okładka książki - Dzienniki Nikki. Królowa dramatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy